پنجشنبه ۲۵ شهريور ۱۴۰۰ - 16 Sep 2021
 
۱
سخنگوی گروه طالبان:

طالبان دولتی با حضور وزرای زن تشکیل خواهد داد

پنجشنبه ۱۸ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۴
کد مطلب: 775533
«ذبیح الله مجاهد» سخنگوی گروه طالبان در جریان کنفرانس خبری خود اعلام کرد که طالبان قصد دارد در آینده، دولتی با حضور وزرای زن در این کشور تشکیل دهد.
طالبان دولتی با حضور وزرای زن تشکیل خواهد داد
به گزارش جهان نيوز به نقل از مهر، «ذبیح الله مجاهد» سخنگوی گروه طالبان در جریان کنفرانس خبری خود اعلام کرد که طالبان قصد دارد در آینده، دولتی با حضور وزرای زن در این کشور تشکیل دهد.

بر اساس این گزارش، سخنگوی طالبان گفت: (این) دولت موقت است. ما سمت‌هایی را بر اساس قانون شریعت به زنان تخصیص خواهیم داد. این اول راه است، آنها می‌توانند بخشی از دولت باشند و این برای مرحله دوم است.

لازم به ذکر است، امروز شهروندان کابل در منطقه «دشت برچی» تجمعی اعتراضی تشکیل داده و خواستار تضمین مشارکت زنان در دولت افغانستان شدند.

همزمان، تعدادی از زنان طرفدار طالبان نیز در قندوز به خیابان‌ها آمده و از دولت موقت طالبان در این کشور حمایت کردند.

روز گذشته و پس از گذشت بیش از ۲۰ روز از تسلط طالبان بر کابل، «ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان در نشست خبری اعضای کابینه دولت جدید افغانستان را اعلام کرد.

به گفته مجاهد، «ملاهبت‌الله آخوندزاده» همچنان به عنوان رهبر باقی می‌ماند و اسم رسمی دولت جدید، امارت اسلامی افغانستان خواهد بود.

اعلام تشکیل کابینه از سوی گروه طالبان در افغانستان با واکنش‌های متفاوتی روبرو شده و بسیاری از رهبران کشورها از طالبان خواسته‌اند تا در دولت آینده افغانستان همه گروه‌ها و اقوام این کشور حضور داشته باشند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *