جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰ - 24 Sep 2021
 
۰

واکسن فایزر در ایران تقلبی است

جمعه ۱۹ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۳
کد مطلب: 775584
آنچه به عنوان واکسن فایزر در کشور فروخته می‌شود، تقلبی است.
واکسن فایزر در ایران تقلبی است
به گزارش جهان نيوز به نقل از مهر، محمدرضا شانه ساز، رئیس سازمان غذا و دارو گفت: ما به همه منابع معتبر جهانی معرفی نامه داده‌ایم و واکسن فایزر بایوتک اروپا هم از همین جمله است و معرفی نامه دریافت کرده، اما نکته مهم این است آنچه می‌گویند فایزر در بازار ناصر خسرو وجود دارد، کذب است.

وی گفت: اگر کسی واکسن فایزر را در دست مصرف کننده می‌دهد، حتماً تقلبی است.

شانه ساز ادامه داد: حتی روابط عمومی شرکت فایزر آمریکا اطلاعیه داد که فایزر صرفاً از طریق دولت‌ها خرید و فروش می‌شود و ما به هیچ شرکت خصوصی فایزر نداده‌ایم و اعلام کرد که آنچه در بازار ایران به نام فایزر فروش می‌شود قطعاً تقلبی است و آن را خریداری نکنند.

رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه واکسن فایزر برای حمل و نقل دمای خاص منفی ۷۰ درجه را دارد، افزود: با این شرایط کسی نرود واکسن فایزر تقلبی را خریداری کند و آنچه فروش می‌رود مورد تأیید ما نیست.

وی گفت: همه حرف ما را به عنوان ناظر در کشور و هم اعلامیه روابط عمومی شرکت فایزر را مد نظر بگیرند و از این واکسن تقلبی استفاده نکنند که مربوط به سوداگرانی است که از سلامت مردم کسب سود می‌کنند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *