سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ - 20 Aug 2019
 
۸
۲۹

نظر جالب یک روان‌شناسی درباره لباس‌های غیرمتعارف بازیگران/ تفاوت جالب لباس مریلا زارعی با دیگران +عکس

سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۶
با این حال، به نظر می رسد که عامل اصلی دیدن چنین پوشش هایی در جشنواره، شخصیت و منش بازیگران است که تعیین می کند چه انتخابی داشته باشند. قرار نیست شخصیت آن ها را قضاوت کنیم اما لازم است بازیگرانی که در این جشنواره پوشش های غیر متعارف و پرحاشیه داشتند، به این سوال ها پاسخ بدهند
روان‌شناسی لباس‌های غیرمتعارف بازیگران/ تفاوت جالب لباس مریلا زارعی با دیگران +عکس
گروه جامعه جهان نيوز: یک روان شناس درباره انگیزه بازیگران از پوشیدن لباس هایی نامتعارف در جشنواره فیلم فجر مطالب جالبی را بیان کرده است.

به گزارش جهان نيوز، نگار فیض آبادی، کارشناس ارشد روان شناسی بالینی طی یادداشتی در روزنامه خراسان نوشت:

سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر هم به پایان رسید. شاید بیشتر از هر چیز دیگری، پوشش عجیب بعضی بازیگران در این جشنواره به چشم آمد. همان طور که به احتمال زیاد خودتان هم دیده اید؛ پیج ها و کانال های زیادی در شبکه های اجتماعی، چندین پست با کنار هم قرار دادن عکس های تعدادی از بازیگران جشنواره فجر امسال منتشر کردند و در توضیح اش نوشتند: «خوش پوشی را از که آموختی؟ از هنرمندان ایرانی در فرش قرمز جشنواره فجر!». آن چه واضح است این است که بعضی از بازیگران سعی کردند با لباس های عجیب و نامتعارف شان، شش دانگ حواس ها را به نام خودشان جلب  و نام شان را در ذهن ها  ثبت کنند. لباس هایی که باعث تعجب همگان شد و یک سوال را در ذهن مخاطب شکل داد: «آیا این همه جلب توجه لازم است و به چه دلیل، بازیگران دنبال این میزان از جلب توجه هستند؟»
 
میل به دیده شدن طبیعی است اما...
میل به توجه و دیده شدن، یک نیاز طبیعی است که در همه انسان ها وجود دارد اما نکته مهم این است که یک نیاز طبیعی را چگونه برطرف می کنید؟ نمی شود انکار کرد که خیلی از بازیگرها، دوست دارند که بیشتر و بیشتر دیده شوند اما این که خودشان را چطور در کانون توجه ها قرار می دهند، قابل تامل است. بخشی از شیوه برآورده شدن این نیاز به فضای فرهنگی جشنواره فیلم فجر مربوط می شود. اگر پوشش های مضحک و ... در بزرگ ترین جشن سینمای ایران تبدیل به یک عُرف شود، بعضی بازیگران هم سعی می کنند طبق همین قاعده پیش بروند و گوی سبقت را از بقیه بربایند تا این بار خودشان به جای بقیه، در قاب تصویر عکاسان جا بگیرند و توجه بیشتری را به خودشان جلب کنند.
 
به این 3 سوال پاسخ دهید
با این حال، به نظر می رسد که عامل اصلی دیدن چنین پوشش هایی در جشنواره، شخصیت و منش بازیگران است که تعیین می کند چه انتخابی داشته باشند. قرار نیست شخصیت آن ها را قضاوت کنیم اما لازم است بازیگرانی که در این جشنواره پوشش های غیر متعارف و پرحاشیه داشتند، به این سوال ها پاسخ بدهند:
* آیا بیشتر اوقات سعی می کنید با وضعیت ظاهری تان، جلب توجه کنید؟
* اگر در مرکز توجه نباشید، احساس ناراحتی می کنید؟
* معمولاً با جلب توجه، احساس امنیت می کنید؟
اگر به هر سه سؤال، پاسخ «بله» می دهید، بهتر است از فرصت جشنواره فیلم فجر استفاده کنید و کمی، خودآگاهی تان را افزایش دهید  و کشف کنید چرا مایل هستید به هر قیمتی (حتی با مسخره شدن)، نگاه ها را به سمت خودتان برگردانید.
 
وقتی احساس ارزشمندی درونی نداریم
معمولاً بازیگرانی که لباس پرحاشیه دارند، در جواب منتقدان می گویند: «آیا الان مشکل جامعه، لباس های ماست؟». خیر اما حتماً لباس متظاهرانه بعضی هایتان «بخشی» از مشکل است. هنرمند باید بتواند استعدادش را در قالب هنری جامعه پسند، نشان بدهد و هرچقدر دستش خالی باشد به راه های ساده ای مثل تیپ های نامتعارف رو می آورد. جالب است که گاهی این لباس ها را بیشتر به تن بازیگرانی می بینیم که تازه وارد هستند و حرف و هنر کمتری برای ارائه دارند. تلاش افراطی برای دیده شدن روی فرش قرمز یک جشنواره، می تواند ناشی از احساس خودکم بینی، ضعف، چشم و هم چشمی، رقابت با دیگران و ... باشد. توصیه ما به این بازیگرها، تقویت عزت نفس (احساس ارزشمندی درونی) است تا مجبور نباشند با پوشش های خاص، جلب توجه کنند.
 
 
لباس ساده «مریلا زارعی» نشان از عزت نفس اوست
همان طور که بازیگرها با نقش هایشان درباره سلیقه و عقیده شان با ما حرف می زنند، با انتخاب لباس شان هم پیام هایی را به ما منتقل می کنند. لباس ساده «مریلا زارعی» که با استقبال کاربران شبکه های اجتماعی هم رو به رو شد، این پیام را به مخاطب می دهد که او نیاز ندارد برای دیده شدن به شکل اغراق آمیزی، خودی نشان بدهد. «زارعی»، سادگی را ترجیح می دهد و تلاش نمی کند با تیپ پرزرق و برق، خودش را یک بازیگر خاص معرفی کند. هرچقدر عزت نفس یک بازیگر بیشتر باشد و از درون احساس امنیت بیشتری کند، روی فرش قرمز هم معقول تر و جامعه پسندتر ظاهر می شود.
کد مطلب: 671487
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
کسی که خودکم بینه داشته های خودشو نمیبینه.مثل اینا!
Iran, Islamic Republic of
احسنت
Iran, Islamic Republic of
اگر واقعا او هم برا دیده شدن ساده پوش نشده باشد این درست است. شیطان از هر راهی وارد میشود. کاش نخواهیم راه او را برویم
Iran, Islamic Republic of
ساده پوشی برای دیده شدن ؟ این دیگه چه حرفیه ؟ اونی که لباسش جلب توجه میکنه عقده دیده شدن داره
جواد
Iran, Islamic Republic of
اکثر بازیگران حال حاضر از طبقات پست اجتماعی با کوهی از عقده هایشان به بازیگری می رسند .ظاهرا تحصیل کرده اند اما بیسواد و بی هویت اند .فقط برای پول و دیده شدن خودنمایی میکنند .طرد این افراد وضعشان را بدتر میکند. باید بهشان اهمیت نداد تا خاموش شوند.. والا ذات نایافته کی دهد هستی بخش اشکال ماست که بی جهت بزرگشان می کنیم .
Iran, Islamic Republic of
طبقه انسانی مهم هست که متاسفانه در عالم بازیگری و سینمایی عجیب رنگ می بازد. حتی اگر از طبقات بالای اجتماعی باشند. ...
Iran, Islamic Republic of
ایا نویسنده به عکسهای این خانم درادوار گذشته جشنواره فیلم فجر سری هم زده یا نه؟
بهتره عکسهای حداقل 5 سال قبل رو نظاره کنه وبعد مثل بعضی ها از خانم چرخنده ، بت عفاف و حجاب بسازه
مهم حال فعلی افراد است نه گذشته اش.
Iran, Islamic Republic of
چیز عجیبی نیست
انسانها با گذشت زمان رشد میکنند و کامل تر میشوند وبه نسبت تکامل ظاهرشان ساده تر میشود . روانشناس محترم هم به همین اشاره کرده بود.
حمید
Iran, Islamic Republic of
خانم مریلا زارعی با شخصیت و سنگینه ، همینطور خانم آبیار و چند تن دیگر که قابل مقایسه با افراد دلقک و خودکم بین نیستند که برای جلب توجه و دیده شدن دست به هر کاری بزنند. البته تعداد افراد متشخص در سینما هم کمه مثل جاهای دیگر. اصولا هر چیزی خوبش کمه!!! از جمله بازیگر.
Iran, Islamic Republic of
بسیار زیبا و کارشناسی شده و علمی
اینان مثلا قرار است الگوی نسل جوان باشند اینها الگوی مانکنها هم نیستند
Iran, Islamic Republic of
آفرین بر کسانیکه عزت خود و جامعه را حفظ می کنند
Iran, Islamic Republic of
زیبایی در سادگی است معمولا افرادی که در کودکی یا جوانی توسری خور بودند برای نشان دادن خودشان واینکه آنها هم آدمی هستند لباسهای عجیب و غریب می پوشند
Iran, Islamic Republic of
حتی مردان چشم چران درنهایت همسر وزنی چون مریلا زارعی را انتخاب می کنند.سنگین و با وقار....نه جلف وقرمز ودهان فراخ
مجتبی
احسنت به این خانم
United Kingdom
سرکار خانم زارعی از عزت واعتماد بنفس بسیار بالا ، واقع بین و بسیار مودب می باشند.ایشان عرف جامعه را در پوشش و رفتار خود نگه داشتند در واقع با این پوشش و دیگر پوشش های قبلی خود به دیگران احترام می گذارند و مردم نیز متقابلا به ایشان احترام می گذارند. صحبتهای ایشان به هنگام دریافت سیمرغ جشنواره فجر برای فیلم شیار 143 را ببینید متوجه عمق اندیشه و درک ایشان خواهید. درود بر شرف و غیرت این بانوی مسلمان ایرانی . مردم دوستدار شما هستند.
Iran, Islamic Republic of
عموما و عوام نیاز به دیده شدن دارند و هر که هر چه در چنته داره همونو رو میکنه وخاانم زارعی که هنرمند واقعیست و با کارهای ارزشمندش بارها دیده شده نیاز به جنگولک بازی نداره
عمار
Iran, Islamic Republic of
فرهنگ سازان بی فرهنگ
Iran, Islamic Republic of
نوید محمد زاده اولین بارش نبود و چندین بار همینطور نامتعارف و مسخره لباس پوشیده بود فیلمهاشم هست وقتی هر ننه قمری رو بازیگر میکنن تهش میشه پوشسهایی مثل ریحانه پارسا و نوید محمد زاده
هاشمی
Iran, Islamic Republic of
این آقای روان شناس و بقیه خوانندگان محبت کنند یه سرچ ساده مهمون گوگل باشند و اسم همین خانم زارعی را سرچ کنند و بعد در مورد لباس ایشون و عزت نفس ایشون اظهار نظر بفرمایند و یا اظهار نظرشون رو کامل کنند. تشکر
فرانک
United States
مریلا جوان و بقیه پیرزن هستند...!!!!
United Arab Emirates
ببینید من طبق سفارش دوستان در کامنت هاشون یه سرچی کردم در مورد خانوم زارعی . ایشون در جشنواره ای در استرالیا جایزه دریافت می کنند . لباس ایشون بسیار زیبا ست ولی با دقت برای پوشیده بودن طراحی شده . من یک زن چادری هستم و این لباس رو تایید نمی کنم ولی وقتی پیش لباس بقیه بازیگر ها در جشنواره های خارجی می گزارم می بینم ایشون ارزش ها براش مهمه و ادا در نمیاره چون اونجا که سانسور صدا وسیما رو سرش نبوده ولی رعایت کرده . در ضمن ببینید م‌وقع دریافت جایزه چی گفته و اینو بزارید پیش حرفای خانم حاتمی !
او هنگام دریافت جایزه گفت :’ تشکر می کنم از داوران و خوشحال هستم که این جایزه را دریافت کردم، من یک ایرانی هستم، ایران کشوری پهناور و ثروتمند در قلب آسیا است، ثروتمند نه به خاطر نفتش بلکه برای مادرانی که برای دفاع از کشورشان در جنگ نابرابر هشت ساله ازفرزندان و همسرانشان گذشتند. از شما می خواهم به افتخار مادران سرزمینم به آنان ادای احترام و تشویق کنید.
به نظرم خوبه اگه از بازیگرها ی ضدارزش انتقاد میکنیم از ارزش مدارها حمایت و تشکر کنیم .
احسنت به خانم زارعی
کریمی.دزفول
Iran, Islamic Republic of
استاد عزیز سرکار خانم مریلا زارعی با بازیهای جذاب و فراموش نشدنی بالاخص در شیار ۱۴۳ ، حق بزرگی بر جامعه دارد... سربلند باشی...
United States
من هميشه به شخصيت خانم زارعي احترام ميگذارم
خيلي ساده و دوست داشتني است
سينماي ايران مديون فيلمهاي اموزنده ايشان است
خ
Iran, Islamic Republic of
من به شخصه بعنوان یک عضو از ملت خانم زارعی رو با حجاب دوست می دارم و کلاً هرکسی که حجاب داشته باشه رو می پسند
خ
Iran, Islamic Republic of
خانم زارعی سلام ، ازت خواهش میکنم ایرانی و مسلمان بمان و به غرب و فرهنگ آنان تمایلی نشان نده، شما رو دوست داریم آنهم بخاطر حجاب و عفت تان.
سید رضا
Iran, Islamic Republic of
یادمون باشه ! ظرفی که پر آبه ؛ شالاب شولوپ نمی کنه !!
Iran, Islamic Republic of
اینها باید با هنرشان فرهنگ ایران را به جهان بشناسانند .
از این بدتر در سیاست صاحب نظر شده اند.
برو خودت را جمع کن