سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷ - 22 Jan 2019
 
۱
۲۲

چرا عبور از روحانی فایده‌ای ندارد و ترامپ هم کمکی نخواهد کرد؟!

چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۴
روزهای گذشته بخشی از جریان اصلاح‌طلب که معتقد است که کارنامه این جناح سیاسی با دولت روحانی در افکار عمومی گره خورده و راه فراری از آن نیست، به هر طریق ممکن تلاش می کند که "عبور از روحانی" را بزرگترین اشتباه منتقدین مردمی تفسیر کند
چرا عبور از روحانی فایده‌ای ندارد و ترامپ هم کمکی نخواهد کرد؟!
گروه سیاسی جهان نيوز: طی روزهای گذشته بخشی از جریان اصلاح‌طلب که معتقد است که کارنامه این جناح سیاسی با دولت روحانی در افکار عمومی گره خورده و راه فراری از آن نیست، به هر طریق ممکن تلاش می کند که "عبور از روحانی" را بزرگترین اشتباه منتقدین مردمی تفسیر کند.

به گزارش جهان نيوز، در هفته‌های اخیر چهره‌های تندرویی همانند مصطفی تاجزاده و بهزاد نبوی سردسته چنین تحلیل های بوده اند.اما اینک سعید حجاریان نیز دست به قلم شده و در همین راستا تاکید کرده که عبور از روحانی غلط است و ترامپ هم تمایلی برای کمک به معترضان داخل ایران ندارد.

این تئورسین جریان اصلاحات در بررسي ريشه‌ها و تبعات گزاره «عبور از روحاني» نوشته است: "دولت يازدهم زميني سوخته‌ و مجموعه‌اي از بدهي‌هاي انباشته را از دولت پيش از خود به ارث برد. اين ارثيه ناميمون، به همراه مطالبات هشت‌ساله (٩٢-٨٤) مردم و شعارهاي مطرح شده در انتخابات سال ٩٢ به انتظارات مردم دامن زد و در نتيجه بر شدت فشارها بر دولت افزوده شد. ريشه مشكلات فعلي را لزوما نبايد در عملكرد و نگرش دولت روحاني جست؛ يعني اگر رقيب وي نيز به پاستور مي‌رفت، چنين وضعيتي خواه‌ناخواه حادث مي‌شد چرا كه احمدي‌نژاد درآمد بادآورده كشور (از فروش نفت) را به نام عدالت، هزينه كرد و يك گام در جهت توسعه كشور بر نداشت.احمدي‌نژاد زماني كه تشعشع هاله نورش چشم راست‌ها را كور كرده بود، جمعيت كثيري را به استخدام دولت درآورد و دولت را فربه، لخت و ولنگار كرد. از اين گذشته، او اين جسارت را به مردم داد كه مي‌شود يك شبه ره صد ساله رفت؛ چه از طريق ساخت‌و‌ساز و چه از طريق ساخت‌و‌پاخت و در يك كلام روحيه كار را از بين برد. رييس دولت‌هاي نهم و دهم دايما ادعا مي‌كرد از اين دهستان به آن شهرستان در حال دويدن بود؛ كه اين عمل وي به روزه‌داري مي‌مانست كه فقط شكمش روزه است و نهايتا جز تشنگي چيزي عايدش نمي‌شود. لذا، روحاني، امروز با چندين ابرچالش‌ مواجه است."

وی می افزاید: " كم ‌آبي كشور، آلودگي هوا، حاشيه‌نشيني، صندوق‌هاي بازنشستگي، موسسات مالي و اعتباري كه ممكن است آفت‌شان به بانك‌ها نيز سرايت كند و بيكاري كه اگر سالانه ٦٠ ميليارد دلار هزينه شود، پس از ١٠ سال تنها مي‌توان نرخ بيكاري را در حد امروز نگه داشت. روحاني در چنين وضعيتي و در حالي كه آماج حملات رقيب است، بايد سه سال ديگر در پاستور بماند؛ سه سالي كه دستخوش اعتراضات پي در پي خواهد بود، اعتراضاتي كه مانند موج دريا عقب مي‌روند و با شدت بيشتر باز مي‌گردند. در اين شرايط، آنهايي كه از ابتداي دولت روحاني در روضه‌هاي‌شان و از تريبون صداوسيما و نماز جمعه يأس و نااميدي پمپاژ مي‌كردند و مي‌خواستند روحاني را بي‌كفايت نشان دهند، فرمان «نه_به_روحاني» را صادر كردند و شعار «مرگ بر روحاني» سر دادند در حالي كه نگفتند پس از روحاني به چه فرد يا نهادي مي‌رسند. پاسخ روشن است؛  عبور از روحاني يعني گذر از دولت و رسيدن به حاكميت و اصل نظام و در آخر عبور از جمهوري اسلامي. فارغ از طرز تفكر حاملان و عاملان گزاره «عبور از جمهوري اسلامي» بايد گفت اين شعار نامفهوم است و به تونل تاريكي مي‌ماند كه انتهايش‌ هيچ‌گونه نوري وجود ندارد و از اين روست كه بايد اذعان داشت كه جوانان با محتواي شعارشان غريبند چرا كه در دوره پهلوي زيست نكرده‌اند."

وی درباره عدم تمایل ترامپ برای کمک به معترضان داخلی نیز می‌نویسد: "برخي از حاميان شعار «عبور از جمهوري اسلامي» تصور كردند دولت امريكا پشتيبان تحولات احتمالي است. بله؛ امريكا بعد از جنگ دوم جهاني در اروپا و در قالب طرح مارشال هزينه كرد زيرا كه نمي‌خواست عرصه را به كمونيسم واگذار كند. براي ايران و تركيه و پاكستان نيز اصل چهار ترومن را داشت چون نمي‌خواست اين كشورها به اردوگاه چپ بپيوندند اما امروز برخي غافلند كه ترامپ بر سر كار است؛ فردي كه يك بيزنس‌من تمام‌عيار است و يك دلار براي چنين مسائلي هزينه نمي‌كند."
 
کد مطلب: 585035
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
عبور از روحانی اشتباه است عبور از دیوار سفارت انگلستان و عربستان درست است
Iran, Islamic Republic of
فقط 4 درصدی ها
بقیه غلط می کنند نفس بکشند
Iran, Islamic Republic of
هيچ عبوريدر كار نيست الكي برادران دلشونو خوش نكنن
Iran, Islamic Republic of
وقتی روحانی از خودش عبور کرده مردم عبور نکنند؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
همه باهم دست در دست هم برای عبور از روی حسن فریدون
همونطور که او از رو کود عبور کرد ماهم از روی فریدون عبور میکنیم
Iran, Islamic Republic of
خيلي خوش خيالي برادر اگه بقيه تونم مثل تو باشن تا ابد ميبازين
Iran, Islamic Republic of
برا ما برد و باخت دنیا مهم نیست
ما در هر حال پیروزیم...
Iran, Islamic Republic of
با این افکار همیشه میبازین و تو افکارت همیشه خیال کن که پیروزی
Iran, Islamic Republic of
فعلا" جهان نیوز از همه چی عبور کرده انشا الله خدا همه ما را به راه راست هدایت کنه
Iran, Islamic Republic of
برادران دلخوش الكي اميد به هم اميد نديد
صدرا
Iran, Islamic Republic of
چرا اینا فکر میکنن خودشون یعنی جمهوری اسلامی چرا فکر میکنن عبور از روحانی یعنی عبور از جمهوری اسلامی....نه داداش برین کنار کار بلدش زیاد هست که کار رو به جلو ببرن......شما نباشین ایران گلستان میشه ادمای تحصیلکرده وشایسته وفعال وکاری میان کار رو پیش میبرن.....
Iran, Islamic Republic of
اقلیت حق تصمیم گیری برا اکثریتو نداره برادر جان انتخاباتو باختین تموم شد فعلا سکوت کنین تا چهار سال آینده
Iran, Islamic Republic of
نه بابا! دخیل بستن به سفارت انگلیس ونیز برادر خطاب کردن عربستانیها! درحالیکه اونها بهتون فحش میدهند ! راهکاره وبس!
Iran, Islamic Republic of
عبور از کاخ نشینان دارندگان خانه های میلیاردی آن هم در لباس پیغمبر و به نام دین آقا زاده های ژن خوب حقوق بگیران نجومی رانت خواران دروغگویان سیاهنمایان اشرافگران مرفهان بی درد مفصدان بزرگ آقا زاده غارت گران بیت المال منافقان ریاکاران و...لازم و ضروری است
Iran, Islamic Republic of
یواش برو ما هم برسیم خیلی گازش رو گرفتی خیلی ها که با تو دوست هستند از قلم افتاده دادش
Iran, Islamic Republic of
کامنتی بود از نماینده فارسی زبان انگلیس و عربستان که تقدیم حضرتون شد
Iran, Islamic Republic of
در این 40 سال جز 8 سال احمدی نژاد کشور دست اصلاح طلبان بوده است. شما باید پاسخگو باشید. بزرگترین هنر شما اصلاح طلبان اشغال سفارت آمریکا و درست کردن هزینه های سرسام آور برای حضرت امام، انقلاب و کشور بوده است.
ما امروز و فرداها تاوان ندانم کاریها و کارهای احساسی شما را می پردازیم و خواهیم پرداخت.
Iran, Islamic Republic of
اشغال سفارت امریکا به فرموده امام عزیزمان ،انقلاب دوم بود وعده کمی از اصلاح طلبها در ان شرکت داشتند که بعد با "غلط کردم ""از امریکا عذرخواهی کردند.نباید مباحث را با هم مخلوط کرد.
Iran, Islamic Republic of
غالب اشغال کنندگان سفارت، بعدها اصلاح طلب شدند.
تایید حضرت امام دلیل بر علاقه امام به اینکار نبود. امام با بنی صدر هم مخالف بود اما به رای ملت احترام گذاشت.
Iran, Islamic Republic of
میدونی کشور بابت این اشتباه تاریخی چه خسارتی پرداخت کرد و هنوز دارد پرداخت میکنند
احمد
Iran, Islamic Republic of
مگر اصلاح طلبان چه می خواستند بکنند که روحانی آنرا انجام نداده یا نمی دهد همین که ایشان این همه ایجادنارضایتی نموده مگر دستاورد کمی برای اصلاح طلبان است .فاصله بانظام،رکود،بیکاری،برجام،تلگرام،اینستاگرام و... ایجادحاشیه .
هادی
United Arab Emirates
.اصلاح طلب ها زودترها ازروحانی ازروحانی عبورکردند