شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - 29 Feb 2020
 
۱

عرضه بنزین در بورس انرژی

يکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۴۴
کد مطلب: 317908
مدیرعامل بورس انرژی از عرضه بنزین و نفت خام در بورس انرژی خبر داد.
به گزارش جهان به نقل از ایسنا، دکتر سید علی حسینی مدیر عامل شرکت بورس انرژی در جمع خبرنگاران در مورد عرضه بنزین به ایسنا گفت:قرار است با هماهنگی شرکت ملی پالایشگاه و پخش، بنزینی که در داخل تولید می‌شود در بورس انرژی عرضه شود.

وی افزود:لذا یکی از برنامه‌هایی که به طور جدی دنبال می‌شود، عرضه بنزین در بورس انرژی است که امیدواریم عملیاتی شود.

مدیرعامل جدید بورس انرژی یکی از اولویت‌های بورس انرژی را معاملات مستقیم برق برای مصرف کنندگان بزرگ دانست و عنوان کرد:برنامه‌ای که به جدیت در بورس انرژی دنبال می‌شود، معامله مستقیم برق برای مصرف کنندگان بزرگ است.

وی تصریح کرد: ایده‌ای که در چند ماه گذشته در هیات مدیره بورس انرژی و با هماهنگی وزارت نیرو دنبال شد، عرضه مستقیم برق توسط نیروگاه‌ها و فروش آن به مصرف‌کنندگان بزرگ است. زیرا مصرف‌کنندگان بزرگ در حال حاضر از توانیر، برق خود را تامین می‌کنند که امیدواریم این بخش از بازار به بورس انرژی منتقل شود.

وی افزود: با عرضه مستقیم برق به مصرف‌کنندگان تسهیلاتی برای نیروگاه‌ها و خریداران بزرگ فراهم شده و کمک می‌کند حجم بازار برق بزرگتر شود و بزرگتر شدن این بازار کمک می‌کند تا توجهات بیشتر به بورس انرژی جلب شود تا در مرحله بعد بتوانیم از این بازار برای قیمت‌گذاری برق صادراتی و فروش صادراتی برق استفاده کنیم.

وی افزود: در حال حاضر صادرات برق توسط وزارت نیرو در حال انجام است و اگر بتوانیم حجم معاملات را در بورس انرژی افزایش دهیم اعتماد خریداران و تولیدکنندگان را جلب کرده و می توانیم معاملات برق را در بورس انرژی شاهد باشیم.

وی به عرضه نفت خام در بورس انرژی اشاره کرد و گفت: موافقت اولیه برای عرضه نفت خام توسط وزیر نفت انجام شده و وزیر نفت تاکید کرده است که فروش نفت به صورت داخلی آغاز شود تا در صورت موفقیت فروش صادراتی آن صورت گیرد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین وزیر نفت با ورود به میعانات گازی به بورس انرژی موافقت کرده است که این یکی از محصولات پرطرفدار بوده که قرار است امسال عملیاتی شود.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *