چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ - 23 Sep 2020
 
۰

توقف اجرای فاز دوم قانون یارانه‌ها در سال 91

سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۵۴
کد مطلب: 254523
مجلس اجرای فاز دوم هدفمند کردن یارانه‌ها در سال 91 را متوقف کرد و قیمت کالاها و حامل‌های انرژی و همچنین میزان یارانه نقدی پرداختی به خانوارها تا پایان سال جاری افزایش نمی‌یابد.
به گزارش جهان به نقل از فارس، مجلس اجرای فاز دوم هدفمند کردن یارانه‌ها در سال 91 را متوقف کرد و قیمت کالاها و حامل‌های انرژی و همچنین میزان یارانه نقدی پرداختی به خانوارها تا پایان سال جاری افزایش نمی‌یابد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه) طرح الحاق یک تبصره به بندهای 44 و 45 قانون بودجه سال 1391 کل کشور را مورد بحث و بررسی قرار داده و به تصویب رساندند.
 
به موجب مصوبه مجلس، اجرای فاز دوم قانون هدفمند سازی یارانه‌ها در سال 1391 ممنوع شد و دولت حق ندارد در ماه‌های باقیمانده سال جاری، سرانه یارانه نقدی پرداختی به خانوارها را از هر منبعی افزایش دهد.
 
وکلای ملت مصوب کردند یک تبصره به هر یک از بندهای 44 و 45 قانون بودجه سال 1391 الحاق شود.
 
طبق تبصره الحاقی به بند 44 بودجه 91 مقرر شد، افزایش قیمت حامل‌های انرژی و سایر کالاها و خدمات موضوع قانون هدفمند سازی یارانه‌ها در سال 1391 نسبت به سال 1390 ممنوع است.
 
بهارستان نشینان در تبصره الحاقی به بند 45 بودجه 91 نیز مقرر کردند، در ماه‌های باقیمانده سال 1391 هر گونه افزایش یارانه سرانه نقدی نسبت به پرداختی شهریور ماه سال جاری از هر منبعی ممنوع است.
 
مجلسی‌ها با 183 رای موافق، 4 رای مخالف و 20 رای ممتنع از 231 نماینده حاضر در جلسه، جزئیات طرح مذکور را به تصویب رساندند.
 
وکلای ملت در جلسه علنی روز یکشنبه پارلمان، کلیات طرح اصلاح بندهای 44 و 45 قانون بودجه سال 91 را به تصویب رساندند.
 
تا پایان سال جاری طبق مصوبه مجلس میزان یارانه نقدی همان 45 هزار و 500 تومان پرداخت خواهد شد و دولت حق هیچ گونه افزایش در میزان یارانه نقدی پرداختی به خانوارها را نخواهد داشت.
 
همچنین لازم به ذکر است قیمت حامل‌های انرژی مانند بنزین و گازوئیل و سایر کالاها و خدمات مشمول قانون هدفمند سازی یارانه‌ها تا پایان سال جاری هیچ گونه افزایش قیمتی نخواهد داشت.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *