يکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰ - 24 Oct 2021
 
۰

وضعیت اجاره بها در استان های مختلف+ نمودار

شنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۷
کد مطلب: 778334
تورم نقطه به نقطه اجاره بهای واحدهای مسکونی خانوارهای شهری در تابستان ۱۹ استان اجاره بهای بالاتر از میانگین کشور را تجربه کردند. همچنین اجاره بهای ۱۲ استان کمتر از میانگین کشور بوده است.
وضعیت اجاره بها در استان های مختلف+ نمودار
به گزارش جهان نيوز، آمارها نشان می‌دهد تورم نقطه به نقطه اجاره بهای واحدهای مسکونی خانوارهای شهری در تابستان ۱۹ استان اجاره بهای بالاتر از میانگین کشور را تجربه کردند. همچنین اجاره بهای ۱۲ استان کمتر از میانگین کشور بوده است.

 در این فصل استان لرستان با ۲۷٫۵ درصد بیشترین و استان سیستان و بلوچستان با ۲٫۵ درصد کمترین نرخ تورم فصلی را در بین استانهای کشور داشته اند. درصد تغییرات شاخص قیمت اجاره بها در فصل تابستان ۱۴۰۰ نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه)، ۲۴٫۷ درصد است که نسبت به فصل بهار ۱۴۰۰(۲۹٫۱ درصد)، ۴٫۴ واحد درصد کاهش نشان میدهد.

 

 
در این فصل بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه با ۴۱٫۸ درصد مربوط به استان لرستان و کمترین نرخ تورم نقطه به نقطه با ۱۳٫۱ درصد مربوط به استان خراسان رضوی است. به عبارتی در فصل تابستان ۱۴۰۰ خانوارهای استان لرستان به طور متوسط ۱۷٫۲ واحد درصد بیشتر از میانگین کل کشور و خانوارهای استان خراسان رضوی بطور متوسط ۱۱٫۵ واحد درصد کمتر از میانگین کل کشور در بخش اجاره بها هزینه کرده اند. نرخ تورم اجاره بها در چهار فصل منتهی به فصل تابستان ۱۴۰۰ برابر ۲۷٫۶ درصد است. که استان کرمانشاه با ۳۷,۵ درصد بیشترین نرخ تورم و استان سیستان و بلوچستان با ۱۳٫۲ درصد کمترین نرخ تورم را داشته اند. همچنین در فصل تابستان ۱۴۰۰ متوسط افزایش هزینه اجاره بها برای کل خانوارهایی که تمدید قرارداد داشته اند، برابر با ۴۶٫۹ درصد بوده است.

در برآورد شاخص قیمت مصرف کننده، یکی از بخش های مهم بخش مسکن است. که شامل زیر بخش های اجاره بهای واحدهای مسکونی و خدمات نگهداری و تعمیر واحد مسکونی (تعمیرات جزئی واحد مسکونی: لوله کشی، گچ کاری، برق کاری، نصب ایزوگام و...) است. در فصل تابستان ۱۴۰۰، شاخص قیمت اجاره بهای واحدهای مسکونی در مناطق شهری، به عدد ۲۴۴٫۱ رسید که نسبت به فصل قبل ۸٫۰ درصد افزایش داشته است.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *