جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - 29 May 2020
 
۶
۳۳
اصلاح‌طلبان دوباره ناراحت شدند؛

عصبانیت روزنامه اصلاح‌طلب از رفتار دوگانه وزیر کشور درباره حجاب/ وقت انتخابات چیز دیگری می‌گفتید/ الان که دوسال به رفتن مانده حجاب اولویت دولت شده!/ ناراحتی از واردات چادر مشکی و خرسندی از آمار بالای زنان بدحجاب!

سه شنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۷
کد مطلب: 701124
گره روسری زنان نه فقط امروز، بلکه در همه این چهل سال، به یکی از موضوعات مهم و دغدغه‌های اصلی بسیاری از مسئولان کشور تبدیل شده است!
عصبانیت روزنامه اصلاح‌طلب از رفتار دوگانه وزیر کشور درباره حجاب/ وقت انتخابات چیز دیگری می‌گفتید/ دوسال به رفتنتان مانده حجاب اولویت شده!/ ناراحتی از واردات چادر مشکی و خوشحالی از آمار بالای زنان بدحجاب!
گروه سیاسی جهان نيوز: دو روز پیش رحمانی فضلی، وزیر کشور در جلسه شورای اجتماعی کشور پیرامون بحث عفاف و حجاب گفته بود: حداکثر ۱۰ درصد افراد در جامعه نسبت به حجاب بی‌توجه هستند.

وی در ادامه با بیان اهمیت موضوع «کشف حجاب» اعلام کرده بود: موضوع کشف حجاب برای ما در اولویت است که باید برخورد جدی و پیشگیرانه داشته باشیم و اولویت بعدی، موضوع سازمان یافته عمل کردن در این موضوع می‌باشد و اماکن عمومی نیز از اولویت‌های مدنظر ما در این زمینه ست.

ظاهرا اظهارات وزیر کشور به مذاق گروهی از اصلاح طلبان خوش نیامده است. روزنامه «همدلی» که در حاشیه پردازی و اتخاذ مواضع قابل تامل سابقه‌دار است، در شماه امروز خود در گزارشی به اظهارات رحمانی فضلی واکنش نشان داده و از رفتار دوگانه وزیر کشور انتقاد کرده است. البته که رفتار مسئولان سیاسی و فرهنگی دولت های یازدهم و دوازدهم در دوقطبی کردن جامعه در موضوعاتی نظیر زنان و حجاب و همچنین انفعال جدی و بعضا قصور در مسائل فرهنگی بر کسی پوشیده نیست.

در بخشی از گزارش این روزنامه اصلاح طلب، نویسنده ضمن انتقاد از توجه به حجاب بانوان که آن را تحت عنوان «گره روسری زنان» مطرح کرده است، از پرداختن به مسئله حجاب در میان مشکلات اقتصادی انتقاد کرده و نوشته است: «در میان انبوه مشکلات کشور از مشکلات اقتصادی و معیشتی گرفته تا مسائل و آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی و هزاران مشکل ریز و درشت دیگر، «گره» روسری‌ زنان در ایران و میزان سفت و شل بودن آن، به مسئله‌ای همیشگی بدل شده است».

در ادامه گزارش توجه چهل ساله به مقوله عفاف و حجاب هم مورد انتقاد قرار گرفته و بیان شده است: «گره روسری زنان نه فقط امروز، بلکه در همه این چهل سال، به یکی از موضوعات مهم و دغدغه‌های اصلی بسیاری از مسئولان کشور تبدیل شده است. البته درجه و میزان این دغدغه همیشه به یک اندازه نیست و در زمان‌های مختلف قابلیت تغییر و جابه‌جایی دارد. برخی اوقات پوشش و حجاب زنان به اولویت اول کشور تبدیل می‌شود و در زمانی دیگر آنقدر محلی از اعراب ندارد که کاندید ریاست جمهوری در زمان تبلیغات انتخاباتی‌اش پشت تریبون با تعجب خاصی می‌پرسد: آیا مشکل امروز کشور ما موی جوانان است؟! یا دیگری از جمع‌آوری گشت ارشاد که وظیفه برخورد با بدحجابی را دارد، حرف می‌زند».


در بخش دیگری از مطلب «همدلی»، نویسنده با یادآوری جمله رحمانی فضلی که «کاری می‌کنم دختران احساس امنیت کنند و نخواهم گذاشت ماموری بی‌نام و نشان از کسی سوال کند» از رفتار دوگانه رحمانی فضلی در زمان آغاز به کارش و امروز که دوسال پایانی دولت در حال گذر است، انتقاد کرده است. همچنین در اولویت قرار گرفتن حجاب و واردات نسبتا ساده‌تر چادر هم به مذاق نویسنده خوش نیامده و نوشته است: «اکنون که زمان زیادی به پایان عمر دولت نمانده است برخی از دولتی‌ها که در زمان تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری شل شدن گره روسری زنان را نادیده می‌گرفتند، اکنون لازم نمی‌دانند که حتی تظاهر به حمایت از مطالبات بدنه اجتماعی رای دهنده به جریان خود کنند و در میان حجم انبوه مطالبات مردم خواهان سفت‌تر شدن گره روسری زنان هستند و حتی آن را اولویت اول کشور می‌دانند!... درست در زمانی که مشکلات معیشتی و اقتصادی کمر بسیاری از مردم را خم کرده است، خواهان آن هستند که در صورت نیاز به ورود پارچه چادر عوارض آن صفر باشد.»

عبارات فوق به خوبی نشان می دهد که دعو خانم گزارش نویس هم علی رغم ادعای بی‌ربطی که نباید در میان مشکلات اقتصادی به سراغ مسائل اعتقادی رفت، خلاف واقع است. همان طور که به وضوح مشخص است علت نگارش این مطلب، عصبانیت از اعلام اولویت مقوله عفاف و حجاب در دولت است که اصلاح طلبان از این موضوع دلخور شده و اظهارات انتخاباتی رحمانی فضلی و سبد آرای روحانی را به وی متذکر شده است. هرچند که باید دید واقعا مقوله عفاف و حجاب در اولویت دولت دوزادهم قرار دارد؟

در قسمت دیگری از گزارش قابل تامل این روزنامه اصلاح طلب با قراردادن علامت سوال در مقابل آمار رحمانی فضلی از میزان بدحجابان، این آمار را چندین برابر آمار اعلام شده عنوان کرده و بدحجابان را 64 درصد اعلام کرده و نوشته است: «در حالی عبدالرضا رحمانی فضلی که با متر و معیار خود بی‌حجابان جامعه را ده درصد اعلام می‌کند که این رقم با آمار مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی نه تنها همخوانی ندارد بلکه تفاوت معناداری دارد و این مرکز دراین زمینه رقم دیگری را اعلام کرده که چندین برابر ده درصد رحمانی فضلی است. بر اساس گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس، شمار افراد معتقد به حجاب شرعی در میان افراد باسواد، جوانان و افرادی که دسترسی به رسانه‌ها و محصولات فرهنگی و درآمد بالاتر دارند، کمتر است. حدود 35 درصد از مردم حجاب را «ارزشمند» می‌دانند، با استناد به این گزارش 64.8 درصد از زنان کشور «بدحجاب» هستند.

ناراحتی از اهمیت گرفتن حجاب در دولت روحانی، واردات چادر از یک سو و از سوی دیگر خرسندی از آمار بالای زنان بدحجاب را شاید بتوان روح بند فوق دانست. ظاهرا گروهی از اصلاح طلبان که برای تغییر سبک زندگی جامعه می کوشند، نه از فعل بلکه از هر قول مرتبط در ممانعت با این موضوع هراس دارند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
تنها اميد اصلاح طلبان براي كسب راي خانمها است ..!!
Iran, Islamic Republic of
...
افسانه
Iran, Islamic Republic of
در قضیه قتل میترا استاد اثبات شد که اصلاح طلبان برای زنان هیچ ارزشی قائل نیستن و فقط شعار می دهند.
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
فهمیدی چی گفتی؟ رای خانمها! نتیجه میشود آنکه خانها اصلاح طلبند و به حجاب اعتقاد نداشته بنابراین به اصلاح طلبان رای میدهند.
Iran, Islamic Republic of
منظور اون دوستمان این است که یک مسئول نظام اسلامی وقتی حجاب را اولویت نمیداند پس به تبع آن برای خانمها هم اولویتی نخواهد داشت ...
Iran, Islamic Republic of
یک مسئول نظام وقتی زن وبچه وتمام کس وکارش در امریکا وکاناد ا وانگلیس با هر نوع حجاب دلخواه خودشان زندگی می کنند . اولویت مد نظر شما به درد خودش ورفقای سیاسی اشان می خورد ومردم عادی هم با توجه به اطلاعات فضای مجازی که دست به دست می شود بد وبیراه به آن مسئول نثار می کنند .
Iran, Islamic Republic of
آخه اینهایی که میگن مردم مشکل اقتصادی دارن به حجاب گیر ندین معمولا خودشون بی توجه ترین افراد به ااقتصاد مردمند! ...
Iran, Islamic Republic of
خانم های متدین وبا شخصیت خانم های بد حجاب وشل حجاب و..........
Iran, Islamic Republic of
تا به امروز خانمها بودند كه براحتي گول وعده وعيد اصلاح طلبان را خوردند ولي در عمل هيچ كاري براي انها انجام نداند كو وزير زن كو اشتغال و الي اخر
Iran, Islamic Republic of
جهان هر روز از این روزنامه زنجیره ای گزارش میزنی
خب چرا نمی بندنش؟؟
Iran, Islamic Republic of
یکی از موضوعات و مظلومیت های این نظام همین موضوع و آزادی بی قید و شرط رسانه هاست....هیچ جای دنیا اینگونه نیست....
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
با قتل مرحوم استاد توسط نجفي هفت تير كش و خودكشي دختر ابي بخاطر نساختن و مهيا نكردن استاديوم براي ورود خانمها توسط اخوندي احتمال راي دادن به اصلاح طلبان بشدت كاهش يافته
آدمیزاد
Colombia
...
United Arab Emirates
ضعیف ترین وزیرکشوربعدازانقلاب ..‌‌‌‌‌‌
سرور
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
از اسلام ناب عصبانی باشید و از عصبانیت بمیرید .
Iran, Islamic Republic of
بولتن در به در شد ..
Iran, Islamic Republic of
از نظر این اساتید رفتن زنان به ورزشگاه مطالبه ملی است و رافع مشکلات معیشتی ولی رعایت حجاب شرعی یک موضوع انحرافی و زائد است. هر روز که میگذره آدم بیشتر درک می کنه چرا واقعه ای مثل عاشورا پیش میاد
Iran, Islamic Republic of
....
ممد
United States
جان مادرتان بی خیال شید!!!
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
فکر کنم که این روزها با فرارسیدن ماه محرم و شدت گرفتن حجاب زنها واینکه اجازه نمی دهندچشمهای ناپاک و حرزه مردان کوفی صفت زمانه به آنها نگاه کند بدجوری اسهال طلبهای بدبو را سوزانده است به نحوی که با کوهی از بخ هم سوزش آن خوب نمی شود و تا زمان مرگشان تاولهای آن باقی می ماند وآن را همراه با عفونت سوزش درد با خود به گور می برند
Iran, Islamic Republic of
چشم اختلاس گران به بيت المال پاكه
Iran, Islamic Republic of
.....
United Kingdom
چیز دیگری در چنته ندارن فقط با حاشیه سازی می توانن دوام داشته باشن.
ستاره لطفی
Iran, Islamic Republic of
به عنوان‌نویسنده این مطلب می گویم نقدتون عالی بود دست مریزاد فقط کاشکی تا آخر میخوندین
Iran, Islamic Republic of
...
علی
Iran, Islamic Republic of
اگر وزرا و مسئولین مملکت زن هاشون با حجاب است پس اگر از حجاب حمایت نکنند چیند؟
Iran, Islamic Republic of
...