پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ - 20 Feb 2020
 
۲
۵۱
روحانی در مراسم رژه ۳۱ شهریور:

حاضریم از خطاهای گذشته همسایگان بگذريم/ با شعار و طرح «ائتلاف امید» و «صلح هرمز» به نیویورک می‌رویم/ ما مرد تسلیم نیستیم +فیلم

يکشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۲
کد مطلب: 701622
رئیس جمهور گفت: با همه همسایگان دست رفاقت دراز می‌کنیم و از خطاهای گذشته آنها نیز می‌گذریم. منطق ما، امنیت درون‌زا برای خلیج فارس و تنگه هرمز است و با شعار و طرح "ائتلاف امید" و "ابتکار صلح هرمز" به نیویورک می‌رویم.
حاضریم از خطاهای گذشته همسایگان بگذريم/ با شعار و طرح «ائتلاف امید» و «صلح هرمز» به نیویورک می‌رویم/ ما مرد تسلیم نیستیم +فیلم
حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور، صبح امروز و همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس در مراسم رژه نیروهای مسلح که در جوار حرم امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، حضور یافت.

روحانی در این مراسم با درود به ارواح طیبه شهدای کربلا و امام حسین(ع) و سلام به روح امام خمینی(ره) و همه شهیدان انقلاب اسلامی و به‌ویژه شهدای دفاع مقدس گفت: امروز 39 سال از تجاوز عفلقیان به سرزمین پاک ایران می‌گذرد و امروز وقتی است که باید یک بار دیگر فراز و نشیب دهه اول انقلاب را بازخوانی کنیم.

وی افزود: انقلابی که برای استقلال و آزادی مردمش و برای تحقق حکومت اسلامی و مردمی مسیر خود را یافته بود و می‌توانست نعمتی برای کل منطقه و جهان استضعاف باشد، دشمنان این انقلاب از روز اول روبه‌روی ملت و اراده ملت تلاش مذبوحانه خود را آغاز کردند؛ از ایجاد ناامنی‌ها، توطئه برای تجزیه کشور، ترورها، ترور بزرگانی مانند شهید علامه مطهری کسی که تفکر اعتدال اسلامی را برای جوانان ما تبیین کرد و مدیران بزرگی چون آیت‌الله بهشتی و شهیدان رجایی و باهنر و دیگر عزیزان ما را که به شهادت رساندند و به این هم اکتفا نکردند. آنها طراحی کردند تا زیربناهای قدرت امنیتی و دفاعی ما را متزلزل کنند، اولین توطئه آنها طراحی انحلال ارتش بود که توسط مزدوران راست و مزدوران چپ طراحی و تبلیغ شده بود و تلاش هم می‌کردند با کلمه حق، باطلی را دنبال کنند.

رئیس‌جمهور ادامه داد: می‌خواستند به نام شورا اساس نظم فرماندهی را برهم زنند، امام عزیز ما با درایت خود اولین فرمانش به مردم، ایستادگی و مقابله در برابر همه توطئه‌گران بود، از خوزستان تا کردستان و گلستان و سیستان و بلوچستان؛ همه آنهایی که به‌عنوان مزدور می‌خواستند اساس و پایه‌های انقلاب را سست کنند جوانان غیور و نیروهای مبارز مسلح ما در برابر آنها ایستادند و بالاخره جنگی به نام جنگ عفلقیان بر ما تحمیل کردند. امام از پیش در برابر چنین توطئه‌ای با هوشیاری و مدیریت و درایت خود در اولین قدم به ارتش جمهوری اسلامی ایران استحکام بخشید و ثانیاً نیروی انقلابی جدیدی را به‌نام سپاه پاسداران بنیان‌گذاری کرد و کنار این دو نیرو نیز فرمان تشکیل بسیج مستضعفین و سازماندهی آن را صادر کردند. اینها سه پایه اصلی برای حفاظت و حراست از انقلاب و کشور و امنیت ملی ما بود. اگر این درایت امام در آن شرایط کشور نبود در سال‌های اولیه انقلاب با همه پیچیدگی‌های کشور ممکن بود دشمنان به اهداف شوم خود دست یابند.

روحانی افزود: دشمنانی با ایدئولوژی شرق و سلاح غرب و ارتجاع منطقه به جنگ مردم مبارز و انقلابی این سرزمین آمده و سلاح‌های خود را بر سینه مردم نشانه رفته بودند ولی این ملت بزرگ با وحدت، ایستادگی و یکپارچگی نه از هیمنه غرب و شرق ترسید و نه از سلاح‌های غرب و شرق و نه در برابر حمایت قدرت‌های سیاسی غرب و شرق ترسی بر خود راه داد و نه در برابر پول ارتجاع عرب که بندر‌های خود را در اختیار عفلقیان قرار داده بودند هراسی داشت. این ملت تردیدی در خود راه نداد و جنگی بود که کنار خسارت‌های بی‌شمار برای ما ارزش‌های فراوانی را به‌ارمغان آورد که به‌تعبیر مقام معظم رهبری جنگی بود که برای ما گنج آورد.

وی خاطرنشان کرد: مقاومت هشت‌ساله مردم ما بود که امروز دشمنان این سرزمین را برای تجاوز به سرزمین اسلامی ما و برای تحمیل جنگ دیگری بر این ملت به تردید و پشیمانی واداشته و جرئت تصمیم‌گیری در برابر نیروهای مسلح بزرگ و ملت بزرگ ایران عزیز را ندارند و نخواهند داشت ولی در عین حال دشمن راه دیگری را در سال‌های اخیر برگزید؛ به‌جای جنگ نظامی به‌تعبیر خودشان جنگ اقتصادی و به‌تعبیر صحیح، تروریسم اقتصادی را علیه ملت ما آغاز کرده‌اند.

رئیس جمهور گفت: امروز همه کارآفرینان، سرمایه‌گذاران، کارگران، شرکت‌های دانش‌بنیان و مبتکران به‌عنوان سرداران و سربازان خط مقدم جنگ در برابر دشمن مستکبر و صهیونیزم جهانی هستند و می‌توانیم با اراده و ایستادگی و اتحاد از این مسیر سخت عبور و دشمن را وادار کنیم در برابر ملت ایران انقلاب اسلامی و کشور عزیز ایران سر تعظیم فرود آورد.

رئیس‌جمهور اظهارداشت: ما مرد تسلیم نبوده و بلکه مرد ایستادگی هستیم و اهل تجاوز به مرزهای دیگران نیستیم، همان‌گونه که اجازه نخواهیم داد کسی به مرزهای ما تجاوز کند.

روحانی گفت: هر جا که نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران حضور پیدا کرد به‌عنوان بازیگر امنیت‌زا بود. هرجا نیروهای مسلح ما حضور پیدا کردند با خود امنیت را برای مردم منطقه به‌ارمغان آوردند؛ اگر کنار مردم عراق، سوریه، فلسطین و لبنان قرار گرفتند برای آن سرزمین امنیت آورده توانستند تروریست‌های وحشی را در منطقه ریشه‌کن کنند و این فرق ما با دشمن است. ما خیر و برکت و همبستگی برای مردم منطقه آوردیم و قدرت‌های استکباری و در رأس آن آمریکا همواره ناامنی و مشکلات و تاراج منابع منطقه را دنبال کرده است.
وی همچنین تصریح کرد: با همه همسایگان دست رفاقت دراز می‌کنیم و از خطاهای گذشته آنها نیز می‌گذریم.

وی خاطر نشان کرد: منطق ما، امنیتدرون‌زا برای خلیج فارس و تنگه هرمز است و با شعار و طرح "ائتلاف امید" و "ابتکار صلح هرمز" به نیویورک می‌رویم.

دانلود فیلم/ اظهارات روحانی در مورد کشورهای منطقه

رئیس‌جمهور تصریح کرد: طرحی را در روزهای آینده در سازمان ملل متحد پیش‌ِروی جهانیان خواهیم گذاشت که ایران با همکاری کشورهای منطقه می‌تواند و اعلام می‌کند که امنیت منطقه، خلیج فارس و دریای عمان و تنگه هرمز را با کمک کشورهای منطقه به‌وجود خواهد آورد و به دنیا اعلام می‌کند حضور نیروهای خارجی برای منطقه و آبراه‌های جهانی و امنیت کشتیرانی و امنیت نفت و انرژی مشکل‌زا است ولی مسیر ما ایجاد وحدت و هماهنگی با کشورهای منطقه است.

وی تصریح کرد: آنهایی که می‌خواهند حوادث منطقه را به ایران نسبت دهند این هم همانند همه دروغ‌های افشا شده آنان است، اگر راست می‌گویند و واقعا دنبال امنیت منطقه هستند، این همه سلاح و هواپیما و سلاح‌های خطرناک به منطقه ارسال نکرده و منطقه را تبدیل به مسابقه تسلیحاتی ننمایند و از این مطنقه فاصله بگیرند. حضور شماها همیشه برای منطقه بلا و نقمت بوده و هر چه از منطقه فاصله بگیرید به‌همان اندازه امنیت بیشتری برای منطقه خواهد بود. امروز ملت ما در سایه اجرای فرامین رهبری و اتحاد و همه ارکان کشور، قوای سه‌گانه و نیروهای مسلح در برابر توطئه جدید با همکاری و ایستادگی ملت پیروز خواهیم شد و نمی‌گذاریم دشمن ذلت را بر مردم ما تحمیل کند که شعار ما آزادی و آزادی‌خواهی به پیروی از سالار آزادگان امام حسین(ع) بوده است.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


United Arab Emirates
کاش دلهایمان با زبانهایمان یکی میشد، آن وقت دنیا گلستان میشد!!
Iran, Islamic Republic of
.ن..
هاشمی
Iran, Islamic Republic of
...
کورش بهینا
Italy
جهان عزیز خواستارم بدون هرگونه ویرایش و کم و کاست، بازنشر نمایید؛ بسیار سپاس:
و باز هم آدرسهای غلط آقای رئیس تا 1400؛ در حادثهء کشتار حاجیان ایرانی در سال 66 بنیانگزار بزرگ جمهورس اسلامی؛ خمینی عزیز فرمودند: ما هیچ گاه از آل سعود نمی گذریم و آنها را نمی بخشیم؛ اکنون بعد از 32 سال آقای رئیس بنفش؛ دایهء مهربان تر از مادر شده اند؛ به کجا می رویم، نمی دانم، بنا به گفته خود شخص رئیس قرار بود تنها حرفهای وحدت بخش بزنیم نه این که دوباره در یک تریبون ویژه حرفهای ویژه بزنیم!!!!!
والعاقبت للمتقین و السلام علی من اتبع الهدی؛
خرمشهر
Iran, Islamic Republic of
جناب کوروش شما خیلی ساده تشریف دارید...
هاشمی
Iran, Islamic Republic of
کوروش درست گفته
Iran, Islamic Republic of
چرا ساده مگه چی گفته که این لقب را بهش دادید
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
نمی شه عزیز دل اگر می شد که این وضع الانمون نبود
United States
احسنت و درود بر حسن روحانی
Iran, Islamic Republic of
فقط روحانی نمیدونه کشورهای حاشیه خلیج فارس کیا هستند ؟؟؟؟؟؟؟! ...
Iran, Islamic Republic of
خوب میدونه اگر هم ندونه خیل انبوه مشاوران رنگارنگش که باید بهش این کشورها رو معرفی کرده باشند
دلواپس
United Arab Emirates
من فکر می کنم با این همه حرفهاورفتارمتفاوت دنیا گیج می شه!؟
سعید110
Iran, Islamic Republic of
فقط و فقط هنگامی تحریم و فشار آمریکا وجود نخواهد داشت که از قوم و قبیله اصلاحات کسی در هیچ سطحی از حاکمیت حضور نداشته باشد.
این دو لازم و ملزوم یکدیگرند و هریک بهانه حضور دیگری است!
Iran, Islamic Republic of
كجاست دوباره به اميد كري دست از پا دراز تر مانند گذشته بر گرديد
Iran, Islamic Republic of
صدرصد دست خالي بر ميگردن
Iran, Islamic Republic of
شک نکن مگر دوسال در اروپا و آمریکا رفتن و امومدن دست پر بودند که حالا دست خالی بیان یا پر؟!1
🤣🤣🤣🎯🎯
Iran, Islamic Republic of
فعلا که محدوده تردد شما در نیویورک یا همین حرفهای=زبان دنیا رو بلدیم میریم با کدخدا میبندیم "" شده هشتصد متر ! لابد با بستن با عربستان وامارات وکوچولوهای دیگه =شیخ نشینهای اطراف ،میخواهید محدوده تردد مردم ایران رو هم بین اتاق نشیمن وبالکن خونشون برسونید !
صرفا جهت یادآوری
Iran, Islamic Republic of
نمی‌گذاریم دشمن ذلت را بر مردم ما تحمیل کند که شعار ما آزادی و آزادی‌خواهی به پیروی از سالار آزادگان امام حسین(ع) بوده است............
Iran, Islamic Republic of
...
مهدی
Australia
باسلام
اشتباهی مثبت دادم: نظرم منفی است
Iran, Islamic Republic of
🔘 و از امروز فقط ۶۴۹ روز تا پایان دولت دوازدهم باقی‌ست.......... وفقط یک بار دیگه رژه رو با سان دیدن اون میبینیم.خدایا بهمون صبر بده.
Iran, Islamic Republic of
گيرم تمام تحريم ها رفع شد صد ميليارد دلار ديگه گرفتيد در زندگي من هيچ تاثير ندارد ..
Iran, Islamic Republic of
تو جيب خود و اقا زاد ها ميره
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
برای من و شما تاثیری نداره اما برای برخی ۀآقازاده ها که نیازمند دلارن که فایده داره ؟!!!!!
United Kingdom
به خدا زبون چرخاندن وحرف زدن حساب وکتاب داره ...
Iran, Islamic Republic of
احسنت
Romania
آمریکا جنایتکار شماره یک سگ دست نشانده سازمان های بین المللی خیانتکار شماره یک ازسال 1332 تاکنون به امور داخلی ایران دخالت می کند و همچنان نیزادامه می کند ولی متاسفانه دولت، دولتمردان و مسئولین درک نمی کنند و با آمریکا جنایتکار شماره یک مذاکره، گفت وگو و همکاری کردند.
و نمایندگان مجلس هم تاکنون سکوت اختیارکرده اند؟
Romania
امروز باید عملاً در مقابل آمریکا جنایتکار شماره یک سگ دست نشانده سازمان های بین المللی خیانتکار شماره یک ایستادگی کنیم...
Iran, Islamic Republic of
همکاری با همسایگان برای حفظ امنیت خلیج فارس لازم است اما مراقب تضعیف مقاومت منطقه ای و نیز تحمیل برجام منطقه ای باشیم.
Iran, Islamic Republic of
آقای روحانی بخشایش لازم نیست مقاومت کنیداگرنمتوانیداستراحت کنید....
Iran, Islamic Republic of
ديگه جهان نسبت به اين شعارها و خالي بنديها واكسينه شده!!!
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
پس کسانی که می گفتند دولت از خون شهدای منا می گذشته است درست می گفتند.
Iran, Islamic Republic of
ما بايد نگاهمون را تغييري بدهيم...
Iran, Islamic Republic of
حضور نیروهای تروریست آمریکا به نفع منطقه نیست
Iran, Islamic Republic of
مردم خسته شده‌اند؛ این هم دستاورد خیرات و حسنه برجام است؟!/ آقای روحانی مشکلات اقتصادی را حل کنید
Iran, Islamic Republic of
ترامپ احمقه بانك مركزي را تحريم ميكند فكر ميكند ما بانك مركزي دارين دادش جيب اينها چند صد خانواده را تحريم كن كار تمومه
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
تابرجام هست مشکلات صددرصد برطرف نمی‌شود.
Sweden
خوش بختانه خدا دشمنان ما را از احمق ها آفرید
و
دست از خطاهای گذشته شان برنخواهند داشت
رضا
Iran, Islamic Republic of
..
Iran, Islamic Republic of
بسم الله الرحمن الرحیم
مُحَمَّدٌ رَسُولُ اللَّهِ وَالَّذِينَ مَعَهُ أَشِدَّاءُ عَلَى الْكُفَّارِ رُحَمَاءُ بَيْنَهُمْ تَرَاهُمْ رُكَّعًا سُجَّدًا يَبْتَغُونَ فَضْلًا مِنَ اللَّهِ وَرِضْوَانًا سِيمَاهُمْ فِي وُجُوهِهِمْ مِنْ أَثَرِ السُّجُودِ ذَلِكَ مَثَلُهُمْ فِي التَّوْرَاةِ وَمَثَلُهُمْ فِي الْإِنْجِيلِ كَزَرْعٍ أَخْرَجَ شَطْأَهُ فَآزَرَهُ فَاسْتَغْلَظَ فَاسْتَوَى عَلَى سُوقِهِ يُعْجِبُ الزُّرَّاعَ لِيَغِيظَ بِهِمُ الْكُفَّارَ وَعَدَ اللَّهُ الَّذِينَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ مِنْهُمْ مَغْفِرَةً وَأَجْرًا عَظِيمًا.
جلوه ای از این آیه شریفه را در رژه باشکوه نیروهای مسلح کشورمان را دیدیم، ما شاهد رشد و نمو چهل و یک ساله قوای مسلح ایران اسلامی هستیم و البتــــــــــــــــــــــــــــــــه آنان که با غیظ نظاره گر بودند .
Iran, Islamic Republic of
دبیر کل حزب الله لبنان : رژیم سعودی به سبب ظلم، فساد و سرکوب آزادی های مدنی به آخر خط رسیده است و مراحل پایانی حیات خود را سپری می کند.
ه
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
مگر خطاهای عربستنان و گذشت از آن ها دست روحانی و دولت است این یک امر ملی است
Iran, Islamic Republic of
دولت انقلابی و جوان خواهد آمد تا جواب هتاکی های وهابی ها رو بدهد
Iran, Islamic Republic of
...