کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

تویوتا لندکروز جدید با طراحی مدرن‌تر +عکس

گجت نیوز , 14 مرداد 1400 ساعت 9:18

مدل جدید از تویوتا لندکروز با تغییرات زیادی به استقبال خریداران خواهد رفت که از جمله مهم‌ترین آن‌ها، می‌توان به کاهش وزن ماشین و طراحی جدید اشاره کرد.


به گزارش جهان نیوز، شرکت Toyota اعلام کرد که خودرو لندکروز جدید روانه بازارهای جهانی شده است. این خودرو اولین بار در سال ۱۹۵۱ معرفی شد و از آن زمان توانسته به یکی از محبوب‌ترین مدل‌های شرکت تویوتا تبدیل شود. لند کروز همیشه به بزرگی، راحتی و قابلیت‌های بی نظیر آفرودی‌اش شناخته می‌شود. سازندگان می‌گویند که مدل جدید این خودرو، موفق به تکامل و بهبود از نظر امنیت، طول عمر و عملکرد آفرودی شده است.

تویوتا لندکروز سری ۳۰۰ جدید، طراحی کاملا تا از سری ۲۰۰ که در سال ۲۰۰۷ میلادی عرضه شده بود را معرفی می‌کند.


تویوتا لندکروز

تویوتا این ماشین را با هدف‌های بزرگی از جمله حفظ و ارتقای عصاره لندکروز برای اطمینان، طول عمر و عملکرد آفرودی تولید کرده است. ضمنا طراحان این شرکت قصد داشتند تا تجربه رانندگی جدیدی را به وجود بیاورند تا راننده بتواند با راحتی و بدون خستگی در انواع جاده‌های دنیا رانندگی کنند. تویوتا لندکروز جدید بر روی پلتفرم GA-F طراحی شده که با بدنه بسیار مستحکمی پوشانده شده است تا بتواند به تک تک هدف‌های ذکر شده دست یابد.

یکی دیگر از ارتقاهای چشمگیر این خودرو، کاهش ۲۰۰ کیلوگرمی در وزن کلی خودرو است که می‌تواند تاثیرات مثبتی در سرعت، قدرت و شتاب Land Cruiser جدید ایجاد کند.

شاسی بلند

بدنه جدید ماشین، ۲۰ درصد مستحکم‌تر از سری ۲۰۰ است و در عین حال امنیت تصادف بیشتر، عملکرد ارتقا یافته، سکوت و کیفیت رانندگی بهتری را به ارمغان می‌آورد. تویوتا در این مدل، تصمیم گرفته تا قدرت موتوری یا به اصطلاح Powertrain را ۷۰ میلی متر عقب تر و ۲۸ میلی متر پایین تر ببرد و تعداد صفحه‌های دوام بالای استیل را افزایش دهد و از آلیاژ آلومینیوم در کاپوت، سقف و پنل‌های در استفاده کند تا وزن، کاهش و قدرت بالانس ماشین افزایش یابد. ضمنا سیستم تعلیق و اکسل ماشین هم باز طراحی و بهبود داشته است.

با تنظیم دوباره محل بازوهای سیستم تعلیق، تویوتا توانسته موقعیت بدنی پایدارتری را در هنگام ترمز ارائه دهد و اتصال بندی بهتر و کارآمدتری را در چرخ‌ها معرفی کند. لندکروز جدید از سیستم تعلیق جدیدی که وقف پذیر و متغیر است استفاده می‌کند تا شوک وارده به هر یک از لاستیک‌ها را به صورت جداگانه، جذب و خنثی کند تا پاسخ مناسبی به ناهمواری‌های جاده داشته باشد.

لندکروز

طراحان این خودرو از فرمان هیدرولیک استفاده کرده‌اند که با عملگر فرمان همراه شده است تا کنترل خودرو در محیط ناهموار و هنگام ترمز الکتریکی از دست راننده خارج نشود. این خودرو دارای دیفرانسیل لغزش محدود از نوع «تورسن» است و شامل ۶ حالت مختلف رانندگی برای انواع مسیرها می‌شود. در ضمن یک سیستم تصویری برای این ماشین در نظر گرفته شده که شامل چهار دوربین در قسمت پشت، جلو و دو طرف خودرو می‌شود تا راننده، آگاهی بی نظیری از اطراف خود داشته باشد.

تویوتا

از لحاظ قدرتی، تویوتا لندکروز از دو موتور ۳.۵ لیتری توربو V۶ بنزین سوز استفاده می‌کند و قادر به تولید ۴۱۵ اسب بخار و ۶۵۰ گشتاور است. یک مدل با دو موتور ۳.۳ لیتری توربو دیزل هم برای خریداران در نظر گرفته شده که ۳۹۰ اسب بخار و گشتاور ۷۰۰ Nm ارائه می‌دهد. هر دو مدل از سیستم انتقال قدرت ۱۰ سرعتی اتوماتیک استفاده می‌کنند. Land Cruiser جدید شامل یک مدل استاندارد و یک مدل GR Sport می‌شود.
قیمت این خودرو در ژاپن ۵,۱۰۰,۰۰۰ ین برای مدل استاندارد و ۷,۷۰۰,۰۰۰ برای GR Sport تعیین شده است.


کد مطلب: 771919

آدرس مطلب: http://www.jahannews.com/news/771919/تویوتا-لندکروز-جدید-طراحی-مدرن-تر-عکس

جهان نيوز
  http://www.jahannews.com