جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰ - 22 Oct 2021
 
۰
۱

وعده زاکانی برای افتتاح یک ایستگاه مترو در ماه

دوشنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۱
کد مطلب: 778550
شهردار تهران گفت: امیدواریم با تأکیدی که بر توسعه مترو وجود دارد بتوانیم هرماه شاهد افتتاح یک ایستگاه مترو باشیم.
وعده زاکانی برای افتتاح یک ایستگاه مترو در ماه
به گزارش جهان نيوز، علیرضا زاکانی در حاشیه مراسم افتتاح ایستگاه متروی شهید رضایی، اظهار کرد: طبق برنامه‌ریزی‌هایی که از گذشته تعیین شده است، باید 75 درصد از ظرفیت انتقال و جابه‌جایی مسافران با حمل‌ونقل عمومی صورت گیرد که 30 درصد آن سهم مترو است اما سهم فعلی این ناوگان از جابه‌جایی مسافران 10 درصد است.

وی با ابراز اینکه "طبق تکلیف تعیین‌شده باید به‌سمت توسعه حمل‌ونقل عمومی با محوریت مترو، اتوبوس و تاکسی برویم"، گفت: امیدواریم با تأکیدی که بر توسعه مترو وجود دارد بتوانیم هرماه شاهد افتتاح یک ایستگاه مترو باشیم و با مدل‌های جدید بهره‌برداری و قطعه‌بندی مسیر مانند خط 10، توسعه مترو را سرعت دهیم.

شهردار تهران با بیان اینکه تمرکز مدیریت شهری تهران در تکمیل خطوط 6 و 7 متروست، تصریح کرد: شهرداری تهران باید بتواند از طریق مشارکت و امکاناتی که برخوردار است برای توسعه حمل‌ونقل عمومی تأمین مالی کند که در زمان حاضر به‌دلیل پرداخت نشدن تعهدات شهرداری به بانک‌های شهر و رفاه نتوانسته است از امکانات و سهم خود برای توسعه حمل‌ونقل عمومی به‌صورت مناسب بهره‌مند شود.

وی با اشاره به اینکه شهرداری باید به تعهدات خود عمل کند تا بتواند از تسهیلات قبلی این دو بانک استفاده کند و برای موقعیت‌های جدید از تسهیلات این بانک‌ها استفاده کند، گفت: دولت در سال‌های گذشته سهم 50درصدی خود در توسعه مترو را نپرداخته است اما دولت رئیسی اهتمام به انجام این کار دارد و در جلسه‌ برگزارشده وزیر کشور درخصوص قطار ملی، توجه به این مسئله کاملاً مشهود بود البته از طریق مجلس هم می‌توانیم برای بودجه سال 1401 و برنامه هفتم تسهیلات ویژه‌ای داشته باشیم.

زاکانی در پاسخ به پرسشی درباره تدبیر مدیریت شهری درباره مبلمان شهری برای نابینایان، گفت: کلان‌پروژه‌ای در شهر تهران به‌عنوان مناسب‌سازی شهر داریم تا بتوانیم از طریق آن به جانبازان، معلولان و... به‌صورت ویژه خدمات ارائه کنیم که این امر شامل روشندلان نیز می‌شود؛ در این راستا یکی از مشاورینم را برای کمک در حوزه مناسب‌سازی شهر تعیین کرده‌ام.

شهردار تهران با یادآوری اینکه در تهران 12هزار کیلومتر پیاده‌راه و 8هزار کیلومتر خیابان بدون پیاده‌راه وجود دارد، اضافه کرد: ایستگاه شهید رضایی به زیرساخت‌هایی از جمله خطوط راهنما و نشانگاه‌های مختلف مجهز است و اصل بر این است که ایستگاهی بدون مناسب‌سازی افتتاح نشود و اگر از گذشته کاستی‌هایی وجود دارد برطرف شود.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


پرند
Iran, Islamic Republic of
....