چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - 21 Oct 2020
 
۰

رقابت ایرانی‌هادر یکضرب 85 کیلو وزنه برداری

جمعه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۵۶
کد مطلب: 219778
کیانوش رستمی به مدال طلای یکضرب دسته 85 کیلوگرم مسابقات وزنه برداری قهرمانی آسیا رسید.
به گزارش فارس، در ادامه چهل سومین دوره رقابت‌های وزنه برداری قهرمانی آسیا که به میزبانی کره‌جنوبی در حال برگزاری است، صبح امروز به وقت کشورمان کیانوش رستمی و سهراب مرادی، 2 نماینده کشورمان در دسته 85 کیلوگرم رقابت پایاپایی را برای کسب عنوان قهرمانی این دسته به نمایش گذاشتند.

این دو که طی‌ماه های گذشته و در اردوی تیم ملی، رقابت نزدیک و فشرده ای با یکدیگر داشتند، این رقابت را از اتاق وزن کشی رقابت‌های قهرمانی آسیا آغاز کردند.

رقابت‌های این دسته که حتی احتمال شکستن رکورد جهان نیز در آن وجود داشته و دارد در حالی آغاز شد که کیانوش رستمی و سهراب مرادی به لحاظ بدنی، حتی یک گرم هم با یکدیگر تفاوت نداشته و هر دو با وزن 84 کیلو و 820 گرم روی تخته رفتند.

با این تفاصیل اگر رکوردهای این دو وزنه بردار با یکدیگر برابر می‌شد، آن وزنه برداری بالاتر قرار می‌گرفت که زودتر از دیگری آن وزنه را بالای سر برده بود.

کادر فنی برای آغاز کار هر دو وزنه بردار کشورمان برای حرکت یکضرب درخواست وزنه 168 کیلوگرم را کرد که کیانوش رستمی با توجه به قرعه‌اش زودتر از سهراب مرادی پشت این وزنه قرار گرفت.

این دو در حالی روی تخته رقابت‌ها رفتند که جائه‌یوک سا ازکره‌جنوبی یک حرکتش باقی مانده بود و 9 وزنه بردار دیگر گروه A کار را به پایان رسانده بودند.

هر دو وزنه‌بردار کشورمان به خوبی از پس وزنه 168 کیلویی برآمدند. در ادامه برای رستمی و مرادی وزنه 172 کیلویی درخواست شد که باز هم ابتدا رستمی به روی تخته رفته و کارش را با موفقیت پشت سر گذاشت. مرادی هم همین وزنه را بالای سر برد.

کار برای دو وزنه بردار کشورمان برای کسب مدال طلا به وزنه سرنوشت ساز سوم که 175 کیلوگرم بود کشیده شد.

رستمی در ادامه کار از پس وزنه 175 کیلویی برنیامد تا کار مرادی برای کسب مدال طلا راحت‌تر شود، اما مرادی هم در مهار این وزنه ناموفق بود تا سرانجام در پایان حرکات یکضرب رستمی با قرعه قهرمان آسیا شود.

کیانوش رستمی در یکضرب به مدال طلا رسید، سهراب مرادی دوم شد و وزنه‌برداری کره‌ای با مهار وزنه 167 کیلویی به عنوان سومی آسیا رسید.

رقابت‌های دوضرب تا دقایقی دیگر آغاز می‌شود.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *