سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - 11 Aug 2020
 
۵
۲۰
آقای جهرمی لطفا پاسخ دهید؛

لایو اینستاگرام جایگاه مناسبی برای پاسخگویی به مردم است؟/ پاس گل جهرمی به کهنسالان کابینه!

سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۲۷
کد مطلب: 706421
مجلس خانه ملت است و از این رو به نظر می رسد که بررسی این موضوعات چالش برانگیز با توجه به اینکه در آنجا قطعا نتیجه ای حاصل می شود و یا نماینده سئوال کننده قانع و یا قانع نمی شود، روال طبیعی ساختار سیاسی طی می شود.
لایو اینستاگرام جایگاه مناسبی برای پاسخگویی به مردم است؟/ پاس گل جهرمی به کهنسالان کابینه!
گروه سیاسی جهان نيوز: «محمد جواد آذری جهرمی» وزیر جوان ارتباطات که فعالیت چشمگیری در فضای مجازی و شبکه اجتماعی توئیتر دارد، چندی پیش توئیتی عجب و غریبی منتشر کرد. در این توئیت که وی خود را در قامت یکی از قهرمانان فیلم هالیوودی «انتقام جویان» تصویر سازی کرده بود، وزیر از پایان «وس» (خدمات ارزش افزوده) به سبب گرفتن حق الناس خبر داد.

این ماجرا با سخنان «سیده حمیده زرآبادی» نماینده اصلاح طلب قزوین به جنجال کشیده شد. این نماینده اصلاح طلب مطرح کرد که همه چیز ماجرای وس که چند سال است که در حوزه خدمات موبایلی از مردم پول اخذ می کند، زیر نظر وزارت ارتباطات است. بنابراین اگر نظارت، اجرا و حتی برخوردی هم باید صورت بگیرد، آقای وزیر به سبب اینکه این حوزه در زیر مجموعه مدیریت وی قرار دارد بایستی به آن رسیدگی کند.

وی در این رابطه مطرح کرد که صنعت ارتباطات یکی از شفاف ترین صنایع است که می توان به وضوح در باره اتفاقاتی که در آن رخ می دهد، اطلاعات کسب کرد. پس کار کردن در حوزه شفاف سازی و نوع برخورد با شرکت های وس که وزیر قول آن را به مردم داده است، با این کندی و تبلیغات رسانه ای که آقای وزیر در توئیتر خود مطرح می کند، نبایستی همراه باشد. 

روز چهارشنبه گذشته هم آقای وزیر در یک لایو اینستاگرامی سعی کرد به نکاتی که نماینده مردم قزوین درباره وی و همچنین قراردادهای کلان برخی از بستگان نزدیکش با شرکت های ارتباطی داشته‌اند، پاسخ دهد. هرچند که برآیند این ارتباط با مردم چندان نتوانست افکارعمومی را قانع کند و حتی طرفداران وزیر نیز مطرح کردند؛ آنچه وزیر ارتباطات درباره شب تلخ برخی از افراد (حمیده زرابادی) گفته بود، اصلا بوجود نیامد. 

جالب اینجاست که نماینده مردم قزوین هم دعوت وزیر در لایو اینستاگرامی را نپذیرفت و مطرح کرد که وی بایستی در جایگاه واقعی بررسی این امر یعنی مجلس شورای اسلامی حضور یابد. این موضوع توسط برخی از کاربران فضای مجازی هم مورد انتقاد قرار گرفت و مطرح کردند که لایو اینستاگرام بیشتر برای شاخ های اینستاگرامی کاربرد دارد و اینکه وزیر بخواهد از این طریق پاسخ نکاتی که زرآبادی مطرح کرده است را بدهد، چندان مناسب نیست.
 

البته وزیر در این لایو از باجناق خود به جای «ثنا اسدیان» خواهر خانمش که زرآبادی وی را متهم به قراردادهای کلان که ماهی 69 میلیون تومان عاید وی کرده بود، دعوت کرد. باجناق وزیر هم حتی این موضوع را تکذیب نکرد و تنها مطرح کرد که خودش عامل این قراردادها بوده است. ماجرای بستگان وزیر ارتباطات پیشتر هم به سبب ویلای پدرزن جهرمی مطرح شده بود و با ماجرای خواهر زن وزیر وارد فاز جدیدی شد.

بیشتر بخوانید:
رابطه مدیران «وس» با آذری جهرمی چیست؟!

سریال شوآف‌ وزیر جوان تا سال ۱۴۰۰ ادامه دارد؟
 
البته افکارعمومی مطرح می کند که با شکل و شمایلی که وزیر در این لایو حضور داشت، بیشتر در حال تمرین مناظرات تلویزیونی بود. در واقع افکارعمومی در شبکه اجتماعی مطرح می کند که نه تنها به پاسخ سئوالاتی که زرآبادی مطرح کرده است، نرسیده؛ بلکه با چهره متفاوت از وزیر روبرو شده است. 

از سوی دیگر درست است که فضای مجازی و وسایل ارتباط جمعی سبب شده تا  ارتباطات تسهیل شود اما اینکه وزیر به جای مجلس که جایگاه قانونی برای بررسی چنین موضوعی است و این نکات از سوی یک نماینده جوان مطرح شده، به لایو اینستاگرام رجوع کرده، نمی تواند روند پاسخ صحیح و شفاف به سئوالات مردم را فراهم کند.

شانیت وزیر نیز اینگونه حکم می کند که در جایگاه رسمی و نه اینترنتی به مردم پاسخ دهد. مجلس خانه ملت است و از این رو به نظر می رسد که بررسی این موضوعات چالش برانگیز با توجه به اینکه در آنجا قطعا نتیجه ای حاصل می شود و یا نماینده سئوال کننده قانع و یا قانع نمی شود، روال طبیعی ساختار سیاسی طی می شود. اما اگر در فضای مجازی این موضوع ادامه یابد قطعا هر دو طرف به دور از هم و یک سیستم قضاوت کننده صحیح موارد خود را مطرح می کنند و شفاف سازی آنطور که باید صورت نمی گیرد و قطعا افکارعمومی قانع نخواهد شد.

به نظر می رسد حالا مجلس منتظر اقای وزیر برای پاسخ به سئوالاتی است که نماینده مردم قزوین در نطق و نشست خبری اش مطرح کرده، هست. وزیر بایستی درباره ماجرای «ثنا اسدیان»، شرکت های ارزش افزوده انتخاب و ... به مردم در خانه ملت پاسخگو باشد.

هرچند که از همان ابتدا در مقابل انتصاب آذری جهرمی به عنوان یک جوان در میان کهنسالان کابینه روحانی یک علامت سوال قرار داشت اما به فرض برداشتن آن علامت سوال رفتار این وزیر پرحاشیه که مانند یک سلبریتی حاضر می شود، جدای از لطمه به جایگاه و شانیت یک وزیر، سپردن مسئولیت به جوانان را با چالش مواجه می کند و شاید حتی به عنوان پاس گلی برای مسئولان کهنسالان تلقی شود تا دیگر کار به جوانان سپرده نشود.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
زاکانی ریس مجلس جهرمی ببخشید بذرپاش ریس جمهور
سرور
United Arab Emirates
ظاهرا از یک رییس جمهور اطلاعاتی دیگر خوشتان می آید.
همین روحاتی که قبل از آمدن حاشیه نداشت را یکسال و نیم دیگر تحمل کنیم بس است تا آدری جهرمی را
.
Iran, Islamic Republic of
یک بار برای همیشه باید صدا و سیما از زیر سلطه یک جناح خاص خارج شود
سرور
Iran, Islamic Republic of
...
سرور
Iran, Islamic Republic of
کدام جمله بنده توهین یا تمسخر کسی بود یا نادرست بود؟
آیا وزرا و معاونین و مدیران دولت فعلی هر روزه در تلویزیون نیستند؟ آیا اخبار صدا وسیما همیشه در جهت توجیه کارهای دولت نیست؟ حتی در میزگردهای دو نفره همیشه نوبت آخر را به جریان حامی دولت می دهند.
و اینکه آیا آقای میر باقری معاونت سیما معاون خاتمی نبوده است؟
چرا سانسور؟
اینها مظلوم نمایی می کنند و وزیر ارتباطات به جای جواب دادن به این موضوعات در تلویزیون که در خدمت دولت است به دلایلی که خودش هم می داند دنبال راههای غیر عرف است.
اینها کدام توهین است که باید سانسور شود؟ دوستی ادعا می کند که "صدا و سیما زیر سلطه جناح خاص" است. بنده هم جوابش را دادم.
Iran, Islamic Republic of
تغییر چهره اش جالبه ! اول ریش بلند وموهای کوتاه !حالا ریش کوتاه وموی بلند !خدا به داد اخرش برسه !
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
وقتی تو صدا و سیمای میلی نتونه حرف بزنه تو اینستاگرام لایو میذاره که مردم صداشو بشنون.
سرور
Iran, Islamic Republic of
صدا سیما اگر میلی هم باشد به میل اینها بنفش است....
Iran, Islamic Republic of
...
whnr
Iran, Islamic Republic of
...
شان وزارت و شان مجلس را زیر سوال بردید برای چه؟
رحیم
Iran, Islamic Republic of
بسمه تعالی
برای خودم و این مردم مظلوم متاسفم با این مسئولین ...!!!!
Iran, Islamic Republic of
...
شمه
Iran, Islamic Republic of
متاسفانه حرف بدون سند زدن در جامعه فراگیر شده است ....
Iran, Islamic Republic of
وزیر باید تو مجلس جوابگو باشه نه تو لایو اینستاگرام مثل شاخ های مجازی
Romania
...
حبیب
Iran, Islamic Republic of
آخ آخ چه کاری کرده جهرمی .....
مهدی
Iran, Islamic Republic of
بجای انتقاد از آذری جهرمی از صدا و سیمای غیر ملی انتقاد کنید که وزیر این مملکت نمیتونه توش حرفشو بزنه و مجبوره لایو اینستاگرامی بزاره
Iran, Islamic Republic of
خوب حساب پول هایتان را رسیده این جهرمی
Iran, Islamic Republic of
اتفاقا مخصوصا در اینستاگرام لایو گذاشته در صدد تقویت فضای مجازی وکشاندن مردم به این فضا ها برای انتخابات است فتنه 88رو که یادتون نرفته هیلاری کلینتون صراحتا گفت توییتر ر رو تقویت کردیم تا از آن برای هدایت اغتشاشات استفاده کنیم....