دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ - 6 Jul 2020
 
۶
۴۴
بیت‌المال در خدمت ضدانقلاب؛

پروژه مشترک خبرگزاری رسمی دولت با عباس عبدی برای بازگشت ضدانقلاب‌ها/ اگر مهاجرانی و بهنود و اکبر گنجی برنگردند بیشتر رادیکال می‌شوند!/ در ایرنا چه می‌گذرد؟

دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۱۱
کد مطلب: 688918
‌باید برای مدیران ایرنا و همچنین مدیران وزارت ارشاد تاسف خورد که اجازه می دهند از بیت المال و تریبون انقلاب اسلامی علیه انقلاب اسلامی استفاده شود.
پروژه مشترک خبرگزاری رسمی دولت با عباس عبدی برای بازگشت ضدانقلاب‌ها/ اگر مهاجرانی و بهنود و اکبر گنجی برنگردند بیشتر رادیکال می‌شوند!/ در ایرنا چه می‌گذرد؟
گروه سیاسی جهان نيوز، حسین خان بابازاده: خبرگزاری جمهوری اسلامی یا همان ایرنا که به ارگان رسمی رسانه ای دولت شناخته می شود و بنا بر انتظار رهبر معظم انقلاب قرار بود به عنوان «دست بزن نظام» و در راستای اهداف انقلاب اسلامی فعالیت کند، ظاهرا با عدول از این مطالبات، منافع جناحی و گرایشات حزبی را همچون سال های گذشته جزو اولویت های ابتدایی خود قرار داده است.

روز گذشته خبرگزاری ایرنا در گزارشی قابل تامل که در صفحه نخست این رسانه هم قرار گرفته بود، به تمجید از ضدانقلاب های خارج نشینی همچون اکبر گنجی، مسعود بهنود، عطاءالله مهاجرانی و... پرداخت و تلاش کرد تا با تطهیر این افراد به دلایل واهی «ضد جنگ بودن» و همچنین پیگیری مقوله «ثبات در ایران»، به این افراد اجازه بازگشت به کشور داده شود.

در بخش ابتدایی گزارش ایرنا آمده است: «پس از وقایع سال ۸۸، تعدادی از سیاسیون که تا پیش از این در فضای سیاست رسمی ایران تنفس می‌کردند، به دلایل مختلف از ایران خارج شدند. با فروکش کردن حوادث این دوره و با عمده شدن تهدید نیروهای خارجی، عمده این نیروها به همراه طیفی از روشنفکران، نویسندگان و فعالان رسانه‌های خارجی، علی‌رغم انتشار دیدگاه‌های انتقادی خود، به تدریج در یک نقطه همگرا شده‌اند: ضدجنگ بودن و دفاع از ثبات ایران! شاید یکی از ملموس‌ترین واکنش‌ها به چنین اتفاقی، تغییر کادر مدیریتی و تغییر سیاست‌های خبری شبکه فارسی BBC در اواسط سال ۹۶ بود. وضعیتی که به‌وضوح در چشم کارشناسان رسانه و مخاطب عمومی نمایانده می‌شد. کنار رفتن نیروهای با گرایش اصلاح‌جویانه و به دنبال آن تقویت جایگاه براندازان و جنگ طلبان در کادر سیاست‌گذار این شبکه، نشان از جدی بودن تقویت گرایش ضدجنگ و حامی حفظ حیات جمهوری اسلامی در اتمسفر نیروهای خارج‌نشین، و واکنش حامیان مالی رسانه‌های خارجی بود؛ وضعیتی که می‌توان آن را «نو اصلاح‌طلبی» خواند. این وضعیت سبب شد تصویری که این شبکه تا پیش از آن به‌عنوان یک شبکه خبری حرفه‌ای و در ظاهر بی‌طرف ارائه می‌داد، از میان برود. در کنار آن افزایش چشم‌گیر اخبار زرد و مبتذل این شبکه نیز نشان از افول نسبی این رسانه است.»

در ادامه گزارش خبرگزاری رسمی دولت، مصادیق مدنظر عبارت جدید «نواصلاح طلبی» همان وطن فروشان معروف و ضدانقلاب خارج نشین که در فتنه آمریکایی 88 هم شدیدا فعال بودند، یاد شده و آمده است: «شرایط کنونی، مواجهه واقعی و شناخت از نزدیک نیروهای برانداز هم حتماً در شکل‌گیری این گرایش در میان نیروهای خارج از کشور مؤثر بوده است. افرادی همچون «عطاالله مهاجرانی» با حضور در شبکه‌های خارجی در سال‌های اخیر به مقابله جدی در برابر براندازان وابسته برخاسته‌اند. حتی روزنامه‌نگارانی همچون «اکبر گنجی» که از جمله منتقدان و مخالفانی است که در دوره حضور در ایران تجربه زندان هم داشت، با انتشار مواضع ضد جنگ، مرزبندی خود با براندازان را نشان داده است. چندی پیش هم «عبدالکریم سروش» در یک سخنرانی که به شکل گسترده‌ای بازتاب داشت، موضع خود در این مورد را روشن کرد. طیفی از روشنفکران سکولار که در دهه شصت و هفتاد از کشور خارج شده‌اند، همچون «فرخ نگهدار» و «مسعود بهنود» نیز چنین وضعیتی دارند».

بیشتر بخوانید:
چند نکته درباره وقاحت هم‌ستادی ریگی در سال ۸۸
هشدار عباس عبدی درباره «آه دامنگیر دونالد ترامپ»!


در بخش دیگری از گزارش ایرنا، به سراغ عباس عبدی، فرد به اصطلاح تئوریسین جریان اصلاحات که چندی پیش برای ادامه حمایت از سپاه در مقابل آمریکا شرط گذاشته بود، رفته اند. عبدی می گوید: «نیروهایی که در خارج از کشور هستند تنوع زیادی دارند. من البته از همه آنها اطلاعات دقیق و ریز ندارم، چون خیلی مسائلشان را پیگیری نمی‌کنم. بعضی از آنها به دلایل عادی در خارج حضور دارند و طبعاً اگر برگردند هم نباید مشکل خاصی داشته باشند. بعضی هم در خارج تبدیل به یک کنشگر عمده سیاسی شده‌اند، حالا با هر نوع گرایشی. بعضی هم قبلاً در ایران مسائل جزئی یا حادی داشته‌اند که تصمیم به خروج قانونی یا غیر قانونی از کشور گرفتند و به گمانم فعلاً هم باز نمی‌گردند»

این تئوریسین اصلاح طلب که قتل طلبه مظلوم همدانی را هم به یک جریان انقلابی ارتباط داده بود، در ادامه می گوید: «مذهبی – غیرمذهبی، چپ – راست، مستقل – وابسته و… معیارهایی هستند که می‌توان بر این اساس آنها را طبقه‌بندی کرد. بنابراین طبقه‌بندی این نیروها بر اساس نیاز و کاربردی است که داریم. امروز این تقسیم‌بندی «جنگ طلب – ضد جنگ»، نسبت به جهت‌گیری‌های دیگر کاربردی‌تر شده است.»


عبدی با بیان اینکه یکی از اشتباهات حکومت بی‌توجهی به نیروهای خارج از کشور است، می‌گوید: «حکومت وقتی راه را برای بازگشت آنها ببندد، توجه ندارد که آنها بیش از پیش رادیکال و ضد حکومت می‌شوند. البته این صورت عام قضیه است، نه در مورد تک‌تک افراد. این یکی از اشتباهات سیستم است که هر چه آنها را بیشتر دفع می‌کند و با آنها برخورد تند می‌کند، به‌جای آنکه آنها را متعادل‌تر کند، تندتر می‌کند. بنابراین بهترین کار این است که راهی برای بازگشت آنها وجود داشته باشد. مثلاً بگویند اتهاماتی که مربوط به پنج سال پیش به قبل است را رسیدگی نمی‌کنیم.»

عبدی در ادامه بیان می‌دارد: «یکی از پیشنهادهایی که شده بود و خیلی هم اهمیت داشت، این بود که یک هفته برای کسانی که نزدیکان و عزیزانشان فوت می‌کنند، فرجه بدهند که بیایند و برگردند. هیچ‌کسی هم حق ندارد صحبتی کند و فرد ضمانت شده بیاید و برگردد. نمی‌شود که افراد تا سی، چهل سال به کشور نیایند. به لحاظ حقوقی هم در قانون جزا داریم که پرونده‌ها پس از مدت مشخصی مختومه می‌شوند.»

اما در این باره نکات ذیل را بخوانید:

1. باید برای مدیران ایرنا و همچنین مدیران وزارت ارشاد تاسف خورد که اجازه می دهند از بیت المال مسلمین و تریبون انقلاب اسلامی علیه انقلاب اسلامی استفاده شود، حال که اگر این سوءاستفاده عامدانه باشد، لحظه ورود دادستانی به این امر خائنانه فرا رسیده است.

2. پیرامون گزارش عوام فریبانه ایرنا که خواسته اند با شخص معلوم الحالی همچون عباس عبدی به آن وزن هم بدهند باید گفت که این گزارش در مرحله اول ناشی از یک دلتنگی اصلاح طلبانه است که اتفاقا قابل درک است. این دوری ها قبل از سال 88 آغاز شد و در ضمن آن، عملا بین برخی اصلاح طلبان داخلی با اصلاح طلبان فراری برای حمله به جمهوری اسلامی و مبانی اعتقادی مردم یک تقسیم کار صورت گرفت که اوج آن در سال 88 و ماه های پس از آن بود. این تلاش برای بازگشت وطن فروشان خارج نشین یا از سر دلتنگی است و یا از اوج گیری حس معرفت به دوستان قدیمی به دلیل آنکه دیگر حتی در بین دشمنان نشان دار جمهوری اسلامی هم مهره سوخته محسوب می شوند.

3. نویسنده گزارش خواسته یا ناخواسته شدیدترین توهین را به اصلاح طلبان داخلی با اعطای عنوان «نو اصلاح طلبی» به یک عده ضدانقلاب فراری انجام داده است. هرچند که می توان گفت چون برخی اصلاح طلبان داخلی در ضربه به منافع ملی هیچ وقت دشمن را ناراحت نکرده اند، پس شاید عنوان «نو اصلاح طلبی» عبارت آن چنان بیراهی هم نباشد.

4. مضحک ترین قسمت گزارش دلیل «ضدجنگ بودن» و پیگیری «ثبات» برای ایران از سوی این جماعت است. مرور تلاش شبانه روزی این افراد برای ضربه به منافع جمهوری اسلامی و مردم ایران، به قدری واضح و روشن است که ناخودآگاه این سوال پیش می آید که آیا عقل سلیم و سالمی پشت این نوشته ها بوده است یا خیر؟ و یا اینکه منافع قبیله ای همه چیز را از بین برده است؟

5. نکته آخر آن است که «کاسبان جنگ» دست بردار نبوده و اگر نتوانستند از طریق واهمه جنگ به منافع خود برای تسلیم و مذاکره دست یابند، توهم این را دارند که شاید بتوان با همان حربه، حداقل دوستان وطن فروش و از کارافتاده غریب خود را با ژست دلسوزی به کشور برگردانند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
برای رفتند؟ برای چی بر گردندند؟ اینجا ایران است و ایرانی در ایران است ، حیات و مماتش.
برگشت خائنین و فراری ها؟!
Iran, Islamic Republic of
شتر در خواب بیند پنبه دانه ....
لطفى
United Arab Emirates
دكتر مهاجرانى از خيلى از به ظاهر انقلابى ها ، براى اين كشور بيشتر زحمت كشيده و دلسوز تر و مفيد تر هست. دفاعيات جانانه ايشان از نظام در شبكه بى بى سى هميشه جذاب و شنيدنى هست. كاش انقدر دايره خودى ها را تنگ نكنيم و با سعه صدر اجازه بازگشت دلسوزهاى اين كشور را بدهيم.
دادخواه
Iran, Islamic Republic of
خير بركتي كه نظام براي اين قماش داشته براي هيچ كس نداشته ...!!!
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
اصل نظام اصلاح طلبان هستند ...
Iran, Islamic Republic of
میگه اگه امثال مهاجرانی و گنجی و بهنود برنگردند بیشتر رادیکال میشن/ مگه الان کم رادیکال هستند؟ به درک /امثال اینها هرچه در توان داشتند در کمک به دشمنان انقلاب در براندازی دریغ نکردند پل پشت سری نگه نداشتند که برگردند. ...
Iran, Islamic Republic of
كسي كه بيشترين ضرر را از براندازي ميكند اصلاح طلبان هستند...!!!!!!1
Iran, Islamic Republic of
پنج هزار خانواده بنام اصلاح طلب در داخل و خارج كل شبكه هاي فارسي زبان را در دست داشته و مشغول لجن پراكني هستند و با دادن شتيل به رسانه هاي خارجي و دمكراتهاي فاسد امريكا براي خود تاج و تختي با ميليارد ها دلار اين مردم تهي دست درست كرده اند
Iran, Islamic Republic of
ما نماينده مجلس انتخاب نمي كنيم بلكه اعضاي هيات مديره شركتهاي نفتي و صرافي و مسكن ساز را انتخاب ميكنيم هر بار
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
این امار پنج هزار خانوار رو از کجا اوردی؟
Iran, Islamic Republic of
پنج هزار نهاد و سازمان و شركت دولتي و خصولتي وجود دارد كه در اختيار اين قوم است
Iran, Islamic Republic of
اساسا اصول گراي وجود ندارد يك گروه فرضي و تخيلي است كه اصلاح طلبان براي ترسوندن مردم واوردن انها پاي صندوق راي ساخته اند!!!!1
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
مگر لاريجاني برند اصول گرايي نيست از هراصلاح طلبي اصلاح طلب تر است
Iran, Islamic Republic of
این آقای عبدی واقعا نمی دانیم که کیست و چه قدرتی از وی حمایت می کند؟!!هر کسی به غیر از ایشان بعد از محکومیت و زندان دیگر جایگاهی در ادارات و حکومت نداشت ...!!!
mohsen
Iran, Islamic Republic of
...
ب
Iran, Islamic Republic of
از قدیم گفتند ازماست که برماست؟ ...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
من از حرفهای عبدی هیچ جنبه منفی نیافتم به نظرم ایشان درست گفته
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
در بخش های اداری وابسته خبرگزاری مربوطه خبری از تدین و رعایت حرمت روزه نیست. حجاب هم که تقریبا ور افتاده . از کوزه همان تراود که در اوست
Iran, Islamic Republic of
خب جهان مگه ایران مال توئه
همه حق دارن توش نفس بکش و زندگی کنن
مهاجرانی کم خدمت کرده به فرهنگ این مردم
رضا
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
چون خیانت و خباثت و درون فاسد این طایفه موسوم به اصلاح طلب بر همگان روشن شده و غیر از همین افرادی که نامبرده شده مانند مهاجرانی و کذا کمتر کسی ممکنه از اینها دفاع کنه. لذا دنبال جذب مزدوران فاسد فراری خارج از کشور هستند.
یا مهدی
Iran, Islamic Republic of
ضیا هاشمی ، حداقل خوب شد ماهیت خود را رو کردی ، چون تا اتفاقی میفتاد سریع میرفت بیت و خود را مبرا جلوه میداد . خدا را شکر
خوب که چی؟
Iran, Islamic Republic of
حالا رادیکال تر بشن مگر چی میشه؟

ما باید نگران رادیکال تر شدن یک مشت ضد انقلاب باشیم؟
...
Iran, Islamic Republic of
بر فتنه لعنت....
Iran, Islamic Republic of
همه اینها سربازان گمنام نظام هستند!!!!!! که به عنوان عامل نفوذی به کار گرفته شده اند. از بهنود و عطا و سروش گرفته تا مخملباف و نوریزاد و نوریزاده و معصومه قمی و پیرموذن و خاوری و زم و کدیور و ده ها بظاهر ضد انقلابی دیگه که همشون پای همین سفره بزرگ شدن و نمکدون را نمیشکنند.
اینا یه مشت اپوزوسیون نمای بی خطر و پرسروصدا هستند و دیگر هیچ!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
پس اجازه بدید همون طرف بمونن
....!!!
Poland
میگم چرا بهنود و مهاجرانی یه مدت توئیت های اخلاقی میزنن؟!!!
Romania
خوب گیرم رادیکال بشوند بعدش چی؟...
محمد
Iran, Islamic Republic of
آقای عبدی فکر نمی کنی صادرات قلتاق های سیاسی به خارج از کشور از نکات مثبت نظام است. تقسیم بندی جنگ طلب و ضد جنگ طلب و شستن خیانت این قلتاق های سیاسی نیز از معجزات شماست. درست را از نوجوانی نزد استاد بزرگ ات یاد گرفتی. می دانی که که را می کویم.
مسعود دیپلمات
Iran, Islamic Republic of
من کار به نظام و حکومت ندارم. مردم هم جزئی از نظام هستند ، حالا اگر جرات دارند برگردند!
Iran, Islamic Republic of
مهاجرانى انسان شريفى هست.
Iran, Islamic Republic of
...
United States
به اميد برگشت عطا مهاجرانى و حشمت مهاجرانى!!!!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
رادیکال بشوند به جهنم . مگر از شما که در داخل هستید رادیکالتر میشوند .
Iran, Islamic Republic of
درود بر دكتر عطالله مهاجرانى، منتقد منصف و باسواد انقلاب