جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ - 30 Oct 2020
 
۰

نصف زندانیان مربوط به مواد مخدر هستند

جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۱۰
کد مطلب: 318767
رييس سازمان زندان هاي كشور گفت: هم اكنون نزديك به ۴۸ درصد زندانيان كشور مجرمان مواد مخدر هستند.
به گزارش جهان به نقل از پارسینه، اسماعيلي بر لزوم تفكيك جرم سياسي با جرم عليه امنيت كشور تاكيد كرد و گفت: در حال حاضر تروريست ها، آدم ربايان و جاسوسان خود را مجرم سياسي مي دانند كه اين به دليل عدم تعريف درست از جرم سياسي در كشور است كه بايد در اين خصوص شفاف سازي شود.

رييس سازمان زندان هاي كشور گفت: هم اكنون نزديك به ۴۸ درصد زندانيان كشور مجرمان مواد مخدر هستند.

غلامحسين اسماعيلي پنجشنبه شب در گفت و گو با خبرنگاران افزود: اين تعداد زنداني عامل اصلي ازدحام زندان هاي كشور هستند.

وي اظهار كرد: موضوع افزايش جمعيت كيفري تنها مختص كشور ايران نيست، بلكه بسياري از كشورهاي پيشرفته نيز با اين پديده رو به رو هستند.

وي اضافه كرد: در صورتيكه زندانيان مواد مخدر از جمع زندانيان كشور كاسته شوند زندان هاي ساخته شده در دوران پيش از انقلاب كفاف مجرمان را مي دهد.

وي توجه به توسعه زندان ها را امري نامناسب ارزيابي كرد و گفت: اميدواريم تعداد مجرمان افزايش نيابد كه در اين صورت نيازي به ساختن زندان هاي جديد نخواهيم داشت.

رييس سازمان زندان هاي كشورافزود: اولويت اول ما خروج زندان هاي داخل شهر به خارج از شهرهاست تا فضاي مناسب تري براي نگهداري زندانيان ايجاد شود.

وي اظهار كرد: در حال حاضر ۲۰۰ شهرستان در سطح كشور زندان ندارد و اين امر از دلايل ايجاد فشارهاي جمعيتي به زندان هاي موجود است.

اسماعيلي بر لزوم تفكيك جرم سياسي با جرم عليه امنيت كشور تاكيد كرد و گفت: در حال حاضر  تروريست ها، آدم ربايان و جاسوسان خود را مجرم سياسي مي دانند كه اين به دليل عدم تعريف درست از جرم سياسي در كشور است كه بايد در اين خصوص شفاف سازي شود.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *