شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰ - 23 Oct 2021
 
۰
۶
رئیس جمهور در جلسه ستاد کرونا مطرح کرد

ضرب الاجل یک هفته‌ای برای نهایی کردن طرح تحول در نحوه مقابله با کرونا/ کار مسولان اجرایی کشور فقط توصیه نیست/ باید ضمانت اجرایی مناسب درنظر گرفته شود

شنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۲
کد مطلب: 772185
آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی روز شنبه در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، با بیان اینکه برای تغییر این وضعیت نیازمند اقدام جهادی و جهشی هستیم، تاکید کرد: کار مسولان اجرایی کشور فقط توصیه نیست و باید ضمانت اجرایی مناسب هم برای تصمیمات اتخاذ شده درنظر گرفته شود.
ضرب الاجل یک هفته‌ای برای نهایی کردن طرح تحول در نحوه مقابله با کرونا/ کار مسولان اجرایی کشور فقط توصیه نیست/ باید ضمانت اجرایی مناسب درنظر گرفته شود
به گزارش جهان نيوز، رئیس جمهور با تاکید بر اینکه باید از انفعال در نحوه مقابله با کرونا خارج شویم و رویکردهای فعالانه اتخاذ شود، تصریح کرد: ضروری است که سازوکارهای متناسب برای بسیج نیروهای داوطلب و نهادهای مردمی طراحی شود.
 
آیت الله رئیسی با اشاره به ضرورت دریافت پیشنهادات تخصصی دانشگاههای علوم پزشکی و تجربیات عملی دستگاه های اجرایی سراسر کشور برای نهایی کردن طرح تحول در مقابله با کرونا، خاطرنشان کرد: دانشگاه های علوم پزشکی و استانداری‌های سراسر کشور هرچه زودتر تجارب یک سال و نیم اخیر در مقابله با کرونا، موانع پیش رو و پیشنهادات تحولی خود را به وزارت بهداشت و وزارت کشور ارسال نمایند.

رئیس جمهور همچنین تاکید کرد: طرح جامع تحول در نحوه مقابله با ویروس کرونا با استفاده از تجربیات یک سال و نیم اخیر کشور در کمیته ویژه ای تدوین و هفته آتی در دستور کار جلسه ستاد ملی قرار خواهد گرفت.

دکتر رئیسی افزود: طرح جامع تحول شامل پروتکل های بهداشتی، سازوکارهای درمانی، فرآیند تامین و تولید واکسن، سازوکار واکسیناسیون عمومی، برآورد وضعیت آینده کرونا و راهکارهای پیشگیری و نحوه مواجهه با انواع جهش یافته ویروس، سازوکارهای حمایت از کسب و کارهای متضرر از کرونا، نحوه حمایت شایسته از کادر درمان و افزایش مشارکت مردم و نهادهای مردمی در بخش های مختلف خواهد بود.

آیت الله رئیسی با بیان اینکه تدوین طرح تحول در نحوه مقابله با کرونا بلافاصله پس از پایان انتخابات، زیر نظر دفتر رییس جمهور آغاز شده بود، اظهار داشت: با دریافت نظرات کارگروه‌های تخصصی و فراخوان پیشنهادات نو و اخذ تجربیات از مجامع علمی و تخصصی سراسر کشور، این طرح وارد مرحله نهایی و تصویب در ستاد ملی کرونا خواهد شد.

رئیس جمهور با بیان اینکه باید خودمان را مجهز کنیم که اگر کرونا ادامه داشت چگونه کشور را اداره کنیم، تصریح کرد: در عین حمایت از تولید داخلی واکسن، برای واردات واکسن از خارج نیز از هیچ اقدامی فروگذار نخواهیم کرد.

دکتر رئیسی همچنین در این جلسه وضعیت برخی استانها از جمله گلستان و خراسان رضوی که شرایط حادتری دارند را درارتباط ویدئو کنفرانسی و در گفت و گوی مستقیم با استانداران این استانها، پیگیری کرد.

اعضای ستاد ملی کرونا نیز در سخنانی ضمن تقدیر از اهتمام آیت الله رئیسی در تشکیل جلسه کمیته های تخصصی و ستادملی کرونا بلافاصله بعد از مراسم تنفیذ و تحلیف، گزارشی از عملکرد حوزه های خود ارائه کردند.
مرجع : پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


ب
Iran, Islamic Republic of
تشکیل جلسه بدون گل وتشریفات امکان دارد ؟خدا را شکر که نمردیم ودیدیم کار جهادی بدون تشریفات دوباره از سر گرفته شد.
Iran, Islamic Republic of
چقدر خوشحالیم که ..... حق به حقدار رسید.
Iran, Islamic Republic of
بهتر است ایشان از فضای کاندیتاتوری و انتخابات خارج شوند و به جای حرف های کلی و باید گفتن، اقدام عملی انجام دهند.
Iran, Islamic Republic of
انشاالله با تشکیل کابینه
متاسفانه
شاهد همان رویه دولت قبلی دربرخورد با کرونا هستیم. همان کلی گویی وعدم اقدام جدی وواقعی
با سلام
بعنوان یک هموطن ایرانی انتظارم از رییس جمهور منتخب درخصوص بحث کرونا موافقت ایشان با تعطیلی وقرنطینه دوهفته ای کل کشور بنا بر نظر کادر درمان وپزشکی کشور بعنوان کارشناس این زمینه بود