چهارشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۸ - 17 Jul 2019
 
۲
۳۰
امیرآبادی، عضو هیأت رئیسه مجلس:

مشکل ما در مجلس نفاق است/ عده‌ای از نمایندگان نوکر خاتمی هستند/ برخی مقامات گزارش نادرست به رهبری می‌دهند/ مجلس عرضه برکناری آخوندی و قاضی‌زاده را نداشت

دوشنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۰
کد مطلب: 682868
از طرفی وقتی یک وزیر باج می‌دهد و یا با یک نماینده می‌بندد، وقتی نماینده کاملا دولتی می‌شود چنین وضعیتی هم پیش می‌آید. من قاطعانه می‌گویم که اگر آقای آخوندی و قاضی‌زاده هاشمی استعفا نداده بودند این مجلس به هیچ عنوان عرضه برکناری آنها را نداشت.
مشکل ما در مجلس، نفاق است/ عده‌ای از نمایندگان نوکر خاتمی هستند/ برخی مقامات گزارش نادرست به رهبری می‌دهند/ مجلس عرضه برکناری آخوندی را نداشت
به گزارش جهان نيوز، احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در نشست شورای عمومی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در خصوص بحث شفافیت آرای نمایندگان مجلس گفت: ما پرچمدار بحث شفافیت در مجلس بوده و هستیم. در خارج از مجلس هم که دیده‌بان شفافیت را با آقای توکلی تشکیل دادیم که کارهای خوبی هم آنجا انجام شده است.

*  یکی از مشکلات ما در مجلس نفاق است
امیرآبادی تاکید کرد: در این راستا ما از مجلس دهم کار را شروع کردیم. در این رابطه از نامزدها در رابطه با شفافیت مطالباتی را مطرح کردیم ولی خیلی استقبال نشد. بعد از آن کارهای خوبی در رابطه با بحث شفافیت در کشور صورت گرفت. ما هم در مجلس طرحی را پیشنهاد دادیم که حدود 160-170 نفر هم امضا کردند ولی در نهایت 59 نفر به آن رای دادند که متاسفانه یکی از گرفتاری‌های مجلس هم همین بحث نفاق است که ما باید این نفاق را از بین ببریم.
 
این نماینده مجلس افزود: چنین اتفاقاتی برای یک مجلسی که می‌خواهد در تراز انقلاب باشد خوب نیست در حالی که در مجالس دنیا چنین اتفاقاتی رخ نمی‌دهد و آرا بسیار شفاف است.

* مردم حق دارند بدانند که نمایندگان مخالف سپاه چه کسانی هستند
امیرآبادی در ادامه با اشاره به حمایت قاطع مجلس از سپاه در طرح مقابله به مثل با آمریکا یادآور شد: ما در این رابطه 2 رای مخالف هم علیه سپاه داشتیم! هم در دو فوریت و هم در کلیات. حال آیا مردم حق ندارند بدانند که این دو نماینده که علیه سپاه رای داده‌اند چه کسانی هستند، مردم این حق را دارند که بدانند اصلا شاید هم در آینده رای بیشتری به او بدهند. چرا خودشان اعلام نمی‌کنند؟

وی با اشاره به دلایل نمایندگانی که مخالف شفافیت آرا هستند، گفت: یک عده از نمایندگان مانند آقای مطهری می‌گویند از ترس شورای نگهبان نمی‌خواهند که آراء شفاف باشد در صورتی که می‌توانم قاطعانه بگویم در شورای نگهبان کسانی را به دلیل رای رد صلاحیت نمی‌شود، بالاخره ما داریم رفتار همکاران را رصد می‌کنیم، می‌فهمیم چه کاری می‌کنند، مثلا کسی که تمام تلاشش را گذاشته تا پسر 27-28 ساله‌اش را رئیس صندوق تامین خسارت‌های بدنی بیمه ایران کند، معلوم است رد صلاحیت می‌شود.

* آخوندی و قاضی‌زاده استعفا نداده بودند این مجلس عرضه برکناری آنها را نداشت
این نماینده مجلس تاکید کرد: برخی‌ها هم می‌گویند گروه‌ها و اقشار و یا احزاب در صورت شفاف شدن آرا به ما فشار می‌آورند و یا می‌گویند وزرا ما را اذیت می‌کنند، البته ما به همه اینها پاسخ دادیم.
 
وی یادآور شد: از طرفی وقتی یک وزیر باج می‌دهد و یا با یک نماینده می‌بندد، وقتی نماینده کاملا دولتی می‌شود چنین وضعیتی هم پیش می‌آید. من قاطعانه می‌گویم که اگر آقای آخوندی و قاضی‌زاده هاشمی استعفا نداده بودند این مجلس به هیچ عنوان عرضه برکناری آنها را نداشت.

امیرآبادی تصریح کرد: به طور مثال سراغ من که نماینده مجلس هستم می‌آیند و می‌گویند تو حدود 4 میلیون حقوق می‌گیری و قرار است چندسال دیگر بازنشسته شوی، پس بیا پرونده‌ات را ببریم، مثلا وزارت نفت و با 25 با 20 میلیون تومان در زمان بازنشستگی حقوق بازنشسته بگیر! اینگونه معلوم است که یک نماینده سرسپرده وزیر نفت می‌شود. این مشکلات به دلیل مشکلاتی است که انتخابات داریم.

*  سلامتی و پاکدستی باید معیار انتخاب مردم در انتخابات مجلس باشد
وی گفت: عده‌ای از نمایندگان به دیدار خاتمی رفتند، آن زمان یک عده اعتراض کردند ولی من گفتم اینها باید چنین کاری کنند چون نوکر خاتمی هستند. به نظر من خاتمی باید پاسخگو باشد چون او اینها را نماینده کرده و یا از آقای روحانی حمایت کرده است. خاتمی باید در مورد عملکرد لیست امید در مجلس پاسخگو باشد.

امیرآبادی اظهار داشت: مردم باید از نمایندگان سؤال کنند که بعد از چند دوره نمایندگی ثروتش چقدر شده است و چندتا خانه دارد؟ مردم باید اینها را بدانند. از آن طرف سلامتی و پاکدستی باید معیار انتخاب مردم در انتخابات مجلس باشد.

عضو هیأت رئیسه مجلس اضافه کرد: برخی نمایندگان نمی‌گذارند آرا‌ی‌شان را شفاف کنیم، یک زمان قرار شد داوطلبانه آرا را اعلام کنیم ولی وقتی آرا را جمع کردیم دیدیم برخی از نمایندگان واقعیت را اعلام نمی‌کنند.

* آشنا را درباره بودجه موسسه‌های فرهنگی به مناظره دعوت می‌کنم
وی در ادامه با اشاره به دروغ‌پراکنی‌های که در فضای مجازی در باره بودجه حوزه‌های علمیه و نهادهای انقلابی مطرح می‌شود، گفت: همواره دولت بر اساس دلخواه خودشان بودجه‌ای را به این نهادها می‌دادند و ما  یکسری جاها ورودهایی داشتیم که هزینه هم برای ما داشته است ولی حتما برای انقلاب دستاورد خواهد داشت.
 
وی گفت: آقای آشنا، بودجه مرکز خدمات مدیریت و جامعه المصطفی را کم کرد و از ان سو بودجه برخی جاها که خواسته بود را زیاد کرده بود، بنده گفتم هر چه آقای آشنا کم کرده است زیاد شود و هر چه زیاد کرده کم شود و نمایندگان هم رای دادند. من آقای حسام الدین آشنا را در موضوع بودجه ها و بودجه موسسه‌های فرهنگی به مناظره دعوت می‌کنم.

* برخی مقامات گزارش نادرست به رهبر انقلاب می‌دهند
امیرآبادی در بخش دیگری از سخنانش گفت: متاسفانه برخی گزارشات که برخی مقامات به مقام معظم رهبری می‌دهند گزارشات درستی نیست. مثلا FATF اصلا ما را عضو آن نمی‌کنند اعضای FATF فقط 37 کشور هستند قرار است شرایط FATF را بپذیریم بدون آنکه عضوش شویم که به ما گفتند 42 شرط را باید بپذیرید. ولی اینها به رهبر انقلاب گفته‌اند ما پذیرفتن این شروط عضو FATF نمی‌شویم ولی نگفتند که اصلا ما را عضو FATF نمی‌کنند. در اوراسیا هم هنوز ما را عضو نکرده‌اند.

* دولت بخش عمده ای از مصوبات مجلس را اجرا نمی‌کند
این نماینده مجلس در ادامه با اشاره به تلاش برخی نمایندگان برای استیضاح رئیس‌جمهور گفت: بعد از اینکه این نمایندگان از این اقدام منصرف شدند، گفتند نظام نخواسته! این ولایتمداری نیست که وقتی مملکت بد اداره می‌شود گردن رهبری بیندازیم قطعا آقای روحانی الان از خدا می‌خواهد اینگونه کنار برود.

وی در خاتمه با اشاره به مصوبات مجلس اظهار داشت: متاسفانه دولت بخش عمده ای از مصوبات مجلس را اجرا نمی‌کند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


ب
Iran, Islamic Republic of
جناب اشتباه عرض کر دید مشکل بیشتر شما ها حرص وتمع است ...
خاتمی=مردم
Iran, Islamic Republic of
خاتمی یعنی حمایت مردمی
Iran, Islamic Republic of
دقیقا کدوم مردم؟
بنظر میرسه پدر مردم در آوردن این لیبرال ها.
ننگ بر فتنه گر
Iran, Islamic Republic of
موسوی و خاتمی / دیکتاتور واقعی
Iran, Islamic Republic of
.....
خاتمی = بازرگان = رفسنجانی = غربزدگان مرفه
Iran, Islamic Republic of
خاتمی یعنی فتنه گر -خاتمی یعنی شورش- یعنی تسلیم غرب شدن
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
املای صحیح طمع است نه تمع...
علی
United Kingdom
اخه چرا باید نوکر خاتمی باشند؟؟ قدرت اجرایی داره؟ ثروت بیکران داره؟ الان سمت رسمی بالایی داره؟؟ خاتمی هر چی داره از محبوبیت بالای مردمی که داره نشات میگیره. دیگه این را که نمیتوانید منکر شوید. کسی که ممنوع التصویر توسط حکومت چه قدرتی داره که بخواد کسی نوکرش باشه. عشق و علاقه به خاتمی را با نوکری اشتباه نگیرید.
Iran, Islamic Republic of
...
شی بر صفر یعنی اوج محبوبیت و اقتدار
Iran, Islamic Republic of
خاتمی را مردم دوست دارند
United Arab Emirates
از منفیات معلومه
Iran, Islamic Republic of
نماینده جورج سوروس بودن در ایران بالاترین قدرت است چرا که نوکری چنین شخصی همانا و اخذ اقامت در آمریکای عزیز و امثالهم همانا!
افساد طلبان ملت را خیلی بچه فرض کرده اند.
علی
Iran, Islamic Republic of
علی آقا استدلال ارباب ونوکری را رها کن ولی باید امثال آقای خاتمی واعوان وانصارش که با شعار " من تکرار می کنم "مسئولیت رویکرد خودر ا در انتخابات که نتیجه آن اوضاع مصیت بار مردم درمعیشت واقتصاد ونا کارامدی در امور کشوراست بپذیرندو از فریب وگمراهی مردم پوزش بخواهند.
Iran, Islamic Republic of
متاسفانه امثال شماها نگذاشتید مجلس در راس امور بماند
United Arab Emirates
نوکر خاتمی هستند یعنی چی ؟خاتمی نه پستی نه مقامی داره
United Arab Emirates
به خاتمی توهین نکنید
این کار مردم رو جری تر می کنه
خاتمی به هر علتی محبوبه و ما باید پذیرش داشته باشیم ...!!!
طناب پوسیده خاتمی
Iran, Islamic Republic of
مردم با تکرار میکنم خاتمی بیچاره شدند دلار 14 هزار تومانی و گوشت 125 هزار تومانی و پراید 50 میلیونی نتیجه تکرار خاتمی است .
Iran, Islamic Republic of
من طرفدار خاتمي نيستم ولي اگه دولت ديگه اي هم انتخاب ميشد دلار مي رفت بالاي 14 تا 15 تومن. دليلش اينه كه افزايش قيمت دلار تصميمي كلان و عمدي هستش نه نتيجه سياستهاي اقتصادي دولت ....هر دولتي هم بياد اخرش همين كار رو ميكنه..
کارشناس
Iran, Islamic Republic of
افزایش قیمت دلار و مسکن نتیجه 5 برابر شدن حجم نقدینگی در طول سالهای 92 تا 97 و سیاست های غلط بانک مرکزی و دولت بود.
Iran, Islamic Republic of
..... رهبری عزیز دل منه و مایه ارامش مملکتم .گفتم نفاق نینداز بین مردم نماینده محترم .چیز بدی گفتم ؟
Iran, Islamic Republic of
تفاوت است بین نفاق و روشن کردن ملت....*
کلام نیکو!
Iran, Islamic Republic of
بعضی خوانندگانِ مطالب که به ایشون انتقاد کردن دوباره مطالبی که گفتن رو بدون جانبداری بخونن!! نظر پیشکش؛
روشنگری که شاخ و دم نداره.
Iran, Islamic Republic of
...
بوسجين
Denmark
...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
...
جواد
Italy
مرگ بر خاتمی موسوی کروبی و افساد طلبان...