پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 23 Nov 2017
 
۰
۱۲

انتقاد مسجد مکی زاهدان از سریال مختارنامه

چهارشنبه ۱ دی ۱۳۸۹ ساعت ۱۱:۱۰
در حالیکه پیش از این وهابیون افراطی تنها به پخش سریال تاریخی و پرمخاطب 'مختارنامه' انتقاد کرده بودند اینبار سایت رسمی مسجد مکی طی مطلبی از این سریال انتقاد کرد و در ادعای جالب نوشت که این سریال با توهین به 'عبدالله بن زبیر' توهین به نمادهای اهل سنت کرده است!
به گزارش زاهدان پرس، این سایت که زیر نظر مولوی عبدالحمید اداره می شود همچنین مدعی شد که مختارنامه بر اساس منابع معتبر تاریخی ساخته نشده است و در ادامه نوشته اش طی جملاتی تحریک آمیز نوشت :" مهمتر از آن اینکه اخیرا مقام رهبری طی صدور فتوایی، توهین به نمادها و مقدسات اهل سنت را حرام اعلام نموده و ممنوع قرار دادند. حال، وقتی که این فتوا از سوی سازمانی مانند صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، که مستقیما رییس آن از سوی مقام رهبری انتخاب می شود، نادیده گرفته شود، دیگر چگونه می توان انتظار اجرای این فتوا را از سوی دیگر نهادها، سازمانها و شخصیتهای حقیقی و حقوقی داشت؟!"

این در حالیست که پیش از این پایگاه خبری و تحلیلی مشرق طی مطلبی با عنوان "جوسازی وهابیون علیه مختارنامه" نوشت؛ یک پایگاه خبری وهابی، در جوسازی خود علیه مجموعه تلویزیونی مختارنامه که قرار است بزودی با نام "المختار" از برخی شبکه های عربی پخش شود، ادعا کرد که تلویزیون رسمی ایران، در این مجموعه، به صحابی جلیل القدر پیامبر(ص) توهین می کند.

این پایگاه خبری با اشاره به شخصیت "عبدالله بن زبیر" در این مجموعه می‌نویسد که عبدالله بن زبیر، در این مجموعه مانند یک شخص منافق و دوستدار مناصب مادی و دنیایی و فتنه‌گر معرفی شده است.

گفتنی است عبدالله بن زبیر، در جنگ جمل از عناصر برجسته و رهبران مستقیم جنگ علیه امام علی(ع) بود، تا آنجا که عایشه او را به عنوان امام جماعت سپاهیان خود منصوب کرد.

ابن زبیر، على(ع) را علناً دشنام مى داد و لعنت مى کرد. دشمنى او با بنى هاشم بویژه على(ع) به جایى رسیده بود که چهل جمعه از فرستادن صلوات بر پیامبر(ص) خوددارى کرد و در ادعایی توهین آمیز علیه اهل بیت(ع) گفت: چیزى مانع این نیست که نام او را ببرم اما می ترسم برخی -یعنی علی(ع)- با این کار باد به دماغ خود بیندازند.

پس از شهادت امام على(ع) نیز عبدالله بن زبیر به پاخاست و مردم را به سوى خویش دعوت کرد و خود را "امیرالمؤمنین" خواند و برخی دورش جمع شدند و قدرتى به هم رساند.

وی سپس محمد حنفیه (پسر امام علی ـ‌ع‌ـ) را همراه امام حسن(ع) و 17 تن دیگر از بنى هاشم را زندانى کرد و مى خواست آنها را با آتش بسوزاند و برای این کار، بر در زندان، هیزم فراوانى گرد آورد و آتش زد و اگر سپاه مختار در زمان مناسب نرسیده بود و آتش را خاموش نکرده بود، ابن زبیر به آرزوى دیرینه خود که نابودی بنی هاشم بود، مى رسید.

ابن زبیر در فقه نیز نظریاتى نیز داشت که همه متضاد فقه اهل بیت(ع) است.
گزارش مشرق حاکی است پخش مختارنامه بزودی از شبکه عربی زبان "الکوثر" سیمای جمهوری اسلامی ایران آغاز شود.

این در حالیست که پایگاه خبری و تحلیلی 598 نیز طی گزارشی با عنوان "عصبانیت وهابیت از پخش سریال مختارنامه" قبل از این نوشت: شبکه نور که وابسته به یکی از شاهزادگان عربستان سعودی، به مرکزیت شهر دبی و دارای رویکرد وهابی سلفی می باشد، با تخطئه این سریال، تلاش های فراوانی برای زیر سوال بردن اصل وقایع تاریخی که در مختار نامه به نمایش در آمده، تدارک دیده است.

این شبکه که زمزمه هایی مبنی بر ارتباط یکی از مفتی های ساکن در ایران با آن شنیده شده، تلاش می کند بوسیله سخنان مجریان برنامه های مختلف و همچنین به صورت زیر نویس مطالبی این پیام را به مخاطبین القاء نماید که تماشای این فیلم به علت توهین به صحابه پیامبر اعظم(ص) جائز نیست!

بی شک روشنگری هایی که در این سریال بر اساس واقعیات تاریخی صورت پذیرفته است، باعث وحشت سران وهابیت گردیده است زیرا در این سریال حتی بزرگان شیعه که با تعلل و شک در انجام وظیفه شرعی خود که یاری نمودن امام معصوم(ع)بود، باعث پیش افتادن سپاهیان یزید در رسیدن به هدفشان که از میان برداشتن حضرت اباعبدالله(ع) به عنوان دشمن اصلی یزید،گشتند.

با توجه به اینکه طی سال های اخیر برنامه ها و سریال های فراوانی توسط صدا و سیما در راستای نشان دادن اشتراکات مذهبی میان برادران شیعه و اهل سنت تهیه گردیده که با استقبال چشمگیر مواجه گردیده و توانسته سهم بسزایی در ایجاد وحدت میان مسلمانان بردارد، دشمنان وحدت مسلمانان که توسط استکبار جهانی هدایت می شوند، تمامی توان خود را برای جلوگیری از نهادینه شدن وحدت، به کار بسته اند.
کد مطلب: 149840
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Latvia
حضرت علي عليه السلام : « زبير با ما بود تا آنگاه که فرزند شومش( عبدالله ابن زبير) زائيده شد »
این سخن امام علی (ع) در نهج البلاغه این طور اومده که زبیر با ما بود تا آنگاه که پسرش عبدالله به جوانی رسید!!!
نه زاییده شد!!!
Iran, Islamic Republic of
بنام خدا
ظاهرا زمانيكه زبير در جنگ جمل با حضرت مولا امير المومنين (ع) صحبت كرد و مولا براي او سخنان حضرت رسول اكرم (ص) را ياداوري فرمود و او خواست از جنگ برگردد همين فرزند او به پدرش توهين كرده و او را از تصميم به ترك جنگ منصرف كرده باعث مرگ پدر شد. او هميشه منافق و خبيث بود
Iran, Islamic Republic of
با سلام
از مسؤولین محترم اطلاعات تقاضا دارم فعالیتهای این مسجد و امام جماعت آن مولوی عبد الحمید را بررسی و کنترل کنند. آنچه از اخبار مختلف استفاده می شود آنکه نامبرده علیرغم موقعیت خوبی که از ناحیه نظام اسلامی و برادران شیعه دارا میباشد، اقداماتی برخلاف رویه وحدت شیعه و سنی انجام میدهد تا جایی که خبر راه اندازی یا مشارکت با یکی از شبکه های ماهواره ای ضد شیعه توسط نامبرده نیز نقل می شود.
هنوز یک هفته از جنایت وهابیون در چابهار نگذشته است؛ هنوز مردم ما جنایات عبد المالک ریگی را فراموش نکرده اند؛ هنوز ... و تا امروز یک اعلامیه درست و حسابی از نامبرده در محکومیت این مسایل ندیده ایم؛
ایشان باید اول از کشندگان! شیعیان ایران در عزاداریها انتقاد کند و برائت بجوید!
Iran, Islamic Republic of
خداوند بزرگترين داورهاست
عبدالله بن زبیر گفت چهل سال است کینه بنی هاشم را در دل دارم. اینها سر سریال امام علی هم از این حرفا زدند. اهمیت ندید
Iran, Islamic Republic of
برای سریال مختارنامه همین افتخار بس که وهابیت از آن انتقاد کند، چرا که دلیل حقانیت این سریال است.
البته عمق کینه و دشمنی وهابیت با اهل بیت(ع) و شیعیان را بارها در مناسبت های مختلف اعم از تخریب قبور مطهر ائمه بقیع(ع)، تخریب نمادهای اسلامی و اهل بیت(ع) و خصوصا حضرت زهرا(س) در مکه و مدینه و دیگر شهرهای عربستان، تخریب قبور ائمه مظلوم در سامرا و کشتار بیرحمانه شیعیان و عزاداران حسینی در کربلا و دیگر شهرهای عراق و پاکستان و جنایت جدید آنها در چابهار و... را دیده ایم. همه اینها سند حقانیت اهل بیت(ع) و مذهب حقه شیعه و سند بطلان افکار و عقاید و خباثت سردمداران وهابیت است. خداوند هر چه زودتر ریشه این فرقه ضاله و مضله و پیروان و هوادارنش را در هر کجای عالم هستند بخشکاند.
United Kingdom
عبدالله بن زبير در زمان پيامبر سن و سالي نداشته تا بخواهد "صحابي جليل القدر" باشد!! اين ها دنبال بهانه جويي اند. والا اگر ملاحظات وحدت گرايانه نبود كه خيلي حرفهاي اساسي! از همان منابع معتبر تاريخي اهل سنت داريم كه نشان بدهيم!
Iran, Islamic Republic of
البته اين فيلم کم ايراد تاريخی نداره. ولی از اين‌ها که بگذريم اگه ما شيعيان داعيه‌دار وحدت هستيم بايد سعی کنيم که روی تفاوت‌ها و شخصيت‌هايی که برای سنی‌ها حساس و محترم‌اند دست نگذاريم. وگرنه اين ماييم که داريم وحدت رو زير سؤال می‌بريم.
برای اون دوستی هم که اين‌طور تنگ‌نظرانه می‌گن که به‌خاطر اين‌که يک عالم دينی سنی انتقاد کرد بايد اطلاعاتی باهاش برخورد بشه و حقوق سنی‌ها پايمال بشه چون حاضر نيستن ما به بزرگانشون توهين کنيم، فقط می‌تونم براشون اظهار تأسف کنم...
Iran, Islamic Republic of
ببینید
من خودم سنی شافعی هستم
ولی از عبداله ابن زبیر متنفر همچنین
از خود زبیر چون
در برابر خلیفه چهارم مسلمین ایستادند و جنگ کردند
zahra
خداکنه راست بگی...