شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ - 27 Feb 2021
 
۰

جریمه۳۰میلیونی استقلال و پرسپولیس

شنبه ۹ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۳۴
کد مطلب: 328594
کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال، ضمن جریمه دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به خاطر تخلفات تماشاگران‌شان، به این دو باشگاه تذکر داد از اهانت تماشاگران در مسابقات بعدی جلوگیری کنند که در صورت تکرار، طبق آئین‌نامه انضباطی تنبیهات لازم علیه آنها اعمال خواهد شد.
به گزارش جهان به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در خصوص باشگاه‌های استقلال، پرسپولیس و ذوب‌آهن آرای جدیدی را صادر کرد. همچنین برخی از باشگاه‌های و بازیکنان را به شرح زیر جریمه کرد:

جریمه ۳۰ میلیونی فلاویو لوپز

باشگاه تراکتورسازی تبریز، از فلاویو لوپز، بازیکن فصل گذشته‌اش که برای لیگ برتر سیزدهم هم با باشگاه قرارداد داشته، به علت عدم حضور در تمرینات، ترک کشور و انجام مصاحبه‌هایی علیه باشگاه در سایت‌ها و روزنامه‌ها، شکایت کرده است.

لوپز در این مصاحبه‌ها به مردم ایران و تبریز اهانت کرده و باشگاه خواهان رسیدگی به این موضوع شده که کمیته انضباطی پس از طی روال پرونده از طرفین دعوت کرد تا در جلسه حاضر شوند که لوپز در نشست حضور پیدا نکرد اما نماینده باشگاه در جلسه حاضر شد. در هر حال کمیته انضباطی در نامه‌‎ای به کمیته تعیین وضعیت فیفا از این کمیته خواست تا اعلام نظر کند و باشگاه ملکف است کمیته انضباطی را در جریان رسیدگی نسبت به اقدام فیفا قرار دهد.

درباره شکایت دیگر باشگاه از فلاویو لوپز مبنی بر نشر اکاذیب طی مصاحبه انجام شده، کمیته انضباطی با توجه به عدم حضور بازیکن در جلسه رسیدگی به پرونده به پرداخت ۳۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم می‌کند که این رای قطعی است.

شکایت مجتبی جباری و یورگن گده از استقلال

طبق اعلام کمیته انضباطی جلسه رسیدگی به مطالبه وجه "مجتبی جباری" از باشگاه استقلال تهران روز یکشنبه ۲۴ آذر برگزار می‌شود که عدم حضور طرفین مانع از رسیدگی به این پرونده نیست. همچنین جلسه رسیدگی به مطالبه وجه "هانس یورگن گده" از باشگاه استقلال تهران روز یکشنبه اول دی‌ماه در کمیته انضباطی برگزار می‌شود.

رد شکایت ذوب‌آهن از پیام صادقیان

در پی شکایت باشگاه ذوب‌آهن از پیام صادقیان بازیکن کنونی تیم پرسپولیس، کمیته انضباطی از طرفین دعوت کرده بود تا در جلسه رسیدگی شرکت کنند اما باشگاه ذوب‌آهن خواهان تعویق جلسه شد. در هر حال پیام صادقیان در نشست نخست حاضر شد و توضیحاتش را ارائه کرد. او همچنین اعلام کرد در جلسه بعدی هم با حضور نماینده ذوب‌آهن شرکت می‌کند که در آن جلسه هم نماینده باشگاه ذوب‌آهن بازهم حضور پیدا نکرد و حتی علت عدم حضور نماینده را هم اطلاع ندادند.

بنابراین کمیته انضباطی پیگیری موضوع را در همین حد کافی دانسته و به لحاظ عدم کفایت دلیل و مستند، شکایت باشگاه ذوب‌آهن را رد می‌کند. رای صادره با رعایت مقررات ماده‌های ۹ و ۱۵ آئین‌نامه انضباطی، قابل تجدید نظر در کمیته استیناف خواهد بود.

جریمه ۳۰ میلیونی استقلال و پرسپولیس

رای کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال درباره تخلفات منتسب به تماشاگران دو تیم استقلال و پرسپولیس، در دیدارهای نفت تهران - استقلال تهران، استقلال تهران - فولاد خوزستان، پرسپولیس - پدیده مشهد و راه‌آهن سورینت و پرسپولیس تهران اعلام شد.

بر این اساس طرفداران دو تیم در این مسابقات خطاب به تیم مقابل مرتکب تخلفاتی شدند و این رویه در بازی‌های دیگر نسبت به بازیکنان و مربیان تیم‌های مقابل ادامه داشت. کمیته انضباطی پس از این تخلفات، در تاریخ ۲۰ آبان ۹۲ میرشاد ماجدی و سعید شیرینی را به کمیته انضباطی دعوت کرد و پس از شنیدن توضیحات هر دو سرپرست، هر کدام از دو باشگاه را به پرداخت ۳۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم کرد.

این کمیته همچنین به این دو باشگاه تذکر داد، ضمن اعمال تمهیدات لازم ترتیبی اتخاذ کنند که از هر گونه اهانت تماشاگران در مسابقات بعدی جلوگیری کنند و در صورت تکرار و مطابقت با آئین‌نامه انضباطی تنبیهات لازم اعمال خواهد شد که رای صادره قطعی است.

جریمه ۱۰ میلیونی منصوری قرچک


در جریان بازی دو تیم فوتسال شهید منصوری قرچک و دبیری تبریز در قرچک، هواداران منتسب به این تیم مرتکب تخلفاتی شدند که بر همین اساس به پرداخت ۱۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شدند. کمیته انضباطی به مسئولان شهید منصوری قرچک تذکر می‌دهد ترتیبی اتخاذ کنند تا در مسابقات بعدی تخلفات تماشاگران این تیم تکرار نشود، در غیر اینصورت طبق مقررات، تنبیهات شدیدی از جمله کسر امتیاز اعمال خواهد شد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *