جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ - 28 Feb 2020
 
۰

آمریکایی‌ها دچار سردرگمی شدند

يکشنبه ۱ دی ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۲۲
کد مطلب: 332786
کارشناس مسائل بین الملل تأکید کرد: سیاست‌مداران آمریکایی در برابر جمهوری اسلامی ایران دچار نوعی سردرگمی و عدم استراتژی مشخص شده‌اند.
به گزارش جهان، زهره الهیان در گفت وگو با فارس با اشاره به سخنان اخیر اوباما درباره تحریم‌های احتمالی و جدید کنگره آمریکا علیه ایران، گفت: سخنان اوباما درباره بحث تحریم‌های جدید علیه ایران توسط کنگره و وتو کردن این تحریم‌ها توسط خودش، نشان دهنده اختلافات و شکاف جدی میان اعضای کنگره آمریکا و کاخ سفید دارد.

وی افزود: در رابطه با این موضوع این گونه می‌شود تحلیل کرد که سیاست‌مداران آمریکایی دچار نوعی سردرگمی و تناقض و عدم داشتن استراتژی مشخص در برابر جمهوری اسلامی ایران هستند که قاعدتا این امر نشان از اهمیت جمهوری اسلامی ایران در معادلات آمریکا و سیاست‌مداران آمریکایی دارد.

این کارشناس مسائل بین‌الملل در ادامه خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها از طرفی از تعامل و برقرار بودن راه دیپلماسی در ارتباط با ایران دم می‌زنند اما از طرفی بحث روی میز بودن گزینه نظامی را مطرح می‌کنند که این امر نشان از تناقض آشکار دارد که همه این تناقضات نشان دهنده این است که اوباما می‌خواهد از درخواست کنگره مبنی بر افزایش تحریم‌ها و همچنین تهدید استفاده از گزینه نظامی علیه ایران به عنوان یک برگ برنده در برابر ایران و در پای میز مذاکرات استفاده کند.

الهیان، در ادامه تأکید کرد: آنچه که مسلم است شرایط موجود حکم می‌کند که جمهوری اسلامی ایران و هیئت مذاکره کننده ایرانی مواضع قاطع و محکمی را در رابطه با هر اقدامی از سوی ۱+۵ که منجر به نقض شدن روح توافقات می‌شود، اتخاذ کند.

وی ادامه داد: آمریکایی‌ها موارد متعددی را بر خلاف توافق در مواضع خود مطرح کرده‌اند، از جمله تفسیر مختلف از توافق ژنو و افزایش تحریم‌ها و موارد این چنینی که این امر نشان دهنده این است که تیم مذاکره کننده ایرانی باید در قبال هر اقدامی که نقض کننده توافقات است و همچنین در برابر تفسیرهای نابجا در توافق مقاومت جدی از خود به نمایش بگذارد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *