جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰ - 22 Oct 2021
 
۲
۵
رئیس جمهور هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید انگلیس:

حقایق ایران را همانگونه که هست به مقامات خود منعکس کنید/ جمهوری اسلامی زیر بار زور نمی رود و هیچ حرف نادرست و برخلاف حق را نمی پذیرد

يکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۷
کد مطلب: 777258
رئیس جمهور، گفت: جمهوری اسلامی ایران با همه کشورها بنای همکاری و تعامل دارد اما این همکاری باید براساس احترام متقابل و در نظرگرفتن منافع ملت ها باشد و جریان سلطه گر و نظام سلطه بر این روابط سایه نیندازد.
حقایق ایران را همانگونه که هست به مقامات خود منعکس کنید/ جمهوری اسلامی زیر بار زور نمی رود و هیچ حرف نادرست و برخلاف حق را نمی پذیرد
به گزارش جهان نيوز، آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی، روز یکشنبه هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید انگلیس در تهران،  استقلال و آزادی را شعار اصلی مردم ایران خواند و تاکید کرد: کشور ما حقیقتا مستقل است و استقلال ما ادعایی نیست. شما با توجه به آشنایی خوبی که به زبان فارسی دارید، باید مفهوم واقعی این کلمات در ایران را برای دولتمردان خود تبیین کنید.

آیت الله رئیسی تاکید کرد: روح استقلال و آزادی خواهی در وجود ملت ایران است و هروقت احساس کنند که کشورهای دیگر زورگویی می کند، زیر بار زور نمی روند و عکس العمل نشان می دهند.

رئیس جمهور با بیان اینکه بهترین روش برای کارکردن و همکاری با ایران رعایت اصل احترام متقابل است، تصریح کرد: جمهوری اسلامی هیچ حرف نادرست و برخلاف حق را نمی پذیرد و اروپا و غرب بر اساس تجربیات خود باید به ایران به عنوان یک کشور مستقل نگاه کنند.

آیت الله رئیسی با اشاره به اینکه امروز حقوق بشر به یک حربه سیاسی برای ضربه زدن به کشورها تبدیل شده است خاطرنشان کرد: ما خود را موظف می دانیم به حقوق انسان براساس باورها و اعتقادات دینی احترام بگذاریم و شما می دانید خیلی از مدعیان حقوق بشر، چه رفتاری با ملت خود دارند.

رئیس جمهور خطاب به سفیر جدید انگلیس در تهران،گفت: حقایقی را که در ایران مشاهده می کنید به درستی و واقعی به کشور خود منعکس و منتقل کنید.

"سایمون شرکلیف" سفیر جدید انگلیس در تهران نیز ضمن تقدیم استوارنامه خود به آیت الله رئیسی، با بیان اینکه برای دومین بار و بعد از ۲۰ سال در ماموریتی جدید به عنوان سفیر به تهران سفر کرده است، گفت: تجربه و شناخت خوبی از ایران دارم و هدف اصلی من تلاش برای بهبود روابط دو کشور با نگاهی مثبت و سازنده است.

شرکلیف با اشاره به تاریخ روابط انگلیس و ایران ابراز امیدواری کرد که دوره جدیدی از روابط بین دو کشور ایجاد شود و برای تحقق این هدف نقش خود را به خوبی ایفا کند.

 
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


حسین
Iran, Islamic Republic of
رئیس جمهور باید با انبر اون نامه رو میگرفت نه با دست.
Czech Republic
⭕️ انگلیس خواست ادای استقلال ایران رو دربیاره، از اتحادیه اروپا خارج شد.
چندماه نگذشته، تمام سوپرمارکت ها و پمپ بنزینها خالی شده، مهاجران از اروپا، به کشورشون برگشتند، کامیونها بی‌راننده موندند. نه چیزی برای خوردن مونده نه متقاضی برای کار.
چنین کشوری دیگه کبیر نیست، صغیره!
حامد
United States
انگليس ابليس مجسم است در زمين. اين دولت موسس و اكنون ادامه دهنده دو پديده متحد شيطاني يعني صهيوبيسم و فراماسونري است.
Iran, Islamic Republic of
نباید بگذاریم سفارت خبیث انگلیس هیچ غلطی بکنه.
روباه خبیث حقیر
United States
باید خیلی مواظب این انگلیسی ها باشید.... .