سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ - 26 May 2020
 
۲۲
۱۷۶

افشاگری پسر کروبی از نقشه‌ای که خاتمی برای هاشمی و کروبی چیده بود +جزئیات

يکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۴
کد مطلب: 705963
به‌درستي برخي اصلاح‌طلبان دولتي به اين نکته آگاهي داشتند که اگر آقاي کروبي در سال84 به رياست جمهوري برسد به هيچ‌عنوان نمي‌توانند ايشان را در سال88 پايين بکشند و گزينه خود را مجددا به رياست جمهوري برسانند.
افشاگری پسر کروبی از نقشه‌ای که خاتمی برای هاشمی و کروبی چیده بود +جزئیات
گروه سیاسی جهان نيوز: محمدحسین کروبی، فرزند مهدی کروبی از سران فتنه 88 که اصطلاحا در حصر خانگی به سر می‌برد، در گفتگو با روزنامه اصلاح طلب آرمان، در اقدامی قابل تامل به سید محمد خاتمی تاخته و انتقادهای کم‌سابقه‌ای از رئیس دولت اصلاحات انجام داده است. پسر کروبی در این گفتگو به افشای نقشه همزمان اصلاح طلبان به رهبری خاتمی علیه کروبی و هاشمی در سال 84 پرداخته و گفته است: «پدرم معتقد است حتما بايد جريان اصلاحات مورد آسيب شناسي قرار بگيرد که در سال84 چه کسي و چه کساني و به چه دليل جريان اصلاحات را به سمتي هدايت کردند که شوراي شهر و مجلس هفتم و در نهايت رياست جمهوري را به باد فنا دادند».

به گزارش جهان نيوز، بخش های مهم اظهارات فرزند کروبی را در ادامه خواهید خواند:

*ديدارهايي که در اين زمينه در سال 97 صورت گرفت يک گشايش بود که به خواست نيروهاي امنيتي به محصورين پيشنهاد شده بود... آقاي کروبي اعلام کردند که دوست دارند اين ديدارها با خانواده شهدا آغاز شود. در نتيجه اکثريت اين ديدارها با خانواده شهدا صورت گرفت. با اين وجود چند ديدار نيز با افرادي به جز خانواده شهدا صورت گرفت. مانند آقاي ذوالنور، عباس موسوي، دوستي، عباسي‌فر و چند عضو مجمع روحانيون مبارز مانند آقاي عليخاني، رحماني، جماراني، كيان ارثي...

*آنچه که مسلم است كميته‌اي خارج از وزارت اطلاعات تصميم گير اصلي هستند البته مدت كوتاهي است سياست‌هاي کلي در اين زمينه تغيير كرده و با اشخاص محدودي كه نام بردم به اضافه آقاي موسوي بجنوردي ديدارها برقرار شده است.

*ولي با درخواست ايشان در اين زمينه موافقت نشده و تاکنون هيچ‌کدام از اعضاي حزب اعتماد ملي موفق به ديدار نشده‌اند. همچنين درخواست ديدار با بيت امام و خانواده شهيد مطهري را نيز داشته‌اند که مورد موافقت قرار نگرفته است.

*پيشنهاد ديدار با بعضي ديگر از دوستانشان از قبيل آقايان عبدالله نوري، غلامحسين کرباسچي و هادي خامنه‌اي و بسياري ديگر از دوستانشان را مطرح کرده‌اند که مورد موافقت قرار نگرفته است.

بیشتر بخوانید:
حصر موسوی و کروبی، خلاف نظر مردم و خلاف شرع است!
حسین کروبی: هاشمی رفسنجانی بمب به حج فرستاد


*پدرم به‌دليل اينكه بيش از هفت بار تجربه دستگيري و زندان‌هاي طولاني مدت را در دوران پهلوي داشته است از زماني که حصر شروع شد متوجه اين شرايط بود که ممکن است سال‌ها طول بکشد. به همين دليل از شروع آن براي خود برنامه‌ريزي‌هاي لازم را انجام داد. يکي از اين برنامه‌ريزي‌ها پياده روي به مدت دو الي سه ساعت در آپارتمان محل اقامتشان را جدي انجام دادند. بعد از سه سال که در شرايط بسيار سختي بودند به منزل خود در جماران منتقل شدند پياده روي را در حياط يا بالكن منزل به‌صورت مرتب ادامه دادند. در نتيجه در طول روز در حدود دو تا سه ساعت از وقت پدرم صرف پياده روي مي‌شود. بقيه اوقات ايشان نيز صرف مطالعه و تلاوت قرآن مي‌شود و در مقاطعي مخصوصا سه سال اول به حفظ قرآن هم پرداختند و در طول روز به‌صورت جدي مطبوعات را مطالعه و دنبال مي‌کنند. برخي از مقالات سايت‌هاي داخلي و خارجي را نيز براي ايشان تهيه مي‌کنيم و در اختيار ايشان قرار مي‌دهيم.

*ايشان معتقد هستند که براي تغيير وضعيت موجود جامعه اول نياز به اصلاح ساختار مديريتي داريم آن هم از طريق اصلاح و تغيير بعضي از اصول قانون اساسي، سپس كنار گذاشتن غيرمرتبطين با اقتصاد، فرهنگ و سياست داخلي و خارجي.

*پدرم معتقد است تنها راه همين انتخابات و صندوق راي مي‌باشد. اگر مردم با صندوق‌هاي رأي قهر کنند وضعيت به سود محافظه‌کاران خواهد بود و آنها به اهداف خود نزديک‌تر خواهند شد. در نتيجه بهتر است که مردم همچنان با استفاده از صندوق‌هاي رأي به‌دنبال تغيير وضعيت موجود جامعه باشند.

*در آن انتخابات رئيس دولت اصلاحات چهره‌هايي مانند آقاي هاشمي، معين و مهرعليزاده را وارد مبارزات انتخاباتي کردند در حالي كه در انتخابات رياست جمهوري 76 به محض مطرح شدن مرحوم حبيبي براي كانديداتوري، ايشان به پدرم گفته بود شكست ما حتمي است و بخواهيد كه مرحوم حبيبي كناره گيري كند ولي در سال 84 همه را تشويق به كانديداتوري كردند.

*ايشان پس از مجلس ششم اين هشدار را به اصلاح‌طلبان داده بودند که جريان اصلاحات به‌دليل عملکرد خود، شورا و مجلس شوراي اسلامي را از دست داده است. با اين وجود اصلاح‌طلبان بايد تلاش کنند رياست جمهوري را حفظ کنند و اجازه ندهند سرمايه اجتماعي و سياسي که در دولت اصلاحات در جامعه به وجود آمده به يک باره از بين برود. لذا از بزرگان اصلاحات خواستند که آسيب شناسي شود ولي نه تنها که گوش نکردند بلکه رئيس دولت اصلاحات در آن مقطع زماني به شکل ديگري عمل کردند و با وارد کردن گزينه‌هاي مختلف به صحنه انتخابات، دو دستي قوه مجريه را تقديم آقاي احمدي نژاد كرد.

*پدرم معتقد است حتما بايد جريان اصلاحات مورد آسيب شناسي قرار بگيرد که در سال84 چه کسي و چه کساني و به چه دليل جريان اصلاحات را به سمتي هدايت کردند که شوراي شهر و مجلس هفتم و در نهايت رياست جمهوري را به باد فنا دادند.

بیشتر بخوانید:
از نزدیک ۱۲ شب تا چهار صبح با کروبی بحث کردیم
درگیری خانواده هاشمی و کروبی به خاتمی هم رسید


*در انتخابات مجلس ششم برخي اصلاح‌طلبان به تصور اينکه آقاي هاشمي در آينده قصد ورود به انتخابات رياست جمهوري سال 80 را دارد هجمه‌هاي گسترده‌اي را عليه ايشان به راه انداختند که نتواند در انتخابات بعدي رياست جمهوري به‌دليل عدم مقبوليت در بين مردم شرکت کند. لذا در آن مقطع زماني رسانه‌هاي اصلاح‌طلب عناوين زيادي مانند «عاليجناب سرخ پوش» و «آغاسي» به آقاي‌هاشمي نسبت مي‌دادند و تا آنجا که امکان داشت ايشان را تخريب مي‌کردند. با اين وجود همين افرادي که عليه آقاي هاشمي هجمه مي‌کردند در انتخابات سال84 معتقد شدند آقاي هاشمي بايد در انتخابات حضور پيدا کند. ولي هدف اصلي شان اين بود که آقاي هاشمي با حمايت اصلاح‌طلبان به رياست جمهوري برسد تا بتوانند در سال88 حمايت خود را از وي بردارند و وي را پايين بکشند و گزينه خود رئيس دولت اصلاحات را به رياست جمهوري برسانند.

*پيش‌بيني آقايان اين بود که آقايان معين و مهرعليزاده تاييد صلاحيت نخواهند شد و مجددا مي‌توانيم بدنه اصلاحات را متقاعد کنيم که از آقاي هاشمي حمايت کنند. ولي هر دو نفر تاييد صلاحيت شدند و بين اصلاح‌طلبان اختلاف داخلي شکل گرفت.

*به‌درستي برخي اصلاح‌طلبان دولتي به اين نکته آگاهي داشتند که اگر آقاي کروبي در سال84 به رياست جمهوري برسد به هيچ‌عنوان نمي‌توانند ايشان را در سال88 پايين بکشند و گزينه خود را مجددا به رياست جمهوري برسانند.

*خودم از آقاي بهزاد نبوي شنيدم که مي‌گفت در سال84 ما وقتي آقاي هاشمي را وارد انتخابات کرديم مشاهده کرديم که بدنه جريان اصلاحات با اين انتخاب موافق نيست و زير بار حمايت از آقاي هاشمي نمي‌رود. به همين دليل تصميم گرفتيم آقاي معين را وارد انتخابات کنيم. آقاي معين هم به صراحت در تمام مصاحبه‌هاي خود عنوان کردند که رئيس دولت اصلاحات به ايشان گفته است که شما بايد در انتخابات ثبت‌نام کنيد و من نيز به‌دليل اينکه رئيس دولت اصلاحات از من چنين درخواستي کرده بودند پذيرفتم و وارد انتخابات شدم. متاسفانه اين دوستان دولتي اصلاح‌طلب با فضا‌سازي و نظر‌سازي در جامعه عنوان مي‌کردند که آقاي کروبي راي ندارد و کف رأي آقاي معين در انتخابات 18ميليون رأي خواهد بود... اين در حالي است که در نهايت آقاي معين با چهار‌ميليون رأي در انتخابات بعد از آقاي قاليباف نفر پنجم اعلام شد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
پدرم معتقد است تنها راه همين انتخابات و صندوق راي مي‌باشد.

تو رو خدا این جمله رو به مرغ پخته بگو، زنده میشه و از خنده دوباره میمیره!
دانشجو
Romania
البته این نظر یک تبصره دارد و آن اینکه " آرا مد نظر ما از صندوق خارج شود " .
Germany
قرار بود چوب خشک مقابل روحانی رای بیاره همه تحلیلاتون آبکیه
United Arab Emirates
نظریه چوب خشک برای یکی از قماش فکری خود شما بود .. یکم مطالعاتتُ بیشتر کنی ، کمتر ازین حرفا میزنی
Iran, Islamic Republic of
این چوب خشک رو حمید رسایی حامی احمدی نژاد گفته بود که درجبهه اصولگراست که مردم ممکنه به چوب خشک رای بدن ولی به روحانی نه
اصغر
Iran, Islamic Republic of
حمید رسایی اشتباه کرد. چون مردم فکر می کردند با رای آوردن چوب خشک دلار بالای 4000 تومان بشود به وی رای ندادند. افتاد!
محسن
Iran, Islamic Republic of
حتی با چوب خشک هم اوضاع اقتصادی اینقدر وخیم نمی شد.
هاشمی
Iran, Islamic Republic of
اشتباه می کنید
قضیه چوب خشک این بود که یکی از اصلاح طلبان گفته بود اختیاراتی که به روحانی داده شده اگر به چوب خشک داده بودند بهتر از این مملکت رو اداره می کرد
Iran, Islamic Republic of
نه اول درانتخابات 96 رسایی این حرفو زد که چوب خشکم رای میاره که خلافش ثابت شد اون که روزنامه نگار اصلاح طلب گفت یه سال بعدش بود
Germany
ببین شماها چی هستین که از چوب خشک شکست میخورین!!!!
میلاد
...
Iran, Islamic Republic of
با تمام این حرفها بازم نشون داد که پسرش همچنان یه اصلاح طلبه مقیده که سر موضع خودش هست
Iran, Islamic Republic of
البته برعکس حرف شماست این فرضیه
Germany
دعواهای زرگری...
Germany
سی بر صفر بشدت تکرار خواهد شد
رستم
Iran, Islamic Republic of
خوش باش.
Iran, Islamic Republic of
.....‌
Iran, Islamic Republic of
فکر نکنم
بهروز
Iran, Islamic Republic of
خاتمی و موسوی و کروبی در سال 88 سران فتنه بودند!
Iran, Islamic Republic of
دولت اصلاحات اگر عملکرد موفقی داشت در سال 84 کاندیدای این حزب جناب معین شکست نمی خورد.
Iran, Islamic Republic of
اون موقع خاتمی رییس جمهوربود و شخصیت حقوقیش اجازه پشتیبانی وحمایت ازمعین رو نمیداد با اینکه رهبراصلاحات بود ولی قانونا زیاد نمیتونست حمایتش کنه (طبق گفته خود معین)
Iran, Islamic Republic of
سال 88 که خاتمی و هاشمی تمام قد از موسوی حمایت کردند چرا شکست خوردند ؟!
حق
Iran, Islamic Republic of
عاقلان دانند که کی شکست خورد...
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۸ پروفسور، حرف از عملکرد هست نه پشتیبانی و حمایت
Iran, Islamic Republic of
انقدر عملکردش مثبت بود که دوبار رائ اورد بار سوم که نمیشه ضمنا اصلاح طلبا کسی رو معرفی نکردن سال 84 و معین مسقل آمد جناب دانشمند!
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
اولا انتخابات 76 و 80 و 92 و 94 و 96 را هم بیاد بیاورید و همش 84 و 88 نیست.دوم معین اصلاح طلب بود ولی مستقل آمد و مورد حمایت جبهه مشارکت نبود.هاشمی و کروبی هم مورد حمایتشان نبود.
Iran, Islamic Republic of
آقای مهرعلیزاده و حجت الاسلام هاشمی چرا در سال 84 با دست رد مردم مواجه شدند ؟!
Iran, Islamic Republic of
سال 84 جبهه اصلاحات از کسی حمایت نکرد حتی علیه احمدی نژاد هم موضع رسمی نگرفت. البته اگر 84 و 88 را هم نداشتید دیگر چیزی نبود که بهش افتخار کنید.92 و 96 را هم که بعدش بوده انگار اصلا وجود نداشته!حال هی بگید 84 و 88.
Iran, Islamic Republic of
در انتخابات دور اول 84 کل جریان اصلاحات 16/5 میلیون بود و اصولگرا 11/5 بود و هاشمی با 6/200 و احمدی نژاد 5/700 در صدر بودند.کروبی 2 درصد از احمدی نژاد کمتر بود.در دور دوم از 6/200 هاشمی مورد حمایت اصلاحات چطور همه رای اش جز نیم میلیون رفت تو سبد احمدی نژاد!؟ حالا جریان اصولگرای 11/5 شده بود 17 میلیون و اصلاحات 16/5 شد 10 میلیون.یعنی 5 میلیون اختلاف به غیر ازکاهش 900 هزاری دور دوم.حالا هی بگید 84.
ننگ بر سه مفسدین
Iran, Islamic Republic of
موسوی و کروبی و خاتمی در سال 88 محور شرارت بودند.
Germany
ممنون از جهان نیوز بابت عکس زیبای محبوب قلبها خاتمی
خخ
Iran, Islamic Republic of
با افکار خود خوش باش.!!
Iran, Islamic Republic of
راهپیمایی عظیم و بی سابقه 9 دی نشان داد که خاتمی منفور ملت بزرگ ایران است.
فتنه گران و خائنین، همیشه و همه جا منفورند.
Iran, Islamic Republic of
بازنده اصلی فتنه 88 مردم ایران بودند که دچار تحریم های ظالمانه بانکی و نفتی شدند.
ایرانی
United Arab Emirates
خدا لعنت کنه سران فتنه
مسبب هرچی تحریم به مردم
Germany
بعد از نه دی همه انتخاباتها به نفع اصلاحات تمام شد مردم بصیرن
United Arab Emirates
...
خخ
Iran, Islamic Republic of
بعد از نه دی فتنه گران سوراخ موش می خریدند.
Iran, Islamic Republic of
بخصوص در 92 و 94 و 96!!!!
Iran, Islamic Republic of
نه دی روز بصیرت ملت چون بعد از آن جبهه اصلاحات پیروز مطلق بود
اصغر
Iran, Islamic Republic of
اینها هنوز توی 94 گیر کرده اند. دوستان مثلا اصلاح طلب با این تورم و این قیمت دلار که دولت شما برای مردم درست کرد کسی برای شما تره خرد نمی کند. خاتمی هم بهتر است دوباره بره دماوند قایمکی رای بده!
Iran, Islamic Republic of
این بدبختا که دارن سعی میکنند دلار رو کنترل کنند اگه کنترل نمیکردن سربه فلک میکشید با این وضع تحریمها ،
Iran, Islamic Republic of
هیلاری کلینتون: تحریم های بانکی و نفتی جمهوری اسلامی در حمایت از سبزها و اصلاح طلبان بود.
Germany
تحریما مال دوره ترامپه کجا سیر میکنی برادر ؟
دروغ بس
Iran, Islamic Republic of
تحریم های بانکی و نفتی از دولت اوباما شروع شد.
Iran, Islamic Republic of
31 سال از انقلاب گذشت چنان تحریم گسترده ای نداشتیم که احمدی نژاد باب کرد که حالا نمیشه درستش کرد.
Iran, Islamic Republic of
تاریخ تمام قطعنامه ها را بعد و قبل از 88 سرچ کن مفاد شان و کشورهای امضا کننده را پیدا کن.موضوع اصلی اتمی بود اگر غیر اتمی بود و موضوع انتخابات که بعد از روحانی و برجام که موضوع حل شده بود.
درنگ
Iran, Islamic Republic of
...
درنگ
Iran, Islamic Republic of
این را نگید چی بگید...
جفنگ
Iran, Islamic Republic of
آنرا نگید چی بگید
درنگ
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
حالا باز 94 خوبه شما که تو 84 درگیرید. گرانی خوب و بد نداریم.تبعات گرانی به دوش ملت است و جناح بازی سیاسی ندارد.
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
میترسن ازش تار کردن عکسشو
خخ
Iran, Islamic Republic of
...!!!
Iran, Islamic Republic of
...
دو چشم پر سو
Iran, Islamic Republic of
...
ایرانی
United Arab Emirates
از بس حال بهم زن هست
تار کردن تصویرشواین کسیه که با خودشو لباسشم صادق نیست
چطور میتونه با ملت صادق باشه
Iran, Islamic Republic of
...
عمار
United Kingdom
سیدجدکمرزده!!!
دو چشم پر سو
Germany
عمار جان
حقا چشمان شما از من پر سوتر است که از ورای پیام ...شده‌ام، "سیدجدکمرزده" برایت منکشف شده!
Iran, Islamic Republic of
ابن آقای فتنه گر ضد دین فقط محبوب شماست
ننگ بر سه مفسدین
Iran, Islamic Republic of
اصلاح طلبان در سال 88 اثبات کردند که معنای دموکراسی و رای مردم را نمی دانند و دیکتاتور واقعی هستن.
میلاد
...
Iran, Islamic Republic of
دهه 60 موسوی نخست وزیر بود و مجلس اصول گرای طرفدار دولت هر صدایی را خفه میکرد که خود موسوی در آن نقش نداشت.جریان اصول گرایی در همه ادوار انتقاد ناپذیر بوده و هست.
ب2
Iran, Islamic Republic of
از بزرگترهات بپرس. مجلس دوم و سوم غالبا چپی بودند و البته آن زمان اینها مثلا سوپر انقلابی بودند.امثال اسداله بیات و مهدی کروبی و موسوی خوئینی ها.
Iran, Islamic Republic of
حضرت امام از دولت حمایت میکرد و به طیف راست گفت نمیتونید یک نانوایی را اداره کنید و در سال ۶۷ استعفای موسوی را نپذیرفت..آن زمان همان چپی ها یا مجمع روحانیون مبارز به خاطر امام از دولت حمایت می کرد و بعدها تند روی به طیف راست سرایت کرد و حالا آنها شدند اصول گرای انتقاد ناپذیر که کنترل اوضاع را داشتند.مثالش همین حالا تو مجلس فعلی هم هستند.ضمنا وقتی کسی تو انقلاب ۵۷ بود احتیاجی به بزرگتر نداره.
ب۲
Iran, Islamic Republic of
داستان نگو.مجلس دوم و سوم دست چپی ها بود.
آن ۹۹ نفر هم اقلیت بودند.
درضمن نگاه کن کیا بودند....
Iran, Islamic Republic of
اولا آنهابا انتخابات آمدند نه کودتا دوم همان ها بر حسب خواسته امام با آن 99 نفر مخالفت کردند سوم آن 99 نفر در اقلیت بودند رای کافی نداشتند چهارم جو آن زمان مجلس به شدت ضد جریان اقتصاد بازار محور در زمان جنگ بود و نیز بحث چپ و راست نیست بلکه انتقاد ناپذیری هر دو طیف است که اول هم گفتم.درست نیست به بهانه آن امروز همان کار را تکرار کرد و پوشش دهید.
ب۲
Iran, Islamic Republic of
اتفاقا بحث چپ و راست از همان زمان شروع شد.......
Iran, Islamic Republic of
افراطی گری در هیچ جناحی و هیچ زمانی به عنوان چپ و راست توجیه پذیر نیست که اگر باشد فرقی بین چپ و راست نیست.
Iran, Islamic Republic of
اصل حرف که درسته
منتهی
درخصوص خود ایشون ...
Iran, Islamic Republic of
انگار مملکت ملک طلق ایناست
تموم شد حضرات
خواب پاستور و بهارستان رو هم دیگه نمی تونید ببینید
Iran, Islamic Republic of
پدرت مردم را با فتنه 88 به خاک سیاه نشاند حالا از مردم حرف می زند
مهدی
Iran, Islamic Republic of
مرگ بر فتنه گر
مرگ بر باغی انقلاب
Iran, Islamic Republic of
خاتمی خارچشم بدخواهان و تنگ نظران است مردم او را دوست دارند
اصغر
Iran, Islamic Republic of
باشه مردم!
Iran, Islamic Republic of
همینطوره
اسد
United Kingdom
خاتمی نورچشم صهیونیست ها مایه آرامش شیطان بزرگ آمریکا!!!
Iran, Islamic Republic of
در انتخابات 76 همه جا اعلامیه زدند که طرفدار خاتمی بی بی سی و صدای آمریکا و اسراییله.ولی رای 20 میلیونی در مقابل 7 میلیون ناطق آورد.سال 80 هم 22 میلیون.این یعنی بعضی صدای مردم را نشنیدند و نمیخواهند بشنوند و همان حرف را تکرار میکنند.
Iran, Islamic Republic of
تمام این بد
Iran, Islamic Republic of
احتمالا مردم فقط خودت تنها مردمی باشی که این فتنه گر ضد دین و ضد کشور رو دوست داری
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
مردم یعنی سی بر صفر
Iran, Islamic Republic of
دوستش دارند چون از ماجراجویی خارجی پرهیز میکرد...
سرور
Iran, Islamic Republic of
بله. در زمان خاتمی شدیم جزو محور شرارت!
چه افتخاری؟!
Iran, Islamic Republic of
ازاین شرارتها شماها هم داشتین
France
...
نامدار
France
این خاتمی مرده و فقط جسمش زنده است و نفس میکشه
..م
Iran, Islamic Republic of
شما اینجور فکر کن
Iran, Islamic Republic of
همه بد بختی ها از انگلیس طراحی میشه هر او بخا د هر چه اوووووووووو
Iran, Islamic Republic of
شماهم که افکارتون دایی جان ناپلئونیه!!!
Iran, Islamic Republic of
اگر جسمش هم بمیره در نتایج انتخابات تاثیر داره.مگر تو خود انتخابات یه کاریش کنید و رقیب برای خودتان نگذارید.
خاتمی فردی فریبکار و جاهطلبه
France
یادش بخیر یه زمانی خاتمی دشمن اصلی هاشمی بود و بعد با حیله و نیرنگ شد دوست و حامی هاشمی
Iran, Islamic Republic of
ما بخاطر اینکه ناطق نوری کاندیدای مورد حمایت هاشمی رئیس جمهور نشود سال 76 به خاتمی رای دادیم بعدا"خاتمی با هاشمی و ناطق هم کاسه شد و به رای ما پشت کرد.
Iran, Islamic Republic of
.......
Iran, Islamic Republic of
بعد از انتخابات مجلس ششم در سال 78 که هاشمی شکست خورد خاتمی از عملکرد برخی روزنامه های علیه هاشمی انتقاد کرد.پس دشمنش نبود.دوم آقای هاشمی جبهه خاصی نداشت و از هر دو جناح انتقاد میشد وسوم غیر از خاتمی جبهه مشارکتی هم بود که بعد ها جلوتر از خود خاتمی حرکت کرد و طرح رفراندوم و عبور از خاتمی را آنها دادند.
Iran, Islamic Republic of
..م.
Iran, Islamic Republic of
شتر درخواب بیند بنبه دانه
اصعر
Iran, Islamic Republic of
جهان به نظرت این افشاگری بود؟
اگر افشاگری بود علیه چه کسی بود؟

ظاهرا قرار بر تخریب سید محمد خاتمی است و هر وسیله ای برای این تخریب برای شما مجاز است
چرا با خبرهای زرد اعتبار خودتون را کاهش میدین؟
Iran, Islamic Republic of
به نقل از روزنامه ارمان هست بهتره بری اونجا بخونی هرچند فرقی نمی کنه
رضا
Iran, Islamic Republic of
آفرين اصغر آقا گل گفتى ! ...
Iran, Islamic Republic of
/....!!!
Iran, Islamic Republic of
اللهم اشغل الظالمین بالظالمین
احسان
Iran, Islamic Republic of
در سال 88 تمامیت خواهان با هم درگیر برای تصاحب قدرت بودند.
امیررضا
Iran, Islamic Republic of
آقای خاتمی اگر قرار باشد در انتخابات آتی ریاست جمهوری شرکت کند و تایید صلاحیت هم شوند بالای هفتاد درصد رای خواهند داشت.
ننگ بر فتنه گر
Iran, Islamic Republic of
فتنه گران و سران فتنه برای انتخابات تایید صلاحیت نخواهند شد.
Iran, Islamic Republic of
همین الانش فقط کافیه بگه به کی رای بدیم همون کاندیدا برنده میشه
Iran, Islamic Republic of
خود زیباکلام گفته خاتمی دیگر مثل گذشته اقبال عمومی ندارد.
Iran, Islamic Republic of
موقع انتخابات معلوم میشه چقدر اقبال داره نه حرف زیبا و اینو اون
Iran, Islamic Republic of
بابااااا... پیشگوووو...!!!!!
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
اشتباه نکن خاتمی بیشتر ازهفت درصد بیشتر رای ندارد
خیانت خاتمی و دوستانش به انقلاب و شهدا بر هیچکس پوشیده نیست ، مطمئنا فردای روز قیامت در پیشگاه خداوند و اولیا وصالحین و شهدا شرمنده خواهند بود ، هیچکس از مرگ در امان نیست از خدا بترسید دنیا فانی است
Iran, Islamic Republic of
هیچ خیانتی درکارنیست ضمنا مطمئن باش همین الانش هم بگه به کی رای بدید همون برنده است!!!!!!!!!!!!!!!
موز اگر قوت داشت کمر خودش رو راست می کرد.
Iran, Islamic Republic of
خاتمی اگر حرفش برو داشت ممنوع التصویری خودش رو لغو می کرد.
Iran, Islamic Republic of
...!!
Iran, Islamic Republic of
در دوره همون موز ممنوع التصویر چنین تحریم گسترده ای نشدیم.ولی تو دوره دارنده هاله نور و با قدرت مدیریت جهانی چنان تحریم گسترده ای برامون آورد که موز و چوب خشک که هیچ هزار اقتصاد دان هم نمی دونند
چطوری لغوش کنند و کمر اقتصاد را راست کنند.هنوزم میگه راهش را خودم بلدم ولی بهتون نمیگم.
Iran, Islamic Republic of
یک نکته ای در حرف های این اقا هست .که دو دستی ریاست جمهوری را تقدیم احمدی نژاد کردند.این حرف همین اقا است.فقط یک معنی می دهد این حرف که اینها ریاست جمهوری را ارث پدر خودشان می دانستند.و از این که مردم کسی دیگری را انتخاب کردند ناراحت هستند.و هنوز هم نمی گویند مردم احمدی نژاد را انتخاب کردند می گویند کارهای فلانی ها ریاست جمهوری را تقدیم احمدی نژاد کرد.حالا خودتان پیدا کنید پرتقال فروش را..
شاهین
Iran, Islamic Republic of
احمدی نژاد در سال 84 برعلیه صاحبان قدرت و ثروت قیام کرد فتنه 88 فتنه افرادی بود که دست شون از حقوق های نجومی و پُست های مدیریتی کوتاه شده بود.
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
مردم سال ۸۴ شناخت چندانی ازاحمدی نژاد نداشتن یه کلام اومد گفت مگه مشکل ما موی سرجووناست ،همون حرف کلی به نفعش شد
سوال
Iran, Islamic Republic of
مردم سال 84 از حجت الاسلام هاشمی شناخت فراوانی داشتند چرا رای نیاورد ؟!
Iran, Islamic Republic of
سال ۸۴ نه هاشمی نه معین نه کروبی مورد حمایت جبهه مشارکت نبودن براهمین رای نیاوردن
Iran, Islamic Republic of
سال ۸۴ اصلاح طلبا قهرکرده بودن ودر انتخابات نقش زیادی نداشتن و از کسی حمایت نکردن به اونصورت
Iran, Islamic Republic of
برای اینکه مردم شناخته بودنش چون طرفدارسرمایه داری بودامااقای احمدی نژادواقعامردبودخداحفظش کنه ودشمنانش روخواراین کروبی که اخرشده چی میگه مردم اصلا اون زمان به مناظره های کروبی می خندیدن یکمم خجالت بدنیست
Iran, Islamic Republic of
این حرفتوقبول ندارم احمدی نژادواقعابرای قشرضعیف کارکردنمیدونم ازچه طبقه ای هستیدولی به رای مامردمم احترام بگذارید...‌
میلاد
...
رضا
Iran, Islamic Republic of
خدایا کشور را از دست فتنه گران نجات بده .تمام فرزندانش در خارج برای و این فتنه گران برای مردم می خواهند تصمیم بگیرند.
Iran, Islamic Republic of
اگر هم راست باشه و خارج باشند مهم نیست.چطور اون آقای جبهه پایداری که تو نیویورکه میتونه برای مردم تصمیم بگیره ولی پدرش که تو ایرانه نمیتونه!؟
حسن
Romania
سلام بابات چندم شد؟
Iran, Islamic Republic of
اگر نمی خوابید باباش رای اول بود فقط تنها اشتباه تمام عمرش این بود که چند ساعتی بیجا خوابید و رایش از آرای باطله هم پایینتر افتاد.
Netherlands
...
Iran, Islamic Republic of
میگن طرفو تو ده راه نمیدادن داد میزد که یکی از اهالی بره استقبالش ولگام اسبشو بگیره
Iran, Islamic Republic of
حرف های پسر کروبی همیشه میشه مورد استفاده قرار بگیره
Iran, Islamic Republic of
کروبی که از ارای باطله کمتر رای اورد
حمایت از دروایش برای رای اوردنو ...
کاش کمی هم به اعمالش فکرمی کرد به شهرام جزایری هم نیز
جلیل
Iran, Islamic Republic of
.....
شتر خوابالود
Netherlands
پنبه دانه تازه سراغ دلرین؟
Iran, Islamic Republic of
آری در خواب شتر (شتر در خواب بیند پنبه دانه......)
علی
United States
کروبی خودش لاله .
پسرش به جاش قیل و قال میکنه.
Iran, Islamic Republic of
کروبی مگه اجازه مصاحبه بهش میدن؟!
ایرانی اصیل
Iran, Islamic Republic of
جناب کروبی تنها کاندیدایی که مجموع رایش ازباطله کمترشد ودرردیف پنجم قرارگرفت چه کسی بود ؟ ؟حتما تقلب صورت گرفته,,,!!!!؟؟..
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
کمتر شدن ارا یک کاندیدا از ارای باطله در دنیا بی نظیر است
محمدرضا
Iran, Islamic Republic of
اگر درست هم باشد یک برداشت شخصی است ...
مهران
United Arab Emirates
هدف اصلاح طلبان خدمت نیست. ...
فقط خدا
Iran, Islamic Republic of
مطمئن باش اگر بین احمدی نژاد و خاتمی انتخابی رخ دهد احمدی نژاد با اختلاف زیاد خاتمی شما را پشت سر خواهد گذاشت آقای اصلاح طلب
Iran, Islamic Republic of
ازخودتون آمار ارائه ندین مردم یعنی هشتاد میلیون نفر بادیدگاههای متفاوت
Iran, Islamic Republic of
اینومطمُن باش اگه خودخاتمی بیاد وسط صددرصد و بی بروبرگرد برنده میشه حتی با اینهمه جوسازی ها علیهش
Iran, Islamic Republic of
خاتمی که در سال 88 تمام قد از موسوی حمایت کرد چرا شکست خورد ؟!
Iran, Islamic Republic of
جوابش ساده است ولی جهان منتشر نمیکنه متاسفانه
Iran, Islamic Republic of
پس اگه میتونی به شورای نگهبان بگو هر دوشون را تایید صلاحیت کنند بعدا معلوم میشه.پس بهتره بگذاری شورای نگهبان همون کارش رو بکنه که به نفعته.
Iran, Islamic Republic of
هدف ضد اصلاحات در خدمت تحریم کامل است که شاید خوشبختی مردم آنجا باشد!
Iran, Islamic Republic of
تشدید تحریم ها و فشار حداکثری دشمن نتیجه برجام اصلاح طلبان است.
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
قبلا که میگفتند اینا یه مشت کاغذ پاره است.چی شد که برجام مهم شد...
فقط برادران
Iran, Islamic Republic of
هدف برادران خدمت است فقط اونان که قدرت رو برا خدمت میخوان
Iran, Islamic Republic of
.....
مولا
United States
اصلاح طلب و اصول گرا
دیگه تمام ماجرا
ممد
United States
......
رصابانکی
Iran, Islamic Republic of
....‌
حسین
Iran, Islamic Republic of
کروبی رقیب آرای باطله
عبدالله راد
Iran, Islamic Republic of
خدارادرنظربگیرید.به رای مردم احترام بگذاریداقای احمدی نژادبارای مردم بالاامدوخوب کارکرد.وشجاع ونترس بود.وفرمایشات رهبررااجرامیکرد.وباعث محبوبیت ایشان اطاعت ازرهبری بود.اکنون هم همین است هرکس که مردم تشخیص دهندتابع رهبرفرزانه است رای میاورد.انشاالله .ماملت ایران افتخارمان اطاعت ازرهبرمان سیدعلی است.یاالله
Iran, Islamic Republic of
ولی همچین هم احمدی نژاد تابع نبود.قهر 11 روزه اش و کاندید شدن در انتخابات 96 .........!!!
ابراهیم
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
..L.L
Iran, Islamic Republic of
جهان هم فقط حرف مفت میزنه درسته اصلاح طلب به درد بخور نیست ولی از امثال مسول جهان نیوز و دیگر همفکرانش خیلی سالم ترند
علی
Iran, Islamic Republic of
مردم ما، مردمی احساسی هستند. حس غالب مردم ما نسبت به کروبی، بسیار منفی هست....
Iran, Islamic Republic of
چقدر ازقول مردم صحبت میکنید خودتون که همه مردم نیستید
Iran, Islamic Republic of
بنشین بقیه عمرت رو به در گاه خداوند توبه کن شاید خدا ظلمی که در حق خانواده‌ها ی ایثارگران در زمان ریاسستت کردی؟ ببخشد
راضیه
Iran, Islamic Republic of
بعد شما با این تحلیل ها وپیش بینی های الکی می خواهید اداره کشور را به دست بگیرید و قانون اساسی را تغییر بدید ؟؟؟همه پیش بینی هاتون که غلط از آب در اومده و ائتلاف خاتون که شکننده و مسخره است چون خالصانه وب ای رضای خدا و خدمت به مردم نیست بلکه برای حب جاه و مقام و قدرت و ثروت هست ولذا خدا نقشه های شمارو نقش بر آب می کند واز ولی امر خود سید علی در برابر مکاید وحیله های پنهانی شما حفاظت می کند
Iran, Islamic Republic of
شما اگر 10 تا کاندید ریاست جمهوری تمام اصول گرا را بیاورید مناظره تلویزیونی خواهید دید چگونه علیه هم حرف میزنند....!!!!
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
شما همیشه تخمینتون اشتباهه...
سروش
Iran, Islamic Republic of
چه اعتماد به نفسی، این همه خود شیفتگی ...!!
Iran, Islamic Republic of
...!!
Iran, Islamic Republic of
من کارندارم به اینکه درانتخابات 88تقلب شدیانه تنهاچیزی که برام معماست اینه که ایاکسی نبودبه عموکروبی بگه اخه توووو چرا