جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰ - 22 Oct 2021
 
۲
۹

عجیب اما واقعی/ داروخانه داری ۱۰۰۰ مقام دولتی!

پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۳۶
کد مطلب: 778888
رییس سازمان غذا و دارو گفت: براساس قوانین کشور، هیچ منع قانونی بر این که یک داروسازی که شاغل در بخش های دولتی است داروخانه داشته باشد.
عجیب اما واقعی/ داروخانه داری ۱۰۰۰ مقام دولتی!
به گزارش جهان نيوز، محمدرضا شانه ساز رییس سازمان غذا و دارو در خصوص انتقادات مطرح شده مبنی بر اینکه کارکنان دولت، دارای داروخانه هستند، اظهار داشت:رییس سازمان غذا و دارو ادامه داد: براساس قوانین کشور، هیچ منع قانونی بر این که یک داروسازی که شاغل در بخش های دولتی است داروخانه داشته باشد، وجود ندارد و بر همین اساس داروساز هم (مثل پزشکان، دندانپزشکان یا متخصصان علوم آزمایشگاهی که می توانند مطب و آزمایشگاه و موسسه پزشکی داشته باشند) می توانند داروخانه داشته باشند.

وی عنوان کرد: وقتی قانون منع نکرده پس هیچ کس هم نمی تواند مانع داشتن همزمان داروخانه برای داروساز شاغل در مراکز دولتی شود.

شانه ساز ادامه داد: نکته دوم اینست که قیمت دارو مصوب وزارت بهداشت است و کالایی نیست که بتوان با قیمت دیگری فروخت زیرا قیمت دارو توسط سازمان حمایت، سازمان غذا و دارو و نمایندگان صنعت داروسازی قیمت گذاری می شود بنابراین داروحانه نمی تواند راسا قیمت دارو را بالا و پایین کند و اصولا تعارض منافعی هم از این بعد وجود ندارد.

وی افزود: نکته سوم این که داروخانه یک موسسه پزشکی است که خدماتش را براساس یکسری اصول علمی ارائه می کند و چون منع قانونی وجود ندارد هیچکس هم نمی تواند مانع فعالیت و تاسیس داروخانه توسط داروساز ها شود.

گفتنی است اخیراً گزارش تفریغ بودجه سال ۱۳۹۹ منتشر شده که نشان می دهداز حدود ۱۳ هزار داروخانه فعال در سراسر کشور، مؤسس ۸۱۲ داروخانه، از کارکنان بخش دولتی و نهادهای عمومی غیردولتی هستند. مؤسس ۲۲۱ داروخانه نیز از کارمندان شاغل در پست‌های حاکمیتی سیاست‌گذاری، صدور مجوز و نظارت بر امور دارو است.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
.......
United States
داروخانه دار رسمی؟؟؟!!!!
United Arab Emirates
این موضوع برای مدارس غیر انتفاعی هم هست .
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
براساس واقعیت تعارض منافع
هیچ مسولی نباید سهامدار ویا مالکو شریک

داروخانه
آزمایشگاه
بیمارستان
درمانگاه
دی کلینیک
صادرات و واردات و فروش تجهیزات پزشکی
رادیولوژی و ...
.باشد
Iran, Islamic Republic of
طرف کارمند دولت می باشد در بخش خصوصی پزشک خانواده می باشد .
Iran, Islamic Republic of
این‌مملکت‌وسرمایه‌هاش‌کلابرای‌همین‌۱۰۰۰نفراست‌وبس؟؟؟!!!
Iran, Islamic Republic of
البته اگه همه‌ی مسئولین مثل دکتر شانه ساز بودن
هیچ اشکالی نداشت
ایشون مدیر پاک دستی هستند
و از سالهای قبل داروخانه داشتند
Iran, Islamic Republic of
ابراهیم رییسی باید سریع تر این مسوولین را برکنار کند
Iran, Islamic Republic of
رییس سازمان غذا و دارو گفت: بر اساس قوانین کشور، هیچ منع قانونی بر اینکه یک داروسازی که شاغل در بخش های دولتی است داروخانه داشته باشد.
خیلی تلاش کردم معنای جمله رو بفهمم نتونستم و بقیه متن رو نخوندم...