سه شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰ - 26 Oct 2021
 
۱
۷

پاسخ غریب‌آبادی به ادعای آزار جسمی بازرس آژانس اتمی

چهارشنبه ۲۴ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۵
کد مطلب: 776190
نماینده دائم ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: ادعای آزار جسمی بازرس آژانس اتمی برای شلوغ‌سازی و پرونده سازی در آستانه نشست شورای حکام است.
پاسخ غریب‌آبادی به ادعای آزار جسمی بازرس آژانس اتمی
به گزارش جهان نيوز، به نقل از صداوسیما، کاظم غریب‌آبادی نماینده دائم ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در خصوص حواشی منتشر شده از ادعای یکی از بازرسان آژانس مبنی بر آزار جسمی در جریان بازرسی در ایران، افزود: متأسفانه چندین مورد عملیات‌های تروریستی و خرابکاری در تأسیسات هسته‌ای داشتیم و برای همین سیاست حفاظتی تأسیسات هسته‌ای ما از چند ماه پیش تغییر کرده و این سیاست‌ها و اقدامات جدید شامل چگونگی بازرسی از بازرسان آژانس هم شده است.

وی تصریح کرد: این سیاست را به آژانس اعلام کردیم و همچنان این سیاست‌ها در حال بهبود و ارتقا است.

نماینده دائم ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ادامه داد: همزمان به آژانس هم اطلاع داده شده است که به بازرسان توصیه کند به خاطر حساسیت موجود و سوابق خرابکاری، نهایت همکاری را با مأموران حفاظتی داشته باشند.

غریب‌آبادی گفت: طبیعتاً وقتی بازرسان یا خود دبیرخانه آژانس این اقدامات را با چگونگی بازرسی قبلی مقایسه می‌کنند اینگونه فکر می‌کنند که این اقدامات در راستای آزار جسمی آنهاست در حالی که اینطور نیست و هیچ کدام از همکاران چنین قصدی ندارند و همه این کارها برای حفاظت است.

وی گفت: اگر بازرسی، شکایتی دارد اعلام کند ما بررسی می‌کنیم و همانگونه که اگر ما هم شکایتی داشته باشیم به آژانس اعلام می‌کنیم.

نماینده دائم ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ادامه داد: اما تشدید اقدامات حفاظتی شامل بازرسان آژانس هم شده است که شاید قبلاً آنها مشمول بازرسی بدنی و وسایل قرار نمی‌گرفتند و خواستیم از آژانس که درک کند و تفسیر متفاوتی نداشته باشد و اگر سؤالی دارد، اعلام کند تا ما بررسی کنیم.

غریب‌آبادی افزود: همکاری ایران و آژانس، مناسب است اما برخی خواهان ادامه این همکاری نیستند و می‌خواهند از یک موضوع کوچک پرونده بسازند.

نماینده دائم ایران آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: ایران بیش از ۲۰ درصد بازرسی‌های آژانس را می‌پذیرد و بیش از ۷۰ بازرس که تقریباً ۳۰ درصد بازرسان آژانس هستند، فقط روی ایران کار می‌کنند.

وی افزود: بازرسی‌های متعددی از ایران انجام می‌شود اما آیا می‌توان گفت که ایران سیاست همکاری ندارد و با بازرسان بد برخورد می‌کند.

غریب‌آبادی ادامه داد: ما رفتارمان، استاندارد و فراتر از استاندارد است و تازه نسبت به بحث‌های ایمنی به رفتارهای استاندارد برگشتیم و شاید نسبت به قبل تغییر کرده اما رفتار استاندارد است.

نماینده دائم ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: این رفتارها در راستای شلوغ‌سازی و پرونده‌سازی در آستانه نشست شورای حکام است تا بگویند ایران همکاری نمی‌کند و ما حجم‌های بالای بازرسی‌ها را می‌پذیریم و این ادعاها نباید موجب شود که انصاف را کنار بگذارند.

نماینده دائم ایران آژانس بین المللی انرژی اتمی در واکنش به ادعای آزار جسمی بازرس زن آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: ادعاهای کذب برای شلوغ سازی و پرونده سازی در آستانه نشست شورای حکام است.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
در میان هیاهوی کشورهای مختلف که ایران را به دروغ به تلاش به دستیابی به سلاح هسته ای متهم و تهران را به اقدام نظامی تهدید می کنند، رژیم اسرائیل تنها رژیم هسته ای در خاورمیانه است که علاوه بر زرادخانه هسته ای، سلاح های کشتار جمعی از جمله سلاح های بیولوژیکی و شیمیایی در اختیار دارد.
Iran, Islamic Republic of
رژیم صهیونیستی و آپارتایدی اسرائیل باید با تحریم های شدید بایكوت شود.
Iran, Islamic Republic of
رژیم صهیونیستی داشتن سلاح اتمی را كتمان می كند در حالیكه این یك راز آشكار بوده و ضمنا این رژیم عضو معاهده منع گسترش سلاح اتمی نیست و بنابراین ساختارهای اتمی آن نمی تواند از سوی آژانس بین المللی انرژی اتمی مورد بازدید قرار گیرد.
شسم
Iran, Islamic Republic of
بازرس زن ؟!! لابد اروپايى هم بوده ؟! مى بينى بدبيارى رو مهدى ؟! ديگه حرفى براى گفتن باقى مى مونه ؟!
Iran, Islamic Republic of
خدا را شکر این گونه دیگر ایران را بی در و پیکر فرض نمی کنند که ما بعد آن هم اتفاقات ناخوشایند و غیر قابل کنترل بیفتد.
باید سفت و سخت گرفت تا حساب کار دستشان باشد.
Iran, Islamic Republic of
این جاسوسان کثافت باخودشان انواع ویروسها وبرنامه های خراب کاری وجاسوسی را حمل میکنند وبیشتر این نوع ابزارها را با پوشش زنان بازرس وارد میکنند....
Iran, Islamic Republic of
رافائل گروسی بی ادب مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی باید بابت اهانت و خیانت به کشورمان از مردم ایران عذرخواهی کند.