چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ - 26 Feb 2020
 
۵
۶۸
در مدارس چه خبر است؟

دیسکو سازی از فضای آموزشی چه معنایی دارد؟/ ورزش همگانی در مدارس با طعم موسیقی لس‌آنجلسی! 

سه شنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۱
کد مطلب: 685110
متاسفانه سیستم نظارتی مدارس از چند سال گذشته دچار آسیب جدی شده است و این نوع موارد مختص امروز نیست.
دیسکو سازی از فضای آموزشی چه معنایی دارد؟/ ورزش همگانی در مدارس با طعم موسیقی لس‌آنجلسی! 
گروه جامعه جهان نيوز، امیر حمزه نژاد: اخیرا تصاویری از جشن‌های عجیب در مدارس ایران منتشر شده که با دی‌جی خانم در مدارس پسرانه و پخش ترانه‌های لس‌آنجلسی همراه است. نکته قابل توجه اغلب این جشن‌های مدرسه‌ای که در آن رقص و پایکوبی به چشم می خورد، پخش همین ترانه لس آنجلسی است با الفاظ کاملا زننده و اروتیک. جالب اینجاست که دانش آموزان به طور کاملا هماهنگی همین ترانه را با خوانند همخوانی می کنند و هیچ نوع نظارتی در این زمینه دیده نمی شود. 

این موضوع تعجب بسیاری از کاربران فضای مجازی را بوجود آورده است. آنهایی که کمی در زمان دورتر در مدارس درس خواندند و شاید امروز پدر و مادران همین دانش آموزان هستند وقتی از محیط مدرسه خود صحبت و از آن روزگار یاد می کنند، محیط نسبتا بسته آموزشی را در ذهن خود تداعی می کنند که خبری از موسیقی در مدارس نبود چه برسد به پخش ترانه لس آنجلسی و رقص دسته جمعی دیسکویی در آن.
درواقع به نوعی دیسکوپارتی را در برخی مدارس با تماشای این نوع فیلم‌ها که کم هم نیستند و چندین و چند مدرسه را شامل می شوند، به ذهن متبادر می شود. 

متاسفانه سیستم نظارتی مدارس از چند سال گذشته دچار آسیب جدی شده است و این نوع موارد مختص امروز نیست. پس از تغییر سیستم های آموزشی فوتبالی و چهار سه سه و امثالهم که دردی از کمبودهای آموزشی را جبران نکرد و بیشتر رسیدگی به ظواهر بود حالا یک نوع سبک زندگی خاص در برخی از مدارس دیده می شود که نیازمند رویکرد اصلاحی و نظارت جدی است. کودکان قطعا به شادی نیاز دارند اما اینکه در محیط های آموزشی و با تاییده معلمان و مسئولان آموزش و پرورش این نوع حرکات ترویج می شود قطعا در زندگی آینده کودکان تاثیربسزایی دارد. 

درواقع کار دسته جمعی خود این موضوع را به کودک القا می کند که مشکلی در این حوزه نیست و می تواند با این نوع سبک زندگی به جامعه بیاید. حساب کنید پسران و دخترانی که با رقص و پایکوبی‌های دیسکویی در مدرسه جامعه پذیر می شوند، در جامعه چه مدل و الگویی برای زندگی دارند و ورودشان به عرصه اجتماع واقعی به چه صورت خواهد شد. نگاهی به مدارس کشورهای پیشرفته از جمله ژاپن که سرآمد کشورهای آموزش محور است، به خوبی نشان می دهد که آموزش و پرورش در این کشورها برنامه ریزی شده و مطابق فرهنگ و بر اساس یک رشته تحقیقات روانشناسی است. 

به عنوان مثال در ژاپن برای آموزش «عدالت» به کودکان از بازی تقسیم کیک استفاده می کنند. کیک صبحانه‌ای را به دو دانش آموزان با این قانون می دهند که کسی کیک را می برد و دیگری وظیفه تقسیم آنرا بر عهده می گیرد. قطعا کسی که کیک را می برد باید مساوات را به حدی رعایت کند که سرش کلاه نرود و این قانون را یاد می گیرد که منفعت وی به طور کاملا مستقیمی به منفعت دیگران گره خورده است. اما در ایران شاهد آن هستیم که برای یاد دادن شاد بودن کودکان را در محیطی مانند دیسکو قرار می دهند!

با این حال به نظر می رسد که وزیر آموزش و پرورش بایستی به موضوع نظارت و رویکرد اصلاحی آموزش و پرورش اهتمام بیشتری بورزد. «سید محمد بطحایی» اخیرا بیان کرده که طرح تحول آموزش و پرورش را مورد تاکید قرار می دهد و اجازه نمی دهد که سند 2030 در کشور اجرا شود. 

اخیرا رهبر معظم انقلاب نسبت به سربازسازی برای انگلیس و آمریکا ذیل سند 2030 تذکر داده‌اند. جالب اینجاست که بعد از اینکه وزیر آموزش و پرورش به توصیه رهبری لبیک گفتند چنین فیلم‌هایی از برخی مدارس منتشر شد. هرچند انتشار چنین فیلم هایی از مدارس در فضای مجازی واقعا صورت خوبی برای آموزش پرورش و اعتبار آن ندارد. این موارد هر چه که باشد لزوم بهسازی فضای آموزش کشور را نشان می دهد. 

فضای آموزشی بایستی با برنامه‌های مدون ذیل طرح تحول آموزش و نکاتی که رهبر معظم انقلاب به آنها تاکید دارند، حرکت کند.

حرکتی که در آن تربیت و رفتار و منش انسانی و سوادآموزی به جای بی بندباری لحاظ شود. متاسفانه با طرح شادی و حتی تحت پوشش ورزش همگانی دیده می شود که این موارد پیاده سازی می شود که باید اصلاح و دانش آموزان بایستی خود را در یک فضای آموزشی سالم ببیند تا فردا روز هم همین مسئله را برای آینده سازان اجرا کنند. انداختن قبح از قباحت کارکرد دیگر چنین فضاسازی‌های غیرآموزشی آنهم در کانون مراکز آموزشی کشور است.

نه به خاطر این دو فیلمی که پخش آنها به این وجه قابل تامل است بلکه اگر دورنمایی از مراکز آموزشی کشور داشته باشیم قطعا لزوم بهسازی و اصلاح روش مدارس و فضاهای آموزشی به شدت احساس می شود. وزیر آموزش و پرورش با سخنان اخیر خود قول داده رویکرد را اصلاح کند و باید دید در این عرصه چه اقدامی از بطحایی خواهیم دید.  
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
رها کردن مقوله فرهنگ ودین وامور تربیتی وووووو 2030 داره اجرا می شه اساسی ...آقای مدعی العموم کجاست ؟؟ پیدا کردن مسببان این حرکت مثل آب خوردنه !! کی آهنگ را پخش (تو بلندگو گذاشته )کرد اولین متهمه !! مدیر کجاست !؟دومین متهمه !!!
Iran, Islamic Republic of
جهان نیوز چزا اینقدر سانسور می کنی برادر ؟ مگر اینجا نباید نظرات مختلف باشه . اصلا شاید نظر من اشتباه باشه تو این جمع قانع بشم . نکنه چون نظر دیگه داریم دشمن هستیم ؟ تازگی هم سانسورت خیلی زیاد شده اخه . اصلا مخالفت کنی بالا نمیاد .
Iran, Islamic Republic of
وزیر آموزش و پرورش می گوید این کلیپ ها ساختگی ، سیاسی و کار دشمنان است!!! آقای وزیر ظاهرا از وضعیت مدارس خبر ندارید؟
Iran, Islamic Republic of
شاد بودن در یک مدرسه دخترانه که بچه ها هستند و همه خانم هستند حق مسلم بچه ها است. حالا می توانند بجای ساسی برادر تتلو بگذارند!!!
Iran, Islamic Republic of
...
United States
...
Moldova, Republic of
چرا سانسور می کنی ؟ باید ۲ ساعته صدای نوحه منصور ارضی را بزارن ؟ باید این نسل هم مثل نسل من دپرس باشه ؟ این کشور فقط باید غم باشه ؟ خجالت بکشید بابا بزارید مردم شاد باشن و هر جور دوست دارند زندگی کنن .
Iran, Islamic Republic of
ما که
Iran, Islamic Republic of
...
هاشمی
Romania
آقا شما برین لس آنجلس
کی گفته اینجا بمونین دپرس بشین !!!
Iran, Islamic Republic of
...
United States
خوب تو برو پیش داعش تا اینقدر اعتراض نکنی!!!......
Iran, Islamic Republic of
شما بچه اتو نفرست اینجور جاها
ما میفرستیم
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
خوب هرکی خوشش نمیاد فرزندش رو جای دیگری ثبت نام کنه
...
.....
Iran, Islamic Republic of
خیانت بس است دیگر.
هاشمی
Iran, Islamic Republic of
دو سال قبل رهبر عزیز بر علیه سند ۲۰۳۰ موضع گیری صریح و تندی گرفتند ولی ظاهرا گوش شنوایی در آموزش و پرورش ما نبود یا اگر بود اراده ای قوی برای پیش گیری نبود
France
...
France
...
پوشاندن برجام بدفرجام با هر وسیله ممکن=دیسکوسازی قسمتیشه
Iran, Islamic Republic of
حجت‌الاسلام نبویان در واکنش به سخنان اخیر روحانی

🔹رییس گفت در برجام بزرگترین تضمین تاریخی را گرفتیم.

🔹بنظر میرسد راستگویی و بیان حقیقت برای مردم چیز خوبی باشد.

🔹اگر شما تضمین قوی گرفته اید چرا تحریم هایی که قرار بود لغو شود، لغو نشده و بیشتر شده؟ چرا امریکا از برجام خارج شده و اروپا هم به قول جناب ظریف کمتر از یک درصد به برجام عمل کرده؟

🔹این حرف صحیح است که شما بزرگترین تضمین و تعهد تاریخی را داده اید نه اینکه گرفته باشید.
Iran, Islamic Republic of
...
Turkey
مدارس زمان ما موسیقی افتخاری هم پخش نمی کرد چه برسه به ساسی مانکن
Iran, Islamic Republic of
ای کاش مشکل مدارس فقط همین بود ....
Iran, Islamic Republic of
این کار یکی از راهای عدم اجرای سند ننگین 2030 در مدارس است طبق گفته بطهایی
مجید
United Kingdom
اخه پروفسور گیرم که در مدارس منع شد اون بچه ها که کل شعر رو با ریتم حفظ بودن توی مدرسه یادگرفتن بیرون مدرسه رو چه میکنی ....
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
واقعا چرا نباید 24 ساعته نوحه حاج منصور یا برادر مطیعی در همه جا پخش شود؟ واقعا چرا؟؟!! اصلا چه معنی دارد؟
Iran, Islamic Republic of
بازم دوقطبی؟
بازم ازونور بام افتادن؟
اولا شنیدن اون نوحه ها هم لیاقت و معرفت میخواد
دوم اینکه کی گفته نوحه پخش بشه؟کی خواسته توی مدارس مداحی پخش بشه؟کی درخواست تعزیه و روضه خوانی در مدارس داده؟
حتما باید یا اینور بام یا اونور بام؟
دنبال ایراد بنی اسرائیلی هستید یا بهانه برای برانداختن هرچی که رنگ و بوی اعتقاد بدهد؟
چی میشد موسیقی ملایمتر یا حداقل چیزی که عمق فهم و احساس داشته باشه پخش میشد در اینطور آموزشگاههای آدم خراب کن؟؟؟؟؟؟
Colombia
...
Iran, Islamic Republic of
دقیقا درست فرمودید اینجا که می رسه از مدارس سختکوش ژاپن وکره وچین یاد نمی گیرند روز به روز کتاب های درسی لاغر شد سر بچه هارا هم گرم ساسی وپاپی وننه قمر کردند یه نسل بیسواد ننر بار می آورند که ترک تحصیل واعتیاد بهترینشه ....
Iran, Islamic Republic of
این ۲۴ ساعته ای که گفتی خیلی خنده دار بود!
نمکدون.
.....
آنهایی شعار (شادی حق مردم است) را می دهند که خودشان باعث مشکلات روانی و اقتصادی هستند و همیشه تلاش دارند بذر ناامیدی را در دلها بکارند. رنگ حنای لیبرال مسلکها رو به اتمام است.
Canada
...
Iran, Islamic Republic of
...
مهدی
Iran, Islamic Republic of
از نظرات برخی کاربران پیداست این آهنگها را نشنیده اند و گمان می کنند این آهنگ هم مثل دیگر آهنگهاست . دوستان در این آهنگ ها واژه ی .... مکرر شنیده می شود....
Iran, Islamic Republic of
هر زمان رهبر از سند ۲۰۳۰ صحبت کردن یه عده ی پشت پرده که صحنه گردان اصلی این بی حیایی ها هستن برای خنثی کردن حرف رهبر یه شو راه انداختن. این ترفند رو به خاطر داشته باشید چون از این به بعد زیاد این کار رو انجام میدن.
Iran, Islamic Republic of
.... نه به سختگیری زمان ما نه به ول شدگی امروز. کلا صفر و صدی عمل می کنن هم ملت و هم مسوولین. وای به حال فردای این مملکت با الگوهایی مثل ساسی مانکن و تتلو!!
هادی
Iran, Islamic Republic of
وزیر تورسانه های خبری مصاحبه میکنه .این توطءه دشمنه.ما که نفهمیدیم دشمن کیه . تورو بخدا ازآموزش وپرورش خبر داری .کارکنانت شبابفکر درآوردن حق الزحمه ازجیب بیت المالن .آموزشم سپردین به افتضاح طلبا .اول دشمن بایدشناسایی شه بعدا
امین مرادی
Iran, Islamic Republic of
با سلام
سایت شما در همه حال اخبار آموزش و پرورش رو دنبال می کنه
آیا تا به حال خبر درباره ی امکانات آموزشی مدارس هم تهیه کرده اید؟
آیا تا به حال خبری در باره ی اینکه چرا شیر در مدارس توزیع نمیشه هم تهیه کردین؟
آیا تا به حال و هزاران آیا تا به حال دیگر درباره آموزش پرورش سوال به ذهنتان آمده؟
شرم بر شما
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
پروژه 2030 یعنی همین دیگه . توسعه بی بندبازی در مراکز آموزشی و حذف دین از دروس . همچنین حذف دین و نمادهای دینی از فیلمها و سریال های تلویزیون بخشی از لایه های پروژه 2030 است.
Iran, Islamic Republic of
الان افرادی مثل بنیامین بهادری و گلزار را که به هیچ عنوان وجهه فرهنگی در تراز انقلاب و اسلام ندارند برای مجری گری برنامه های رمضان انتخاب کرده اند نتیجه بهتر از این نخواهد بود
Iran, Islamic Republic of
واقعا نه تنها مدارس بلکه ادارات دولتی باید از نظر نیروی انسانی مومن و متعهد پالایش شوند.دستگاههای نظارتی باید قدرتمندتر عمل کنند دشمن کودکان و جوانان ما را هدف گرفته است و بدبینی را در جامعه رواج و ناهنجاری ها را عادی جلوه می دهد.
Iran, Islamic Republic of
وقتی وزیر وزارتخانه ای که کارش نظارت و دفاع از دستاوردهای انقلاب است سیاسی حرف می زند و دفاع غیر منطقی از روحانی می کند، از بقیه چه انتظاری است؟
Iran, Islamic Republic of
ما در یک شهرستان کوچک هستیم پسرم ابتدایی هست اواسط سال در یک روز که مناسبت خاصی هم نداشت گفت که ما فردا جنگ شادی داریم و مبلغی هم پول برای آن برد بعدا که فیلمش را در کانال مدرسه گذاشتند دیدیم جنگ شادی شامل یک دور همی دانش آموزان در نمازخانه و اجرای موسیقی های غیر مرتبط با سن بچه ها و ارگ بود و به ترتیب در همه مدارس شهر اجرا شد
بنابراین یک امر سازمان یافته و سیستمی از طرف آموزش و پرورش هست که همه جا اجرا میشه
Iran, Islamic Republic of
...
مجتبی
Iran, Islamic Republic of
پخش این آهنگ ها زمینه تدریس درس مذاکره و برجام 0+0 و خوردن گلابی است
شمه
Iran, Islamic Republic of
مسئولین 24ساعت چش و گوش خودشان را ببندند یکی از آهنگ های ساس را در کل مدارس دخترانه و پسرانه در یکی از اعیاد حتی مذ هبی پخش کنند و از طرف دیگرمدیران مدرسه ترس از اخراج و توبیخ و...نداشته باشند امار بگیرین چند تا مدرسه ممانعت می کنند با این حرف و نطق های دستوری چیزی درست نمی شه ریشه داره خراب می شه.
دهه 70دیپلم گرفتم
Iran, Islamic Republic of
معلمان و مدیران از همه بدترند
معلمان و مدیران صبحها با هفت قلم آرایش لباسهای آنچنانی ، ناشینهای آنچنانی فقط بخاطر اینکه به رخ بکشند ، دماغهای عملی ، ناخنهای کاشتنی وارد مدرسه میشن بعد شما چه توقعی دارید از بچه ها
اون موقعها مدیران چادری بودند انقلابی و مومن ، در حال حاضر مدیران مدارس از خود بچه ها بدترند
فقط بلدند بگن بذارید خوش باشند چیکارشون دارید
دلیران تنگستان
Iran, Islamic Republic of
امیدوارم جناب وزیر با تکذیب نخواسته باشند که صورت مسئله را پاک بفرمایند چون چه بخواهید یا نخواهید این دامن خودشان را هم خواهد گرفت اینجور نیست که حضرتشان مصون باشند.به هر حال امیدوارم هر شخصی قصد خیانت و ضربه زدن به این مملکت را دارد چنانچه قابل هدایت است آنی هدایت شود و الا هر نقشه ای دارد به خودش برگردد.
Iran, Islamic Republic of
زیاد جلز ولز نکنید وبه پروپای هم نپیچید
این بچه ها درآینده ای نه چندان دور انشالله عصای دست شما پدر ومادر خواهند بود ، اون روز میفهمیم که آموزش وپرورش چی تحویل جامعه داده
اون روز میفهمیم نتیجه کدوم تربیت فرزندان موثربوده ؟
بزک نمیر بهارمیاد .....................
Iran, Islamic Republic of
وزير آموزش و پرورش ايران بجاي تمركز دربهبود سيستم تربيتي و آموزشي تمركزش كلا رو حذف كنكوره (تنها را ه عادلانه ورود به دانشگاه ها)
Iran, Islamic Republic of
اصلاح طلبان هميشه تو فكر هستند حاشيه درست كنند اصل موضوع را منحرف و به فراموشي بسپارند اين هم توطئه خود انهاست و ساختگي
United States
از بس شام تاسحر و کله غروب تکان خوردیم امریکا. امریکا گفتیم و شد مثل نان ارتزاقمان . خوب حالا هم مدرسه هایمان رقص لس آنجلسی ترتیبش را میدهند. وقتیکه نیمی از کارگزاران حکومت اسلامی خویش و زن و بچه هایشان را میبرند امریکا. مردم عادی هم یکجور امریکایی میشوند. کاش چهارتاشون هم پاسپورت روسی گرفته بودند میدیم روسیه در چه حالیه.
Turkey
....
Turkey
کلا مدارس ول شدن بعد از اینا دکتر مهندس میاد بیرون یا ساسی مانکن و تتلو؟
Iran, Islamic Republic of
قرار بود دبستانی ها امید امام وامت باشند .به کجا چنین شتابان ؟اونوقت روحانی میگه یه عده ای می خواهند مردم را به زور به بهشت ببرند.شما که دارید بدرقه جهنمشون می کنید با این ولنگاری وپوچی مغزی .چرا سخت کوشی ژاپنی ها الگو نمیشه .
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
بسمه تعالی
البته بنده نمی خوام به معلمان زحمت کش کشور توهین کنم. چون بنده خودم در وهله اول یک معلم زاده هستم. ولی متاسفانه بسیاری از معلمین کشور که همیشه داعیه دار روشنفکری در جامعه هستند بیشتر در معرض غربزدگی و پذیرش فرهنگ غربی به بهانه روشنفکری هستند. ....
آدمیزاد
Colombia
در نوشته شما : "معلمان " یا " معلمین "، کدام درست است؟
Iran, Islamic Republic of
چقدر به بدختا حقوق میدن که ...
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
چرا رسانه ای مثه خبرآنلاین که رسانه ی داخلی است باید نظرات برخی از مخاطبین خود را که مرا یاد نظرات رسانه های بیگانه می آورد منتشر کند . آیا نباید برخوردی صورت بگیرد.....
Iran, Islamic Republic of
...
Korea, Republic of
خواننده های کثیف و وطن فروش لس آنجلسی را باید از همه جا حذف کرد!!!
Iran, Islamic Republic of
شما چرا در رابطه با معشیت مردم اینقدر حساس نیستید ؟ گداسازی مردم ؟ مهم نیست تازه بهتر نه ؟
United States
...