يکشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۷ - 24 Feb 2019
 
۱
۳۴
برگزاری جلسه‌ای با حضور مطهری پیرامون مرگ سیدامامی در زندان

جزییات جدید از نحوه خودکشی و محل اقامت متهم/ آشنا با جاسوس‌ها چه رابطه‌ای دارد؟

دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۱۲
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس از برگزاری جلسه‌ای با حضور نایب رئیس مجلس درباره مرگ کاووس سیدامامی در زندان اوین خبر داد.
جزییات جدید از نحوه خودکشی و محل اقامت متهم/  آشنا با جاسوس‌ها چه رابطه‌ای دارد؟
گروه سیاسی جهان نيوز: دیروز کارشناسان سازمان اطلاعات سپاه از تعدادی از نمایندگان مجلس دعوت کردند در جلسه‌ای از جزئیات اتهامات جاسوسی افراد دستگیرشده و نحوه خودکشی یکی از این متهمان باخبر شوند. جلسه‌ای که در آن نمایندگان مجلس ضمن اینکه در جریان برخی جزئیات جاسوسی افراد دستگیر شده قرار گرفتند؛ فیلم دوربین مداربسته اتاق بازداشت کاووس سیدامامی، یکی از متهمان، در هنگام خودکشی را نیز تماشا کردند.

*برگزاری جلسه‌ای با حضور مطهری پیرامون مرگ سیدامامی در زندان اوین

علاءالدین بروجردی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص مرگ کاووس سیدامامی در زندان اوین، گفت: امروز صبح (دوشنبه 23 بهمن ماه) فراتر از کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، جلسه‌ای با حضور تعدادی از نمایندگان مجلس و با حضور نایب رئیس مجلس ،جناب آقای مطهری برگزار شد و فیلم وی در زندان اوین را مشاهده کردیم.
 
نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: کاووس سیدامامی متاسفانه به هر دلیل شرایط زندان را نتوانسته تحمل کند، هرچند وی در سلول عادی نگهداری نشده است، در واقع کاووس سیدامامی با توجه به اینکه استاد دانشگاه بوده، در سلول مناسب نگهداری شده است.
 
وی افزود: در فیلم مذکور هم نشان می‌دهد که کاووس سیدامامی پیراهن خود را در آورده و برای خودکشی آماده می‌شود. خانواده وی نیز این اتفاق را پذیرفتند لذا درخواست کالبدشکافی هم نکرده‌اند.
 
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: خودکشی کاووس سیدامامی در زندان اوین در این جلسه که با حضور تعدادی از نمایندگان و نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، برگزار شد نیز تایید گردید.

*جزییات جدید از نحوه خودکشی و محل اقامت متهم
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه عدم درخواست کالبدشکافی از سوی خانواده کاووس سید امامی به دلیل شفاف و روشن بودن مسئله است، گفت: متوفی پیراهن خود را به صورت حلقه آماده می‌کند و خودکشی را صورت می‌دهد.
 
سیدحسین نقوی‌حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره جزئیات خودکشی کاوسی سیدامامی اظهار داشت: آقای سیدامامی به جهت اینکه استاد دانشگاه بودند از لحاظ مکانی و رفاهی توجه ویژه‌ای به ایشان شده و اتاق مناسبی را در اختیارشان قرار داده بودند؛ بنابراین شرایط وی با بقیه زندانیان متفاوت بوده است.
 
وی با اشاره به فیلم خودکشی سیدامامی گفت: وی در فیلم تخت خود را به‌گونه‌ای با بالش و پتو آماده می‌کند که همه فکر کنند کسی روی تخت خوابیده است و مأموران وقتی اتاق وی را بررسی می‌کنند فکر می‌کنند وی در حال استراحت است.
 
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس تأکید کرد:‌در جلسه‌ای که هیئت‌رئیسه با حضور نائب رئیس مجلس تشکیل داد همه به‌اتفاق خودکشی کاوسی سیدامامی را در زندان تائید کردند.

نقوی‌حسینی درباره عدم درخواست متوفی جهت کالبدشکافی گفت: مسئله کاملاً روشن است چراکه آقای سیدامامی پیراهن خود را به‌صورت حلقه آماده می‌کند و خودکشی را صورت می‌دهد و در فیلم همه‌چیز شفاف و گویا است؛ بنابراین عدم درخواست کالبدشکافی از سوی خانواده وی به دلیل شفاف و روشن بودن مسئله است.

جزئیاتی از جاسوسی
16 روز قبل تعدادی از افراد که به‌عنوان فعال زیست محیطی فعالیت‌‌های گسترده‌ای در سطح ایران داشتند، توسط سازمان اطلاعات سپاه دستگیر شدند. هفته گذشته خبر این دستگیری اعلام و گفته شد اتهام این افراد جاسوسی و انتقال اطلاعات به سرویس‌‌های امنیتی آمریکا و رژیم صهیونیستی است. دادستان عمومی و انقلاب تهران دیروز با اشاره به بازداشت جاسوسانی که اخیرا در قالب پروژه‌‌های زیست محیطی وارد کشور شده بودند، اظهار داشت: این افراد گروهی بودند که حدود 15 روز پیش با رصد اطلاعاتی یکی از نهاد‌‌های امنیتی کشور شناسایی و بازداشت شدند. عباس جعفری‌دولت‌آبادی در گفت‌وگو با شبکه اطلاع‌رسانی راه‌دانا، اضافه کرد: این افراد در پوشش پروژه‌‌های زیست محیطی به مناطق استراتژیک ما نزدیک شده و جمع‌آوری اطلاعات می‌کردند و به سرویس‌‌های اطلاعاتی خارجی بویژه موساد متصل بودند که اطلاعات زیادی از آنها به دست آمده که بتدریج درباره آن توضیح خواهیم داد. حجت‌الاسلام موسی غضنفرآبادی، رئیس دادگاه انقلاب نیز روز گذشته درباره دستگیری چند نفر مرتبط با یک پرونده جاسوسی، بیان کرد: پرونده افراد دستگیرشده فعلا در دادسرای امنیت مطرح است. وی افزود: پرونده این افراد پس از رسیدگی در دادسرای امنیت به دادگاه انقلاب ارسال می‌شود، البته تاکنون پرونده‌ای به دست ما نرسیده است. غضنفرآبادی از تعداد این افراد اظهار بی‌اطلاعی کرد و گفت: اتهامات این افراد، جاسوسی است.

آشنا با جاسوس‌ها چه رابطه‌ای دارد؟
در همین حال روزنامه وطن امروز نیز نوشت: همزمان با اعلام خبر خودکشی یکی از متهمان جاسوسی، حسام‌الدین آشنا، مشاور حسن روحانی و رئیس مرکز بررسی‌‌های استراتژیک نهاد ریاست‌جمهوری که سابقه امنیتی طولانی‌مدتی دارد، در اقدامی عجیب و هماهنگ با ضدانقلاب، توئیت‌‌‌هایی منتشر کرد که در آنها خودکشی کاووس سیدامامی زیر سوال رفته است. آشنا در یکی از توئیت‌‌های خود نوشت: «نه جامعه‌شناسان دین خودکشی می‌کنند نه حامیان حیات‌وحش».

او پس از آنکه تلاش کرد خودکشی کاووس سیدامامی را دروغ‌پردازی جلوه دهد، در یک توئیت دیگری سعی کرد دستگاه قضا و سازمان اطلاعات سپاه را متهم کند. آشنا در این‌باره در توئیتی نوشت: «قاضی‌ها، دادستان‌ها، ضابط‌ها، بازپرس‌ها و بازجوها نه معصومند، نه بی‌خطا و نه خالی از حب و بغض. همانگونه که نظارت بر قوه مجریه ضروری است، اعمال نظارت بر رفتار با متهمان و محکومان هم ضروری است. مصیبت یک مرتضوی برای یک کشور کافی بود؛ او را تکثیر نکنیم».

اقدام عجیب آشنا برای دروغ جلوه دادن جاسوسی کاوس سیدامامی و خودکشی این متهم به جاسوسی، در حالی است که ماجرای وی و جاسوس‌ها خردادماه امسال نیز مورد توجه قرار گرفت. خردادماه امسال وزارت اطلاعات یکی از افراد شاغل در دفتر حسام‌الدین آشنا را به اتهام جاسوسی دستگیر کرد. حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای، سخنگوی قوه‌قضائیه نیز دستگیری این متهم به جاسوسی در دفتر آشنا را تایید کرده بود.  به هر حال اگرچه برخی معتقدند رفتار آشنا در زیر سوال بردن خودکشی یک جاسوس اقدامی بچگانه و ناشی از بی‌اطلاعی بوده است اما با توجه به سابقه طولانی‌مدت فعالیت او در وزارت اطلاعات، به نظر می‌رسد باید نسبت به تحرکات مشکوک این فرد توجه و تمرکز ویژه‌ای شود.
کد مطلب: 590696
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


کاظم
Iran, Islamic Republic of
لطفا پس از بررسی خود کشی یک جاسوس به وضع نابسامان میلیون ها نفر زیر خط فقر هم رسیدگی کنید.
فکر کنم ته مونده بتن های راکتور اراک را در سفره مردم ریختن .!
United Kingdom
این چه زندانی است که براحتی می توان دران خود کشی کرد. خودکشی با پیراهن یعنی خود را از سقف آویزان کرده . پس باید در سقف گیره ای یا وسیله ای تعبیه شده باشد که بتواند خود را دار بزند. آیا سلولهای زندان اینگونه است؟
شناس
Iran, Islamic Republic of
واقعا این چه وضعیه
باید "نور از کف" کار بشه توی زندان ها!!!
Iran, Islamic Republic of
چرا مطهری هیچوقت برای مشکلات ومعیشت مردم وبیکاری جوانان نه حرفی میزنه ونه جلسه ای میزاره؟!
Iran, Islamic Republic of
شاید بفکر بال بال زدن شماست
حمید
Iran, Islamic Republic of
نه آقای مطهری بنظر بیشتر به فکر بال بال زدن آقای حسام الدین آشنا در داخل کشوره و آقایان بنیامین نتانیاهو آشنا و مایک پمپئو آشنا آمریکاییه.
Iran, Islamic Republic of
بصرفنظرازصحت وسقم خودکشی برخورد با جواسیس دروظایف ودرتخصص وزارت اطلاعات است
اطلاعات سپاههیچگونه مسئولیتی دراینگونه مسایل ندارند
برخورد ناشیانه هزینه برای انقلاب ونظام تحمیل نکنند
Iran, Islamic Republic of
...
کاربر گرامی .با تشکر . خواهشمند است نظریات خود را کوتاه و مجوز ارسال فرمایید . جهان نیوز
Iran, Islamic Republic of
بزرگوار میتونم ازتون بپرسم اطلاعاتتون در مورد سرویس های امنیتی کشور و حوزه اختیاراتشون چقدره؟
علی
Iran, Islamic Republic of
ما دست و بازوی برادران وزارت را در برخورد با اشرار و ضد انقلاب می بوسیم اما وزارت در این قسمت آنچنان که باید درست عمل نکرده .
Iran, Islamic Republic of
اگه این وظایف به عهده وزارت اطلاعات با مدیریت آقای علوی بود که تو این 5 سال خاک عالم رو به سر ایران و ایرانی ریخته بودن عزیییییزم.
Turkmenistan
فعلا وزارت اطلاعات رفته گل بچینه تا برخی راحت تر بخوابند !!!
Turkmenistan
...خدا را صدهزار بار شکر که نهادهای موازی اطلاعاتی داریم .
کاربر گرامی . با تشکر رعایت اخلاق اسلامی ایرانی از شما دوست گرامی مد نظر است . جهان نیوز
علی
Iran, Islamic Republic of
نمایندگان لیست امید تهران کارشون حمایت از اغتشاش‌گر و فتنه گر و ایجادحاشیه و تامین خوراک رسانه‌های بیگانه است مخصوصا ............. مشکلات مردم را هم که بی خیال
از ماست که بر ماست
مشکل‌مردم را نرفتن خانمها به ورزشگاه می‌دانند
اشتغال‌ و گرانی و امثالهم را بی خیال
چه نمایندگانی !!!
Iran, Islamic Republic of
خ… عالم بر سرت جهان سانسورچى !
Iran, Islamic Republic of
حضرات نمایندگان دلسوز جاسوسان زندانی اگر وقتی کردید برای رتق و فتق مسائل کشور هم کمی وقت بگذارید.....
محمدرضا
Iran, Islamic Republic of
بدبختی ما اینه که امام خمینی همیشه میگفت این انقلاب برای پا برهنه هاست. ولی یه عده نوکیسه اومدن تکیه زدن تو مصادر امور بخصوص تو مجلس همه ی پتانسیل نهادهایی مثل قوه ی قضائیه باید متمرکز بر این بشه که به محمود صادقی و علی مطهری و حسام آشنا اثبات کنه که فلان جاسوس خودش خودکشی کرده و تقصیرزندان و ... و یا تعمدی نیست. بعد این همه مستضعف داره تو کشور نابود میشه و از مجلس به فکرش نیست.
یکی هم نیست این حسام الدین آشنا و محمود صادقی رو به خاطر این جوسازی هاشون بگیره...بلکه برای بقیه درس عبرتی بشه.
سعید110
Iran, Islamic Republic of
یعنی امنیت نظام مقدس جمهوری اسلامی که از اهم واجبات است، از نظر شماها که به هیچ وجه اولویت ها را درک نمی کنید، یعنی کشک!
هر چه می کشیم و در کل انقلاب در طول 40 ساله گذشته کشیده است، از دست شما افراد ناشایست بوده است.
مجید
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
سوالی که در ذهن مطرح میشه اینه که : با این همه دروغ پراکنی و مسموم کردن فضای جامعه و متهم کردن دستگاه قضا و سپاه و ... از سوی این آشنا، چرا هیچ نهادی باهاش برخورد نمیکنه ... ؟؟!!!!!!!!!!!!! یعنی آشنا خیلی قدرت داره یا دستگاههای امنیتی و قوه قضائیه داره ضعیف عمل میکنه ؟؟!!!!!!!!!!!!!!!
علی
Iran, Islamic Republic of
ما هم معتقدیم بازجوها و بازپرس ها معصوم نیستند بخصوص در رابطه با سعید امامی و همسرشان . آقای آشنا باید حداقل با این یک مورد آشنا باشند .
بینام
Romania
سلام. مسایل رو قاطی نکنیم....واقعا یکی نیست هر چه زودتر سر وقت اشنا بره....کلا داره گند میزنه...اینا کین دور رییس جمهور رو گرفتن؟؟دفتر مشاورش شده جاسوسخانه....خدا عاقبتش رو بخیر کنه....به جای اینکه به جهان نیوز گیر بدین از رییس جمهور و قوه قضاییه مطالبه کنید . چند سال دیگه باید تاوان این جاسوسیها رو داد...توی تغذیه و چیزای دیگه موثره.....پس جاسوسی از محیط زیست و....به چه کارشون میاد.زورشون هیچ جور به مردم وانقلاب نرسیده میخوان از این راه و با برنامه ریزی ضربه بزنن....
یسنا
Iran, Islamic Republic of
...
. کاربر گرامی مطلب شما قابلیت نشر را ندارد. جهان نیوز
ع . س
Iran, Islamic Republic of
همان که محمود گفت .کنترل زتدانها باید با دولت باشد...نباید به خاطر کینه با محمود حرف های درستشا نادیده بگیریم...
علی
Iran, Islamic Republic of
چرا یک نفر خیانت کار به مملکت خودش به درک واصل می گردد میشود پیراهن عثمان چرا بجای مشکلات مردم دنبال حاشیه هستید
Iran, Islamic Republic of
...
کاربر گرامی . با تشکر. خواهشمند است در نظریات خود رعایت شان افراد و جایگاه ایشان بعمل آید. جهان نیوز
یونس
Iran, Islamic Republic of
واقعا خیلی عجیبه که این دوماه تعداد زندانیهای معتاد و موادی و خودکشی کن هی داره بالا می ره حالا بماند بعضیهاشونم حتی یه سیگار هم نکشیدن تو عمرشون
از طرفی هم که دق کردنشون هم رو به افزایش هست دم به دقیقه دق میکنن دق مرگ میشن .
Iran, Islamic Republic of
جهان نیوز عزیز برخی ار افراد بقدری پست وحقیر وخیانت کار هستن که هیچ شانی برایشان نمیتوان در نظر گرفت هرچند پستی در تیم رسانه ای داشته باشن
یک ایرانی
United States
یعنی با وجود دوربیم مدار بسته بازم نتونستن جلو خودکشی رو بگیرن!!!
عذر بدتر از گناه ؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
علی مطهری جز رسیدگی به جاسوسها و اغتشاشگران و لغو کنسرت ، وظیفه دیگه ای نداره؟
Iran, Islamic Republic of
چرا میگی علی مطهری بیکاره پس اینهمه کارهارو کی انجام می ده؟
یه وقت به سپاه می پره
...
به ساحت مقدس امام رضا توهین می کنه! و معتقده «چيزي به نام حريم امام رضا(ع) وجود ندارد»
آزمایش های موشکی رو موشک پرونی اعلام می کنه
از عکس سلفی نمایندگان با موگرینی دفاع می کنه
از حقوق های نجومی دفاع می کنه
از فتنه گرها دفاع می کنه
مدام دنبال رفع حصر و فتنه جدیده
هیئت عالی حل اختلاف قوا رو زیرسوال می بره!
احترام پدرش رو نگه نمی داره و میگه « یه روزی شهید مطهری رو به نام من می شناسن»»
از خانم مینو خالقی که کشف حجاب کرده دفاع می کنه
از نظر ایشون کتاب های شهید مطهری حریم دارد (و کسی نباید نزدیک آن بشود چون لیاقت نشر آن ها را ندارد و با دادن طرح با فوریت انحصار طلبی و رانت خواری رو قانونی می کنه) ولی امام رضا علیه السلام حریم ندارد.
مواضع سران فتنه رو با ادبیاتی دیگر مرتب تکرار می کنه
مرتب به شورای نگهبان حمله می کنه
معتقدن یارنه ها قطع بشه ولی حقوق خودشونو 70% افزایش میدن
معتقدن بنزین 1500 بشه ولی درعوض حقوق خودش بالا بره و مردم بدبخت ...
Iran, Islamic Republic of
نه جامعه‌شناسان دین خودکشی می‌کنند نه حامیان حیات‌وحش».
ولی جاسوس های در تله افتاده خودکشی میکنند .
آشنا چه رابطه ای با جاسوس ها دارد ؟ آشناشونه چون خودش هم جاسوسه
عجیبه چرا اکثر آدمای روحانی قبلا امنیتی بودن و الان ضد امنیت هستن ؟
هادی
براساس این نظر آقای آشنا : «نه جامعه‌شناسان دین خودکشی می‌کنند نه حامیان حیات‌وحش» آقا کاووس نه جامعه شناس بوده نه فعال حیات وحش!!! چون خودکشی کرده.
سیدعلی
Iran, Islamic Republic of
ازکجا معلوم که بعضی افراد مانند کشمیری تا بالا ترین رده امنیتی کشور نفوذ نکرده باشند
امام رحمته الله علیه می فرمودند گاهی دشمن با 10واسطه با افرادی ارتباط میگرد (تا رد تماس گم شود)