يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ - 12 Jul 2020
 
۶
۸

برخورد شدید دولت با منتقدان/ هفته‌نامه یالثارات الحسین توقیف شد

سه شنبه ۱۷ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۰۶
کد مطلب: 335988
هیئت نظارت بر مطبوعات، حکم به توقیف هفته نامه «یالثارات الحسین» و ارسال پرونده تخلفات آن جهت رسیدگی به مرجع قضایی داد.
به گزارش جهان به نقل از مهر، در جلسه مورخ ۱۶ دیماه ۱۳۹۲ هیئت نظارت بر مطبوعات، شماری از تقاضاهای صدور مجوز و تغییر وضعیت نشریات مورد بررسی قرار گرفت که طی آن ۳۹ نشریه و پایگاه اطلاع‌رسانی اینترنتی مجوز انتشار دریافت کردند.

همچنین تقاضاهای تغییر وضعیت تعدادی از نشریات مورد بررسی قرار گرفت که طی آن ۴ تغییر صاحب امتیازی و ۶ تغییر مدیر مسوولی مورد موافقت قرار گرفت.

در ادامه این جلسه به روزنامه «وطن امروز» به دلیل نقض مصوبه شورای عالی امنیت ملی و به استناد تبصره ۲ ماده ۵ قانون مطبوعات تذکر و پرونده این روزنامه به مرجع قضایی ارسال شد.

هفته نامه «یالثارات الحسین» به استناد بندهای ۸ و ۱۱ ماده ۶ قانون مطبوعات و بر اساس تبصره ماده ۱۲ آن قانون توقیف و پرونده تخلفات آن نشریه جهت رسیدگی به مرجع قضایی ارسال شد.

به هفته نامه «۹ دی» بر اساس بندهای ۸ و ۱۱ ماده ۶ قانون مطبوعات تذکر و پرونده تخلفات این هفته‌نامه به مرجع قضایی ارسال شد.

مصوبات هیئت نظارت بر مطبوعات که روزهای دوشنبه هر هفته تشکیل جلسه می‌دهد، همان روز اعلام می‌شود اما این بار اطلاع‌رسانی این مصوبات به بعد از جلسه نمایندگان با وزیر ارشاد موکول شده است که هنوز دلیل این اقدام مشخص نیست.

علی جنتی امروز سه‌شنبه و پس از آنکه حمید رسایی نماینده تهران، توضیحات وزیر را در پاسخ به دو سوالش قانع کننده ندانست، با ۱۰۵ رأی موافق، ۹۷ رأی مخالف و ۱۸ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۵ رأی، از مجلس کارت زرد گرفت.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
این روزنامه مثل کیهان... .
م.ص
جناب روحانی و دار ودستش راست گفتند با داس نیامدن ولی با مسلسل که آمدن ......
جناب روحانی از وقتی امده چندتا دروغ گفته؟؟؟
همین یکی که گفته بود ممنوع القلمها را سریع القلم کردیم حالا چه شد که سه روزنامه پشت سرهم توقیف و به مراجع قضائی معرفی میشود وهمین یکی که گفته بود دولت من دولت اعتدال خواهد بود تند روترین فتنه گران را در وزارتخانه ها نشاند مثلا وزارت علوم یا...
مگر حرف دروغ باید شاخ ودم داشته باشد
1- خزانه خالیه هیچ پولی نیست!
2-فقط برای سه روز مایحتاج اساسی در کشور داریم!
3-من از تمام نیروهای متخصص در هر حزبی استفاده میکنم!
4-دولت قبل کارش اشتباه بود که استانداران قبلی را بر کنار کرد!
5-....6-.....7-...
دوستان منطقی باشید
خیلی زیاد
بیدار
شمارش از دستم خارج شده کاش می پرسیدی چند تا راست گفته از تعداد انگشتان یک دست کمتره می گفتیم
سرباز گمنام
Iran, Islamic Republic of
دود اگر بالا نشیند کسر شأن شعله نیست
جای چشم ابرو نگیرد گرچه او بالاتر است
گر ببینی ناکسی بالا نشیند غم مخور
روی دریا کف نشیند قعر دریا گوهر است
(فإن حِزب الله هُم الغالِبون)