پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ - 21 Oct 2021
 
۱

لبنان بالاخره صاحب دولت شد

دوشنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۴۱
کد مطلب: 776674
کابینه نخست وزیر جدید لبنان امشب موفق شد از پارلمان این کشور رأی اعتماد بگیرد.
لبنان بالاخره صاحب دولت شد
به گزارش جهان نيوز، نمایندگان پارلمان لبنان شامگاه امروز برای دادن رأی اعتماد به کابینه نجیب میقاتی جلسه تشکیل دادند.

پایگاه خبری النشره گزارش داد که نمایندگان پارلمان پس از چند ساعت بحث و بررسی، به کابینه پیشنهادی میقاتی رأی اعتماد دادند.

النشره همچنین خبر داد که ۸۵ نماینده به کابینه میقاتی رأی مثبت و ۱۵ نماینده نیز رأی منفی دادند.

میقاتی چهارم مرداد از سوی میشل عون مأمور تشکیل کابینه شد. لبنان از مرداد سال گذشته تاکنون دولت رسمی نداشت و «حسان دیاب» به عنوان نخست‌وزیر پیشبرد امور در این کشور فعالیت می‌کرد.

نخست‌وزیر جدید لبنان اخیرا پس از تشکیل کابینه جدید گفت: «همه از وضعیت بد لبنان با خبر هستند. لبنان در وضعیت خوبی نیست و دارو وجود ندارد... باید برای موفقیت کابینه و جلوگیری از ناامیدی و یأس با یکدیگر همکاری کنیم».

نجیب میقاتی ادامه داد: « من برای فراهم کردن اقلام اولیه با تمام سازمان‌های بین‌المللی ارتباط برقرار خواهم کرد... این دولت نماینده تمام لبنان است و نه فقط گروه معینی از آن‌ها... امیدواریم روند فروپاشی لبنان متوقف شود و لبنان به مرحله شکوفایی بازگردانده شود».

نخست‌وزیر جدید لبنان همچنین با اشاره به اینکه بانک مرکزی لبنان ذخایر ارزی ندارد، تأکید کرد: «در راستای منافع لبنان با هر طرفی به‌ جزء اسرائیل تعامل خواهم کرد».
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *