يکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - 17 Feb 2019
 
۷
۳۰

دفتر هاشمی به پاتوق رفت و آمد چه کسانی تبدیل شده است؟

چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۰۰
طی روزهای گذشته اخبار مربوط به توافقنامه ژنو در صدر اخبار رسانه های مختلف بوده است و شاید همین مساله منجر شد تا بعضی از رویدادهای خبری مهم دیگر به اندازه کافی مورد توجه قرار نگیرند.
دفتر هاشمی به پاتوق رفت و آمد چه کسانی تبدیل شده است؟
به گزارش جهان به نقل از رجا، در همین راستا یکی از اخبار مهم روزهای گذشته را باید دیدار جمعی از عناصر ضدانقلاب تحت عنوان «انجمن دفاع از آزادی مطبوعات» با هاشمی رفسنجانی دانست که اخبار منتشر شده آن به صورت کلی و بدون توجه به برخی جزییات آن در رسانه ها انعکاس یافت.


 آنچه در این دیدار بیش از همه مورد توجه قرار گرفت برخی اظهارات هاشمی با این جمع بود که طی آن بر لزوم حفظ آزادی بیان تاکید کرده و همچنین گفته بود کسانی که از حقیقت می ترسند اقدام به سانسور می کنند و در ادامه نیز با بیان جملاتی مشابه، جلسه را به پایان برد.

اما مروری بر سابقه و عملکرد برخی شخصیت های حاضر در این جلسه به خوبی نشان می دهد نه تنها طی سالهای گذشته در صف مقدم تهیه خبر و خوراک رسانه ای برای ضدانقلاب بوده اند که در ضدیت آنها با اصل نظام جمهوری اسلامی نیز تردیدی وجود ندارد و در این میان مشخص نیست آقای هاشمی به چه علت پذیرای چنین جمعی بوده و هدف نهایی اش از این اقدام چیست؟

به عنوان مثال یکی از اعضای اصلی این گروهک، فردی به نام عیسی سحرخیز است که مرور کوتاهی بر سابقه، مواضع و عملکرد وی در سالهای گذشته بخوبی نشان می دهد این روزها دفتر هاشمی رفسنجانی عملا به پاتوق رفت و آمد افرادی تبدیل شده است که طی سالهای گذشته از هیچ توهین، دروغ و تلاشی برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی دریغ نکرده اند.عیسی سحرخیز کیست؟


وی از روزنامه نگارانی است که بعد از دوم خرداد ۷۶ توسط عطا مهاجرانی به عنوان مدیر کل مطبوعات داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منصوب شد. وی در همان سالها همزمان با فعالیت های مطبوعاتی خود، انجمن دفاع از آزادی مطبوعات را به همراه تعدادی از چهره های تندروی دوم خردادی بنا نهاد و از افراد فعال و پیگیر آزادی اکبر گنجی، ضد انقلاب متواری از زندان بود.

دفاع از همجنس بازان


اما یکی از برهه هایی که نام سحرخیز بسیار بر سر زبان ها افتاد، اردیبهشت ماه ۱۳۸۴ بود زمانی که مصطفی معین کاندیدای جریان دوم خرداد بود و جلسات مناظرات انتخاباتی مورد توجه رسانه ها قرار داشت. وی در جریان مناظره با دکتر محمد حسن قدیری ابیانه، با دفاع از همجنس بازان و ساواکی ها، تلویحا گفت که آنها نیز باید حق کاندیداتوری در انتخابات را داشته باشند.

سحرخیز طی سالهای ۸۴ تا ۸۸ به فعالیت های خود ادامه داد و پس از انتخابات دهم ریاست جمهوری و کودتای فتنه گران علیه رای مردم با اردوکشی خیابانی، اگرچه تاکید کرد که در هیچ یک از تجمعات بدون مجوز حضور نداشته است اما به سبب انتشار مقالات و نوشته های متعدد و موهن علیه نظام، ولایت فقیه و ... و هم چنین انجام مصاحبه علیه جمهوری اسلامی با رسانه های خارجی در دادگاه محکوم و به زندان رفت.

اما وی در همان زندان با صدور نامه ای سرگشاده که در رسانه های ضدانقلاب منتشر شد، نسبت به رهبری انقلاب اسلامی اعلام شکایت و تاکید کرد که پیگیر شکایت خود با وکالت شیرین عبادی در مجامع بین المللی خواهد بود!

سحرخیز البته نهایتا در مهرماه سال ۹۲ از زندان آزاد شد و بلافاصله در گفتگو با یکی از سایتهای ضدانقلاب در اظهاراتی مضحک با بیان اینکه هیچ جرمی نداشته و تنها به خاطر بیان حرف حق! به زندان رفته است خواستار دلجویی مسئولان از خودش و دیگر فتنه گران شد و با دفاع از اعمال مجرمانه خود و همفکرانش گفت: «در واقع آن بذری را که در سال ۸۸ کاشتیم الان در سال ۹۲ برداشت کردیم و نشان داده شد آن چیزی که عمل شد کار درستی بود. این مساله به اثبات رسید و یک نسل پرورش یافتند.»


با این حال مشخص نیست حضور فردی با این سوابق سیاه و ننگین در دفتر هاشمی رفسنجانی چه توجیهی دارد؟

در هر صورت به نظر می رسد اقدامات این روزهای هاشمی رفسنجانی و برخی دیدارهای وی با عناصر ضدانقلاب که به نظر برخی کارشناسان به عنوان تنفس مصنوعی برای آنها و تجدید حیات سیاسی شان برگزار می شود در نهایت جز به ضرر شخص هاشمی نخواهد بود چه آنکه در دوره دوم خرداد نیز همین طیف سیاسی با انتشار ده ها دروغ و تهمت به وی و انتشار کتبی مانند عالیجناب سرخ پوش و ... به انتقام گیری از هاشمی پرداختند.
کد مطلب: 339093
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


۱۳۹۲/۱۱/۰۲ ۱۲:۱۵
پیری است و هزار درد
۱۳۹۲/۱۱/۰۲ ۱۳:۱۷
داستان دیگه
۱۳۹۲/۱۱/۰۲ ۱۴:۴۴
عقلش که ضایع نشده، کارش از سر اندیشه است.
۱۳۹۲/۱۱/۰۲ ۱۶:۳۳
چه پیریه که همه مخالفاشو با دست خالی ضربه فنی کرده؟
۱۳۹۲/۱۱/۰۲ ۱۲:۲۵
تمام کسانی که در فتنه 88 بر علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شورش کردند و جوانان ملت را به زیر خروارها خاک فرستادند و کشور را به مرز خطر رساندند و دل امریکای جنایتکار و اسرائیل صهیونیست و ... خصوصاٌ فراریان را شاد کردند را می توانید در اینجا مشاهده کنید. نیاز به توضیح نیست.
ابوالفضل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۱۱/۰۲ ۱۲:۲۶
آب می ره چاله خودش پیدا می کنه...
علی
۱۳۹۲/۱۱/۰۲ ۱۲:۲۷
شما باز هم افراطگرایی می کنید
عمار
۱۳۹۲/۱۱/۰۲ ۱۴:۲۵
تو جواب بده
ملاقات با یه سری ادم ضد انقلاب ضد نظام ضد اسلام ، افراطی گری نیست ولی اعتراض به رفتارهای فتنه گرانه افراطیگریه
بابا یدفه بگین حمایت از نظام و ارزشهای انقلاب افراطیگریه!!
...
۱۳۹۲/۱۱/۰۲ ۱۶:۰۰
افراط گری یعنی چه ؟؟ تو میدانی اصلا چه می گوییی
۱۳۹۲/۱۱/۰۲ ۱۲:۲۷
روي.... مگس ميشينه
۱۳۹۲/۱۱/۰۲ ۱۳:۳۷
احسنت! مثل ضمیر خودش را می یابد.
رزمنده
Kyrgyzstan
۱۳۹۲/۱۱/۰۲ ۱۶:۳۷
خیلی بی ادبی تو !!!!!
۱۳۹۲/۱۱/۰۳ ۰۰:۱۵
اینا جز توهین و بی ادبی چیزی بلد نیستن
۱۳۹۲/۱۱/۰۲ ۱۲:۲۸
همین که دفتر هاشمی پاتوق فائزه و مهدی است کافی است دیگر لازم نیست پاتوق کسی دیگر باشد .
امیرحسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۱۱/۰۲ ۱۲:۳۷
به هیچ وجه دور از انتظار نبود

چهره ایشون و خاندانش مدتهاست برای ما بر ملا شده
۱۳۹۲/۱۱/۰۲ ۱۲:۴۱
با این حال مشخص نیست حضور فردی با این سوابق سیاه و ننگین در دفتر هاشمی رفسنجانی چه توجیهی دارد
شاید برای شما مشخص نباشد و لی برای ما مثل آفتاب روشن است که هاشمی هم بدش نمی آید....
۱۳۹۲/۱۱/۰۲ ۱۴:۴۹
خاندان هاشمی به دنبال منافع خودشان هستند...
۱۳۹۲/۱۱/۰۲ ۱۲:۵۰
آقازاده ها و فتنه گران
در عکس مگر نمی بینید؟
۱۳۹۲/۱۱/۰۲ ۱۳:۰۵
می‌خواید هاشمی کلا دیدارهاشو قبلا با شما هماهنگ کنه؟ اصلا می‌خواید بدون اجازه شما با کسی دیدار نکنه؟ اصلا می‌خواید کلا دیدار نکنه؟ ...
۱۳۹۲/۱۱/۰۲ ۱۳:۱۵
غیر این انتظار دارد؟؟؟
۱۳۹۲/۱۱/۰۲ ۱۳:۱۶
هاشمی دقت کن!
۱۳۹۲/۱۱/۰۲ ۱۳:۲۷
اینا رو فائزه جمع میکنه برای دل خوشی باباش..
سلام
۱۳۹۲/۱۱/۰۲ ۱۳:۲۸
من متاسف هستم اما متعجب نیستم!...
.....
SAABER
Canada
۱۳۹۲/۱۱/۰۲ ۱۳:۵۳
علی پروین سرپرست موقت باشگاه پرسپولیس شد
با تصمیم اعضای هیأت مدیره، علی پروین سرپرست موقت باشگاه پرسپولیس شد.
...
۱۳۹۲/۱۱/۰۲ ۱۴:۰۴
بنام خدا
هاشمی که اینقدر خودی ها را حذف می کند...
۱۳۹۲/۱۱/۰۲ ۱۴:۲۸
بنام خدا
هاشمی که اینقدر خودی ها را حذف می کند ....
۱۳۹۲/۱۱/۰۲ ۱۴:۳۲
هاشمی زنده باد .
شمس الدینی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۱۱/۰۲ ۱۴:۳۶
وقتی از خدا و اهل بیت (ع) و رهبری دور شوید مجبوری به یه عده ای و لو ... بچسبید. کهولت سن آقای هاشمی هم سبب شده که ایشان گذشته خو د را فراموش نماید
احمد علی جهانبین
۱۳۹۲/۱۱/۰۲ ۲۰:۵۸
آقای هاشمی بهرمانی رفسنجانی چه خبره ممکن توضیح بفرمائید
۱۳۹۲/۱۱/۰۲ ۲۲:۰۹
اتفاقا اونجا جای همین جور آدمهاست