سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ - 23 Oct 2018
 
۰
۳۴
پس از کرباسچی و رمضان زاده، هادی‌غفاری از خجالت باهنر درآمد!

پاسخ سوم اصلاح طلبان به باهنر خواهان گفتگو با خاتمی/ هادی غفاری: برای باهنر اعتبار برجسته سیاسی قائل نیستم/ در شرایط کنونی «نان» اصولگرایان در نزدیکی به اصلاح‌طلبان است!

شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۲
باهنر چندی قبل از افرادی در جریان اصلاح طلب نام برد که اصولگرایان می توانند با آن ها مذاکره کنند. او حتی می گوید که آماده است با سید محمد خاتمی هم گفت و گو کند و او را جزو سران فتنه نمی داند!
پاسخ سوم اصلاح طلبان به باهنر خواهان گفتگو با خاتمی/ هادی غفاری: برای باهنر اعتبار برجسته سیاسی قائل نیستم/ در شرایط کنونی «نان» اصولگرایان در نزدیکی به اصلاح‌طلبان است!
گروه سیاسی جهان نيوز: محمدرضا باهنر از چهره های سنتی اصولگرا و عضو تشخیص مصلحت نظام است و در گذشته نیز در مجلس به چهره ای کم نظیر در لابی گری معروف بوده است.

به گزارش جهان نيوز، وی چندی  قبل از افرادی در جریان اصلاح طلب نام برد که اصولگرایان می توانند با آن ها مذاکره کنند؛ چهره هایی همچون موسوی خوئینی ها، محمدرضا عارف و مجید انصاری . او حتی می گوید که آماده است با سید محمد خاتمی هم گفت و گو کند و او را جزو سران فتنه نمی داند!

* آقای باهنر اول پاسخگو باش!
اما بعد از این اظهارات غلامحسین کرباسچی که خود و هم حزبی هایش به نوعی در جریان فتنه نقش آفرین بوده اند، به انتقاد از اظهارات باهنر پرداخت و با اشاره به اینکه باید حافظه پوپولیستی تقویت شود، گفت: «آقای باهنر در مصاحبه‌ای گفته اگر من جای احمدی‌نژاد بودم ترجیح می‌دادم بمیرم. با شنیدن این سخنان یاد تلاش‌های او افتادم که برای شهردار شدن احمدی‌نژاد انجام می‌داد.»

کرباسچی افزود: آن زمان باهنر نایب‌رئیس مجلس بود و با حضور در وزارت کشور به موسوی‌لاری فشار می‌آورد که حکم احمدی‌نژاد را امضا کند. به خاطر دارم موسوی‌لاری از امضا کردن حکم امتناع می‌کرد و می‌گفت احمدی‌نژاد پرونده مالی دارد. چطور شما سخنان برخی سیاسیون را در حافظه خود دارید اما برخی حمایت‌های خود را فراموش کرده‌اید؟

اما در حالی که باهنر فردی مثل خاتمی را جز سران فتنه نمی داند و اعلام آمادگی برای گفتگوی با او را کرده، غلامحسن کرباسچی در ادامه خطاب به او می گوید: «نباید برای فردی که معتقدید در تمام جریان فتنه نقش اساسی داشته و فردی که آن زمان رئیس دولت و امروز مورد نکوهش قرار می‌دهید، دادگاهی تشکیل دهید و نقش هر دو را در این جریان مشخص کنید!

*چطور به خود اجازه دادی که برای گفتگو پیش شرط بذاری
اما پس از چند روز بعد، سخنگوی دولت اصلاحات نیز پاسخ دوم طلبکارانه را به اظهارات و درخواست باهنر را داده است. عبدالله رمضان زاده گفت: "نمي‌دانم آقاي باهنر از چه موضعي صحبت مي‌کند و چگونه به خود اجازه داده است براي گفت‌و‌گو پيش‌شرط بگذارد! او کسي است که به‌صراحت اعلام کرد آقاي احمدي‌نژاد را ما آورده‌ايم. اگر قرار به پيش‌شرط‌گذاشتن است، ايشان ابتدا بايد از آوردن احمدي‌نژاد عذرخواهي کند، بگويد چرا اين کار را انجام مي‌دهد و سپس عنوان کند به چه دليلي به قول خودشان احمدي‌نژاد را آورده‌اند! گفت‌و‌گوي ملي، بحثي است که از نظر ما يک ضرورت است و بايد بين همه جريان‌هاي سياسي اتفاق بيفتد. هرکسي هم مي‌تواند پيش‌شرط بگذارد؛ اما بايد به ياد داشته باشيم اين پيش‌شرط‌گذاشتن‌ها مسئله را بغرنج‌تر مي‌کند. معتقدم اين جريان [اصولگرايان] اول تکليف را درون خودشان مشخص و روشن کنند، بعد از گفت‌و‌گو ميان جريان‌هاي سياسي دم بزنند. اولين ضرورت براي بحث و گفت‌وگوي اصولگرايان با دیگر جريان‌ها، اين است که آنان در درون به اتفاق‌نظر و موضعی واحد برسند. معتقدم اصولگرايان پايگاهي ندارند که بخواهند روي آن تکيه کنند. درگذشته بار‌ها گفته‌ام اردوگاه اصولگرايان از هم پاشيده است. درحال‌حاضر اصولگرايي يعني چه؟ اصولگرايي مگر جريان واحدي است؟ اصولگرا آقاي لاريجاني است يا آقاي باهنر؟ آقاي روحاني است يا آقاي احمدي‌نژاد؟ آقاي رسايي است يا آقاي مطهري؟ اصولگرايان چه اشخاصي هستند؟ اصولگرايي يعني چه؟ ما وقتي مي‌گویيم اصلاح‌طلب هستيم، تکليفمان روشن است؛ ما دنبال حرکت تدريجي، قانوني، مدني و به‌دور از خشونت در چارچوب قانون اساسي براي بهبود رابطه حاکميت با مردم در راستای دستيابي به توسعه ملي، امنيت و آزادي هستيم.اصولگرايان دنبال چه هستند؟ نفي مداخله مردم در سياست که آقاي مصباح از آن دفاع مي‌کند و ملاک اصولگرايي مي‌داند؟ يا ديدگاه احمدي‌نژاد را اصولگرايي تلقي مي‌کنند؟ بزرگان اين جريان هيچ‌گاه نمي‌گويند احمدي‌نژاد تفکرات غلطی دارد، او را هم اصولگرا مي‌دانند!من تقصيري ندارم از خودشان بپرسيد! اصولگرايان بگويند از چه احمدي‌نژادي حمايت کردند؟ احمدي‌نژادي که در آن سال‌ها تفکراتش را قبول داشتند، چه کسي بود؟ احمدي‌نژاد امروز چه تفاوتي با گذشته کرده است؟ از نظر ما احمدي‌نژاد امروز‌‌ همان احمدي‌نژاد ديروز است."

*هادی غفاری: برای باهنر اعتبار برجسته سیاسی قائل نیستم/ در شرایط کنونی «نان» اصولگرایان در نزدیکی به اصلاح‌طلبان است!
اما هادی غفاری که خود نیز یکی از فعالین تندرو فتنه 88 بوده همانند کرباسچی و رمضان زاده در مواجه با درخواست و مطالبه باهنر برای گفتگو با اصلاح طلبان حتی پا رافراتر از طلبکاری گذشته و به وی توهین نیز کرده است.

در ذیل بخشی از گفتگوی هادی غفاری با یکی از روزنامه های اصلاح طلب را می خوانید:
چندی قبل برخی از اصولگرایان و از جمله محمدرضا باهنر از رویکرد گفت‌وگوی بین اصولگرایان و اصلاح‌طلبان در جهت وفاق و همگرایی ملی حمایت کرده و خواستار چنین رویکردی شدند. دیدگاه شما در این زمینه چیست و چرا اصولگرایان به دنبال چنین رویکردی بوده و هستند؟
بنده لازم می‌دانم در ابتدا این نکته را عنوان کنم که برای آقای باهنر چندان اعتبار برجسته سیاسی قائل نیستم. ایشان هیچ سابقه انقلابی نداشته‌اند و بیشتر در راستای جریان‌سازی دوران پس از انقلاب وارد فضای سیاسی شده‌اند. عمده‌ترین دلیل حضور ایشان در فضای سیاسی نیز به نسبت خانوادگی با شهید باهنر باز می‌گردد و از این طریق بود که وارد فضای سیاسی ایران شدند. به نظر من آقای باهنر یک اصولگرای مطلق و صددرصدی است که امروز تلاش می‌کند به شکل‌های مختلف به بخش‌هایی از بدنه جریان اصلاحات نزدیک شود. در نتیجه چنین فردی نمی‌تواند مدعی گفت‌وگو و تفاهم بین دو جریان سیاسی کشور شود. البته این وضعیت تنها مختص به آقای باهنر نیست و برخی دیگر از اصولگرایان نیز از چنین رویکردی پیروی می‌کنند. به نظر می‌رسد در شرایط کنونی «نان» اصولگرایان در نزدیکی به اصلاح‌طلبان است و «نان» خود را در جریان اصلاحات جست‌وجو می‌کنند. این افراد به این نتیجه رسیده‌اند که اصولگرایی کارکرد خود را از دست داده است و هیچ حرف جدیدی برای جامعه و مردم ندارد. از سوی دیگر اصولگرایان که در درون جریان خود دعوا و چند‌دستگی دارند چگونه می‌توانند مدعی گفت‌وگو با اصلاح‌طلبان شوند. اصولگرایان در مرحله نخست باید مشکلات درونی خود را حل کنند و به یک جمع‌بندی مشترک از وضعیت امروز و فردای جامعه دست پیدا کنند و سپس به دنبال گفت‌وگو و تفاهم با جریان‌های دیگر سیاسی باشند. در شرایط کنونی اصولگرایان نمی‌توانند به هیچ دستاورد خود در جهت اقناع افکار عمومی اتکا کنند و به همین دلیل تلاش می‌کنند از «نمد» اصلاح‌طلبی برای خود«کلاه» درست کنند.

آیا اصولگرایان با استفاده از رویکردها و شگردهای اصلاح‌طلبانه به دنبال احیای خود هستند؟
بله، اصولگرایان به این نتیجه رسیده‌اند که حنای آنها دیگر پیش مردم رنگ ندارد و مردم رویکرد اصلاح‌طلبانه در پیش گرفته‌اند. در شرایط کنونی اصولگرایان حرفی برای گفتن ندارند که قصد داشته باشند با اصلاح‌طلبان گفت‌وگو کنند. کسانی که مدعی گفت‌وگو با اصلاح‌طلبان شده‌اند باید در مرحله اول صداقت خود را نشان بدهند و در فضای سیاسی گشایش ایجاد کرده و محدودیت‌ها را کمتر کنند و سپس خواستار گفت‌وگو با اصلاح‌طلبان شوند. هنگامی که اصولگرایان هیچ تلاشی برای برابری بین فرصت‌ها و موقعیت‌ها بین جریان‌های سیاسی نمی‌کنند چه انتظاری می‌توان داشت که برای گفت‌وگو و وفاق ملی گفت‌وگو کنند.

اصولگرایان باید در مرحله اول از برخی از انحصارگرایی‌ها عدول کنند و رویکرد برابری نسبت به اصلاح‌طلبان در زمینه استفاده از امکانات عمومی در پیش بگیرند. اصولگرایان مدت‌هاست که تریبون‌های عمومی ماند صداوسیما و نمازجمعه را در اختیار دارند واز این امکانات به خوبی برای رسیدن به اهداف خود استفاده می‌کنند. این در حالی است که اصلاح‌طلبان با حداقل امکانات به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهند و از کمترین سهم در استفاده از چنین تریبون‌ها و امکاناتی برخوردار هستند. در شرایط کنونی که اصولگرایان در موضع ضعف قرار گرفته‌اند و چیزی برای عرضه به مردم ندارند پیشنهاد مذاکره و گفت‌وگو مطرح می‌کنند. هنوز از یاد نبرده‌ایم هنگامی که اصولگرایان در انتخابات سال48 با احمدی‌نژاد به پیروزی رسیدند چه رفتاری با اصلاح‌طلبان داشتند. در آن مقطع زمانی اصولگرایان همه اصلاح‌طلبان را خانه‌نشین کردند و هیچ سهمی برای آنها در مدیریت کشور قائل نشدند. چرا آن‌زمان اصولگرایان پیشنهاد گفت‌وگوی ملی با اصلاح‌طلبان را مطرح نکردند؟در شرایط کنونی کفگیر اصولگرایان به ته دیگ خورده و به دلیل اینکه چیزی برای عرضه به افکار عمومی ندارند، به دنبال نزدیک شدن به جریان اصلاحات هستند که روز به‌روز با اقبال بیشتری از سوی مردم مواجه شده است. بنده لازم می‌دانم در این زمینه یک مثال بزنم. در سال75 هنگامی که انقلابیون عرصه را بر شاه تنگ کرده بودند و انقلاب در آستانه پیروزی قرار داشت، شاه عنوان کرد که من صدای انقلاب شما را شنیدم. این در حالی بود که انقلاب در آستانه پیروزی قرار داشت و کار از کار گذشته و رژیم پهلوی به پایان راه رسیده بود. در شرایط کنونی نیز امثال آقای باهنر از روی ناچاری و از دوران افول خود چنین پیشنهاداتی را مطرح می‌کنند. اصولگرایان قصد دارند با گفت‌وگوی ملی و گفت‌وگو با اصلاح‌طلبان خود را بالا بکشند.

همین چند روز پیش بود که آقای باهنر عنوان کردند رئیس دولت اصلاحات را جزء سران فتنه نمی‌دانند. دیدگاه شما در این زمینه چیست؟
سال88 اتفاقاتی در کشور رخ داد که خوشایند هیچ‌کس نبود.اگر به اتفاقات سال88 نگاهی عمیق بیندازیم متوجه می‌شویم که سخنان و اقدامات احمدی‌نژاد و هوادارانش هم سبب تحریک هواداران جریان رقیب شد بنده سال48 و قبل از اینکه احمدی‌نژاد به ریاست‌جمهوری دست پیدا کند متوجه شده بودم که وی چه اعجوبه‌ای است. به همین دلیل کسانی که از او در سال‌های 48 و 88 حمایت کردند و همه ابزار و امکانات کشور را در اختیار وی قرار دادند، یک عذرخواهی بزرگ به مردم بدهکارند.
 
 
کد مطلب: 581506
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
مدیون هستید فکر کنید ایشون و لاریجانی اصولگرا هستند
پیروز
Germany
این شد مخلص کلام , آقایون بفکر ریاست لاریجانی بر قوه مجریه هستند , حالا پس از آنهمه جفا در حق نظام وانقلاب و مردم , بفکر افتاده اند که از اصلاح طلبها هم یارگیری کنند
Iran, Islamic Republic of
آره بابا مدیونیم باور کنیم ایشون ... هستند
اصلا
برای رسیدن به مسند خیلی دست و پا میزنه
اما خبر نداره شیطان فقیرترین و بی پشتوانه ترین موجود خلقته
Iran, Islamic Republic of
خسر الدنیا والاخره ذالک خسران مبین! ممکن است سرنوشت خیلی ها باشد....
Iran, Islamic Republic of
جناب هادی غفاری بفرمایند چه چیزی جایگزین این موارد شده است؟ ۱- کارخانه جوراب استار لایت که به وی واگذار شده بود ۲- زیر زمین ساختمان موسسه الهادی مخل کار ایشان در خیابان دماوند که صدها سلاح و مهماتش در فتنه سال۸۸ کشف شد ۳-.... ؟!
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
این آدم چند چهره حقش می باشد
United States
نگو تو رو خدا ! اگر ایشون و معاون اول دولت پاک دست نبودند کی اصول گراها می تونستند دو دوره متوالی مجلس رو فتح کنند ؟!
خواهشاً پای شورای نگهبان رو وسط نکش که اصلاً خدا رو خوش نمیاد !
Iran, Islamic Republic of
همان طور که هادی غفاری گفته باهنر داره نون خون برادرش رو می خوره
Iran, Islamic Republic of
البته غفاري هم نون خون پدرش رو ميخوره!
Iran, Islamic Republic of
علی مطهری داره چه نونی میخوره؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
ای باهنر بکوش که صاحب هنر شوی ... بر سفره دگر چو نشینی عِبَر شوی
تا کی به حرص مسند و خلعت به التماس ... از پای تا به سر همه خواهان شر شوی
زین پلکان خفت و دریوزگی کجا ... یک راهرو به اعتلا شده تا تو دگر شوی
بگذار رسم خام فروشی و پخته باش ... شیطان به سفله گیست، بهین زو حذر کنی
گفته است آیت حق از این رسم واله گی ... قوم یهود را چه که تو همسفر شوی
Iran, Islamic Republic of
نوش جان باهنر....
کسانی که دین فروشی میکنند و برای دنیا، تکلیف الهی خود را میفروشند لیاقت بسیار بدتر از اینها را دارند
Iran, Islamic Republic of
اقای باهنرماکه شمارااصولگرای به معنای واقعی که ماندن براصول الهی انقلاب وولایت است نمیدانیم امااینقدرمذبذب نباش بیشترازاین ابروی خودت رانبر...اصلاح طلبان چه گلی به سرملت ونظام زدندکه خودت رابه انهامیچسبانی جزاینکه سرمایه اسرائیل توی ایران هستند.
Iran, Islamic Republic of
حقشه . تا ایشون باشن بخاطر خودشیرینی از آرمانهای نظام و انقلاب عقب نشینی نکنند . خاتمی باغی است و تا زمانیکه توبه نکند و مجازات نشود باغی خواهد ماند
Iran, Islamic Republic of
کار به صحت و عدم صحت ایده باهنر ندارم که میدانم البته غلط است.و اعتقادی به احمدی نژاد نداشته و ندارم. اما آقای غقاری کمی آهسته تر قیامت نزدیک است بکوشید روسفید به محشر در آیید اگر در عمق جان باور دارید. حیف است فرصت ها می رود ...
سید
Iran, Islamic Republic of
اقای غفاریحرف زیادی نزن تو و امثال تو هم بواسطه پدرتون به انقلاب خودتان را چسباندید و حالا...
حسین
Iran, Islamic Republic of
آدم وقتی در پیری سیاسی قرار گیرد بجا پخته تر شدن گاهی آنقدر داغ میشه که میسوزه . آقای لابی در خارج مجلس هم میخواهی لابی بازی کنی ! بابا شما که بالابی بازیهمه رسر کار آوردی و رای های مختلف جمع کردی آیا هنوز بازنشسته نشدی؟!
Iran, Islamic Republic of
با سلام حقیقت این است که کلمات اصلاحات و اصولگرا تاحدودی مظلوم واقع شده اند وصرف ادعا کسی اصولگرا یا اصلاح طلب قلمداد نمی‌شود ودر این مورد گفتنی ها زیاد است. آقای غفاری که زیادی خودش را تحویل گرفته ،لابد فراموش نکرده که بعد از وطن فروشی های فتنه 88 بسیاری از مدعیان اصلاحات عملا به عوامل سازمان سیا ، انگلیس ، اسرائیل ، امیر عبدالله سعودی تبدیل ودر اوج ذلت ازهمراهی و گرفتن پول از مرتجع ترین ودیکتاتور ترین دشمن خبیث این مردم ابائی نداشتند .بنا بر این پس از این خیانت ها جریان مذکور که که عملا ار پادوئی برای برای امیرعبدلله سعودی تاجیره خواری BBC و اهانت به مقدسات و...را در کارنامه خود دارند ،فقط بااستفاده ار نقاب نفاق توانسته اند با عوام فریبی جریان خود را مطرح نمایند .آیا مردم حاضرند به همراهان آمریکا انگلیس وجنایتکاران صهیونیست اعتماد کنند ؟ آیا مردم وطن فروشی خیانتکاران را بخشیده اند؟از دید انسان های فرهیخته امروز هم عوامفریبی احمدی نژاد مردود است هم نفاق و وطن فروشی فتنه گران مدعی اصلاحات وهم معامله گری بعضی از دوستان آقای باهنر.اکنون راه نخبگان متعهد بر خلاف بدخواهان بیگانه و بیگانه پرستان بی غیرت تعالی پیشبرد اهداف اسلام ناب محمدی(ص)و طرد منافقان دنیا طلب است.
Iran, Islamic Republic of
‌این همون مهندسه است که قبل از تنفیذ ریاست جمهوری دولت اول احمدی نژاد، در ساختمان بهشت مطالبه شرکتها و موسسات اقتصادی برای احزاب و گروههای اصولگرا و اصلاحطلب میکند تا امور مملکت بچرخد. وقتی احمدی نژاد این داستان را بدون اسم بردن از وی تعریف میکند مصداق "چوب را که برداری گربه دزده فرار میکند" را به منصه ظهور میرساند و اقرار میکند: احمدی نژاد خیلی نامرد است اسامی احزاب و گروهها را از من نوشته گرفت و در کشوی میزش گذاشت.
امثال این فرد نانِ خون شهید را میبلعند و دنبال باقیش میگردند. شرمشان باد.
United States
یک سئوا جدی:
اگر تمام سیاستبازن فوق از دو فرقه اصول گرها و اصلاح گرها و نیز اکثر بازیگران سینما و تئاتر از صحنه فعالیت اجتماعی کشور حذف شوند(انشاالله در نهایت سلامت و شادمانی البته) مثلا قوه قضاییه ایشان را مادام العمر از اینگونه فعالیت ها معاف نماید فکر می کنید کشور نجات پیدا می کند یا دچار تلاطم میشود؟
بنظر می رسد که زندگی بسیار آسانتر شود.
Iran, Islamic Republic of
خدا به همه رحم کند ؟؟ این آقای غفاری هم بسیار امر بر او مشتبه گشته و میشود هرچند که جناب باهنر هم کم مقصر نیستند و سزاوار بسیاری از داستانهای امثل غفاری ها ؟؟ چ.ن روزگای برای هم نوشابه تگری باز میکردند و دم هم را داشتند و رزومه ای هم مفید حال مملکت و اسلام و مردم ندارند !! خدا بیامرزد جلال تهرانی صاحب کارخانه جوراب استارلایت را ؟؟ روزگاری که دستگاههای این کارخانه را بحراج گذاشته بودند و مفت و رایگان به هر جا که دوست داشتند فروختند !!در این معاملات ماشین الات شاهد عینی بودم و وقتی دید م که آتش به مال مردم زده اند و مفت مفت میفروشند و کارگران را بیکار ؟؟؟ نفس در سینه گیر کرده بود ! که چرا و یعنی چه ؟؟ خوب مصادره بشود ؟؟ چرا حراج و داغان و از هم پاشیدن ؟؟اگر به هر کارگر همین کارخانه ؟؟ با همان قیمت ؟/ دو دسنگاه میدادند ؟؟ این کارگر شریف در همین خیابان خراسان و زیبا و خیابان ایران و میدان مولوی و میدان قیام ؟؟ هر دو ماشین ؟؟ حد اقل با صاحب دستگاه 7 نفر بافنده و مکانیک و برقکار و دانه گیر و سر دوز و بسته بند و.. و..و. ارتزاق حلال میکردند و یقین بعدها این دستگاهها را به چندین دستگاه هم رسانیده و دیگر نیازی نبود که چینی ها هر اشغالی را بار کنند بیاورند ایران و در اخنیار ملن غافل ما بگذارند و اینهمه بیکاری حاصل شود !!بعضی شبها خواب جلال تهرانی خدا بیامرز که یقین امرزیده و در بهشت برین منتظر جناب غفاری ها است !!از حدا عوضش را گرفته و خواهد گرفت !! اما تازه پس از 35 سال تازه شروع کرده اند این چه است و ان چه ؟؟ ؟ و چه سنگین متضرر شده اسلام و مومن حقیقی و دلسوزان جامعه !و ته کار ایران و ایرانی !! و چه کند این ملت اگر گاهی دقتها فریاد نکشد ؟؟؟ چه کند ؟؟؟!! کارنامه سی ساله اینها با دردست داشتن اینهمه ثروت و یکه تازی در حکومت ؟؟ چیست ؟؟؟!!
علی
Iran, Islamic Republic of
مهندس دوست داریم
Iran, Islamic Republic of
مهندس ... کیه ؟؟؟؟؟؟؟
رضا
Iran, Islamic Republic of
آقاي هادي غفاري شما در انقلاب چه نقشي داشتي جز اينكه توي كار انقلاب فضولي ميكردي هنوز اون صداي آنچنانيت در گوش من و همسالان من هست كي بود ميگفت "تنها ره رهايي جنگ مسلحانه است!!!!!اونم زمانيكه امام دستور به راه پيمايي مسالمت آميز داده بود شما ي شلوغ كن بوي كه حتي ي بارم ساواك نگرفتت واين خيلي مشكوك بود!!!
کاظم
Iran, Islamic Republic of
اب که سر بالا بره قورباغه ابوعطا میخونه.!
Iran, Islamic Republic of
بهتر بود در خصوص (قرارداد ننگین کرسنت ) و فقط یک قلم( پول رشوه) گرفته شده به مبلغ210میلیون تومان صحبت می کرد .
Iran, Islamic Republic of
دندت نرم ،مگه نمیدونی هزینه مذاکره با دشمن خدا کمتر از هزینه مقاومت و تقابل نیست؟؟؟ حالا خواستی ...
ناظر
Iran, Islamic Republic of
آخي مي دانيد كسي كه نان را به نرخ روز مي خورند حقشان جز اين نيست
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
سبز ها سرمایه ی ا س را ی ل کثیف در ایران و میانه رو های سرمایه انگلیس خبیث در ایران و همچنین محافظه کارهای ذلیل همه تون آشغالید و به زودی به زباله دان تاریخ خواهید رفت
زنده و جاوید یاد و راه امام و شهیدان
عالمیان
Denmark
...
حمید
Denmark
لعنت بر همه شما ... .کروبی. موسوی .خاتمی همه ازیک قماش هستند.زنده باذ ایران