جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ - 30 Oct 2020
 
۰

پردرآمدترین نویسندگان جهان درسال۲۰۱۲

سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۳۱
کد مطلب: 305965
سایت اقتصادی فوربس مثل هر سال فهرست پردرآمدترین نویسندگان جهان را در سال گذشته اعلام کرد که طبق آن ای ال جیمز، با ۹۵ میلیون دلار، پردرآمدترین نویسنده جهان در سال ۲۰۱۲ شناخته شد.
به گزارش جهان به نقل از مهر، سایت اقتصادی فوربس مثل هر سال فهرست پردرآمدترین نویسندگان جهان را در سال گذشته اعلام کرد که طبق آن ای ال جیمز، با ۹۵ میلیون دلار، پردرآمدترین نویسنده جهان در سال ۲۰۱۲ شناخته شد.

ای. ال. جیمز نویسنده نوقلم و خالق سه گانه «پنجاه طیف خاکستری» به عنوان پردرآمدترین نویسنده سال ۲۰۱۲ در جایگاه اول این فهرست جای گرفت.

در کنار این نویسنده دیگر نویسندگانی که هر سال در این فهرست جای دارند نیز دیده می‌شوند که جیمز پترسون، دانیل استیل و استفن کینگ از جمله آنها هستند.

جیمز که قبلاً از مدیران اجرایی تلویزیون بود، در سال مالی که به ماه ژوئن ۲۰۱۳ ختم می‌شود، موفق شد تا ۹۵ میلیون دلار کسب کند. در این میان فروش کتاب‌های الکترونیکی این سه گانه نقشی اساسی داشت و به خوانندگان این امکان را داد تا به راحتی و با هزینه کمتر این سه گانه را دنبال کنند.

جیمز پترسون که سال پیش نفر اول این فهرست بود، اکنون با کسب ۹۱ میلیون دلار در جایگاه دوم نشسته است و سوزان کالینز نویسنده «بازی‌های گرسنگی» و مجموعه پنج گانه «وقایع زیر زمین» با کسب ۵۵ میلیون دلار در جایگاه سوم قرار گرفت. فیلمی که با اقتباس از رمان «بازی‌های گرسنگی» ساخته شد در سال ۲۰۱۲ به فروشی ۶۸۴ میلیون دلاری در سراسر جهان رسید.

بیل اورایلی مجری شوی تلویزیونی و نویسنده کتاب‌های «کشتن لینکلن» و «کشتن کندی» با کسب ۲۸ میلیون دلار و دانیل استیل با نوشتن ۱۲۸ عنوان کتاب با کسب ۲۶ میلیون دلار در مقام‌های بعدی جای گرفتند.

جایگاه ششم نصیب جف کینی، خالق مجموعه کودکان و نوجوانان «خاطرات یک بچه بزدل» است. او ۲۴ میلیون دلار در سال گذشته درآمد داشت که بیشتر آن از راه فروش کتاب هفتم از این مجموعه با عنوان «چرخ سوم» به دست آمد و فروشی ۱.۴ میلیون نسخه‌ای را ثبت کرد. در مکان بعدی نیز جانت ایوانوویچ جای دارد که با درآمد ۲۴ میلیون دلاری، نام خود را ثبت کرده است.

در مکان هشتم نیز نورا رابرتز جای دارد که با کسب ۲۳ میلیون دلار و فروش ۳.۲ میلیون کتاب الکترونیک این موفقیت را به دست آورده است.

دن براون با رمان «دوزخ» که در سه ماه اخیر منتشر شده و هنوز کتاب پرفروشی است، تاکنون ۲۲ میلیون دلار کسب کرده و در مکان نهم جای دارد. استفن کینگ هم با ۲۰ میلیون دلار در مکان دهم جای گرفته است. نمایش مجموعه تلویزیونی «زیر گنبد» که با اقتباس از رمانی به همین نام از او برای تلویزیون ساخته شد و نمایش آن شروع شده، از عوامل موفقیت او در این سال بود. با این حال او هنوز یک کتاب پرمخاطب در دست انتشار دارد که با عنوان «دکتر اسلیپ» به زودی به بازار می‌آید.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *