پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ - 21 Oct 2021
 
۱

تشکیل کارگروه مبارزه با فساد در شهرداری تهران

سه شنبه ۳۰ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۱
کد مطلب: 776774
سرپرست سازمان بازرسی شهرداری تهران با اشاره به شناسایی گلوگاه‌های ایجاد فساد گفت: کارگروه مبارزه با فساد در شهرداری تهران تشکیل شد.
تشکیل کارگروه مبارزه با فساد در شهرداری تهران
به گزارش جهان نيوز، داود گودرزی سرپرست سازمان بازرسی شهرداری تهران درباره مبارزه فساد در شهرداری اظهارداشت:کارگروه مبارزه با فساد تشکیل شده است گلوگاه‌های ایجاد فساد در شهرداری تهران شناسایی شد.

وی افزود: اقدامات خوبی طی سال‌های گذشته برای کاهش فساد انجام شده اما متاسفانه علیرغم این موضوع وضعیت خوب نیست و باز هم مردم با مراجعه به بخش‌های مختلف از جمله در موضوع ساخت و ساز و پسماند با فساد روبرو می‌شوند.

سرپرست سازمان بازرسی شهرداری تهران در یک برنامه تلویزیونی ادامه داد:  برای اینکه شعار ندهیم و وارد فرآیند عملیاتی برای مبارزه با فساد شویم کارگروهی برای مبارزه با فساد تشکیل دادیم و حدود یک ماه است که در حال جلسه هستیم تا به شناخت نسبی از کارهایی که انجام می‌شود به دست بیاید.

وی با اشاره به اینکه در جلساتی که داشتیم گلوگاه‌های مختلف ایجاد فساد شناسایی شده است و به یک جدول اولیه رسیدیم، گفت: برای مبارزه با فساد باید امکان وقوع فساد را از بین ببریم و ساختار را جوری طراحی کنیم که امکان فساد کمتر شود و از بین برود.

گودرزی یادآور شد:اگر بتوانیم فرایندها را اصلاح، کوتاه و هوشمند کنیم امکان ایجاد فساد را کم کرده‌ایم همچنین شفافیت با هوشمندسازی فرایندها ایجاد و خدمت به مردم هم بیشتر و بهتر می‌شود.

وی با بیان اینکه فرآیندهای مختلف که قرار است خدماتی به مردم داده شود را بررسی و آن فرایندها را باید اصلاح کنیم تا امکان فساد را کم کنیم، خاطرنشان کرد: به طور نمونه فرایند ساخت و ساز آنقدر طولانی است که خود به خود امکان ایجاد فساد را زیاد می‌کند اگر بتوانیم این فرایند را کم کنیم و از طرفی هوشمند کنیم امکان فساد هم کم می‌شود.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *