جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ - 13 Dec 2019
 
۱
۲۶
یادداشت منتشر شده در روزنامه زنجیره‌ای:

کار اصلاح‌طلبان به بزک ترامپ رسید/ تقصیر معاندین است نه رئیس‌جمهور امریکا/ تصور غلط ترامپ به خاطر این است که راه بسته شده و دیپلمات‌ها رفت‌وآمد ندارند!

دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۰
کد مطلب: 696996
نعمت احمدی، از فعالان اصلاح طلب مدعی شده است: وقتي راه گفت‌وگو يا راه رفت‌و‌آمد ديپلمات‌های دو كشور بسته باشد، معاندين و مخالفين كانال ارتباط با دشمنان كشور خواهند شد.
کار اصلاح‌طلبان به بزک ترامپ رسید/ تقصیر معاندین است نه رئیس‌جمهور امریکا/ تصور غلط ترامپ به خاطر این است که راه بسته شده و دیپلمات‌ها رفت‌وآمد ندارند!
گروه سیاسی جهان نيوز: روزنامه اصلاح طلب اعتماد، یکی از ستون های امروز خود را به یادداشت نعمت احمدی اختصاص داده است. احمدی که از وکلای دادگستری است و همچنین از فعالان و تریبون داران جریان اصلاحات محسوب می شود در رزومه کاری‌اش وکالت فتنه گران سال 88 را ثبت کرده است. رسانه های اصلاح طلب هم غالبا تلاش می‌کنند ادعاهای سیاسی - حقوقی خود را از زبان وکلایی همچون احمدی بیان کنند.

در یادداشت منتشر شده احمدی در «اعتماد» وی با ادعایی عجیب تصور غلط ترامپ از وضع مردم کشورمان را ناشی از عدم رابطه ایران با این کشور دانسته و مدعی شده است که چون بین ایران و آمریکا رابطه ای نیست این کانال ارتباطی به دست معاندین می افتد. احمدی نوشته است: « لابد مسوولان شوراي عالي امنيت ملي صلاح را در اين ديده‌اند كه با امريكا مذاكره نشود اما پرسش اين است كه آيا صحبت كردن راجع به مذاكره با امريكا يا پاسخ دادن به گفته‌هاي مسوولان امريكا، جايي كه گفته آنان خلاف واقعيت است، از طرف مردم عادي و بيرون از دولت هم ممنوع است؟ چرا نبايد پاسخ داد يا راهكاري را ارايه كرد؟ مدتي قبل آقاي دونالد ترامپ در قضاوتي غير‌واقعي نسبت به اوضاع داخلي ايران و وضع اقتصادي ما، سخناني نزديك به اين مضمون داشت كه از وقتي من رييس‌جمهور امريكا شدم اوضاع ايران كاملا فرق كرده است و در همه شهرها شورش است و تكه‌اي نان پيدا نمي‌شود. وقتي راه گفت‌وگو يا راه رفت‌و‌آمد ديپلمات‌هاي دو كشور بسته باشد، معاندين و مخالفين كانال ارتباط با دشمنان كشور خواهند شد».

در ادامه یادداشت، این وکیل اصلاح طلب پیشنهاد داده است که مذاکره بین افراد غیردولتی آغاز شود و برای اثبات سخنش به تفاوت گزارشگران ویژه که به ایران آمده با آنها نیامده اند، اشاره کرده و حتی قراردهی گزارشگر ویژه برای ایران را ناشی از برخورد غلط ایران با دنیا دانسته است. وی نوشته است: «نمایندگان ویژه سبه در سال‌هاي نه‌چندان دور گروه‌هايي از اتحاديه اروپا يا شخص گزارشگر سازمان ملل آقاي گاليندوپل به ايران مي‌آمدند و با روزنامه‌نگاران، فعالان سياسي و وكلا در دفتر سازمان ملل در تهران گفت‌وگو مي‌كردند. به اين نوع گفتمان، كانال ارتباطي نمي‌گويند بلكه مذاكره غيردولتي‌ها و فعالان با افرادي كه مسووليت ميز ايران را در اختيار داشتند، مي‌گويند. نگاه كنيد به گزارش گاليندوپل يا موريس ديني كاپيتور و تفاوت گزارش آنان را با گزارش ديگر گزارشگران كه به ايران نيامدند اما كانال ارتباطي آنان كساني بوده و هستند كه به هر علت موافق ايران و شرايط موجود و حاكم نيستند. هرچند جاي اين پرسش باقي مي‌ماند كه چرا بايد براي ايران گزارشگر ويژه تعيين شود، به باور نگارنده بخشي از اين وضع يعني تعيين گزارشگر ويژه برمي‌گردد به نوع رابطه ما با جهان خارج و محدوديت‌هايي كه به زعم نگارنده غيرضرور هستند، ولي اصرار داريم كه اين محدوديت‌ها نه‌تنها كم نشوند بلكه گسترش پيدا كنند. وقتي قطع رابطه به وجود مي‌آيد نيروهايي فعال مي‌‌شوند كه عناد دارند».

این فعال اصلاح طلب با آوردن مصداقی که نشان از کم عمقی قدرت تحلیل اصلاح طلبان دارد، نوشته است: «همين اظهارنظر آقاي ترامپ كه در ايران به خاطر تكه‌اي نان چه‌ها كه نمي‌كنند، كافي است نماينده‌اي از امريكا به هر شهر از شهرهاي ايران كه مدعي‌اند به خاطر تكه‌اي نان شورش مي‌شود بيايد و در يك فراخوان سمن‌ها و فعالان آن شهر از مردم بخواهند ظرف دو، سه ساعت هواپيماي حامل نماينده امريكا را پر از نان بكنند تا به راي‌العين ببينند اطلاعاتي كه به رييس‌جمهور امريكا داده‌اند به كلي عاري از حقيقت است».

فارغ از آنکه طرح این موضوع به خودی خود خنده دار است اما واقعیت همین است بعد از گذشت شش سال از هدررفت وقت یک ملت به پای محک مجدد یک تجربه قدیمی یعنی اعتماد به آمریکایی‌ها و گذشت سه سال از عهدشکنی آنان، رسانه‌ها و فعالان سیاسی یک جریان با ظلم به مخاطبان خود، تصور غلط رئیس جمهور قلدر و البته ابله آمریکا از ایران را ناشی از عدم رابطه دو کشور معرفی می کنند.

اصلاح طلبان که تا همین امروز سعی می کردند در اقدامی مشکوک بین اوباما و ترامپ تفاوت قائل شوند و نماد سیاهی را نه هیئت حاکمه امریکا که ترامپ معرفی کنند، ظاهرا از کرده خود پشیمان شده و بعد از بزک اوباما به سراغ بزک ترامپ و دوستان آمده اند و به همین وسیله به تکاپو افتاده اند تا بگویند هیئت حاکمه امریکا دشمن نیست(!) بلکه تصورات غلطی دارند و این تصورات غلط هم ناشی از فعالیت معاندین بوده است؛ گویی که آمریکا با سیاهه سابقه ای که دارد دشمن ملت ایران نیست!

ظاهرا برخی فعالان سیاسی جریان اصلاحات که از مذاکره رسمی و جنگ هراسی نتیجه نگرفته اند به سراغ مذاکره غیردولتی ها آمده اند و شاید آغازگر سناریوی جدیدی باشند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of

بعضی ها دم مرز جونشون رو گرفتن کف دستشون که یه وجب خاک کشور به یغما نره و بعضی ها هم مثل این به چیزی جز مستعمره شدن فکر نمیکنه . چقدر فاصله ...!!!
Iran, Islamic Republic of
این ها راست می گویند مگر نمی بینید ظریف با کری قدم زد و سالها مذاکره کرد یا عراقچی حتی از فرط ارتباط با وندی شرمن ، تبریک تولد نوه شان را رد و بدل می کردند یا ظریف به اوباما دست داد و کلی ارتباط داشتیم نتیجه اش شد گلابی های برجام و اصلا الن گرانی نداریم و اوضاع به برکت برجام، عالی است. پس پیش به سوی مذاکره!!!!!!!!!!!
الف
Iran, Islamic Republic of
میدونم منتشر نمیشه ولی وقتی یه توافقی صورت میگیره بین چند طرف ولی از طرف دیگه یه عده ای حرکاتی انجام میدن که به حق ولی نابجاست، یا معامله با شرکتهای آمریکایی ممنوع میشه، و رئیس جمهور تاجری به نام ترامپ هم سرکار میاد که فقط به سود خودش فکر میکنه (که البته درست هم هست) خب چرا باید زیر میز نزنه؟ ...
Iran, Islamic Republic of
میدونی چیه دوست عزیز...
مشکل مملکت ما دقیقا وجود افرادی مثل شماست که ظلم پذیرند و به خدا و یاری او ایمان ندارند
سعید
مگه ظریف یک سال با کری مداکره نکرد و انها همه تعهدات خود را نادیده گفتند چقدر شما ها دوست دارید با کدخدا همنشین بشید...?!!!
سعید
مگه قرار ترامپ انچه را می داند بگوید او انچه را می خواهد می گوید نه انچه می داند...!1
Iran, Islamic Republic of
...
کلاه گشاد برجام
Iran, Islamic Republic of
سگ زرد برادر شغاله ترامپ و اوباما و جمهوری خواه و دموکرات در دشمنی با ملت ایران هیچ تفاوتی با هم ندارند.
Iran, Islamic Republic of
كار اصلاح طلب تمومه
Iran, Islamic Republic of
جمع کن بابا ... کار اصولگراها که خیلی وقته تمومه
Iran, Islamic Republic of
...
شاکی
Iran, Islamic Republic of
اصلاح طلبان باید از سیاست کناره گیری کنند که ملت رو بیچاره و ناامید کردند.
علی
...
Iran, Islamic Republic of
...
سلام
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
United States
اب که سر بالا میره قورباغه ابو عطا می خونه. یک سیاستمدار غربی گفت اگر میخواهی دروغ بگی چنان بزرگش را بگو که همه باور کنند. حالا حکایت این آقایان شده.
Iran, Islamic Republic of
چرا شما دلواپسا داغ می کنید
نمیشه که با کل دنیا جنگید/ حتما باید جنگ بشه تا بفهمین
دل آرام
Iran, Islamic Republic of
مذاکره نمی کنیم باج هم نمی دهیم جنگ هم نخواهد شد.
سید رضا - پاسخ 23:55
Iran, Islamic Republic of
آی کیو ! کدخدا و دوسه تا نوچش ، کل دنیا نیستن ! کل دنیا با ماست !..
محسن
Iran, Islamic Republic of
آمريكا از ارتباط داشتن با ديگران دنبال منافع و اهداف خودش است ....
Iran, Islamic Republic of
از ریزبینی جهان خوشم اومد
علی
Iran, Islamic Republic of
..
مجید
Iran, Islamic Republic of
شما ها از جان مردم چه می خواهید؟ !!
سید رضا
Iran, Islamic Republic of
...
صفر
Iran, Islamic Republic of
ترامپ. ثبات روانی. بدوراست دوروبرش هم ادم عاقل قدرتمندی نیست. ایا بعد ازمذاکره تعهدی واقعی را زانان متصورید؟؟؟