کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

حمله جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان

14 مرداد 1400 ساعت 9:02

جنگنده‌های نیروی هوایی رژیم صهیونیستی اهدافی را در جنوب لبنان بمباران کردند.


به گزارش جهان نیوز به نقل از فارس، رسانه‌های صهیونیستی بامداد پنجشنبه از تداوم حملات تجاوزکارانه این رژیم به خاک لبنان در مرز جنوبی این کشور با فلسطین اشغالی خبر دادند.

«یواف زیتون» خبرنگار نظامی نشریه «یدیعوت آحارونوت» دقایقی پیش در صفحه توئیتر خود نوشت: «جنگنده‌های نیروی هوایی اسرائیل در واکنش به شلیک راکت در ظهر [چهارشنبه]، اکنون در حال حمله به اهدافی در جنوب لبنان هستند».

گزارش‌های اولیه حاکی از آن است که جنگنده‌های «اف-۱۶» رژیم صهیونیستی، منطقه‌ای جنگلی در حومه شهر «العیشیه» واقع در جنوب لبنان را هدف قرار داده‌اند.
شبکه تلویزیونی «المنار» به نقل از منابع امنیتی لبنانی نوشت: «در ساعت ۱۲:۴۰ بامداد پنجشنبه (به وقت محلی)، ۵ آگوست ۲۰۲۱ ، هواپیماهای دشمن اسرائیلی دو حمله به منطقه الدمشقیه در حومه شهر المحمودیه و منطقه حرجیه واقع در حومه شهر العیشیه در جنوب لبنان انجام دادند».

یگان سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی نیز با تایید این حملات، در بیانیه‌ای اعلام کرد: «امشب هواپیماهای جنگی به مناطقی از لبنان که روز گذشته از آن راکت به سوی اسرائیل پرتاب شد، حمله کردند. هواپیماهای جنگی همچنین به هدف دیگری در منطقه‌ای حمله کردند که قبلاً از آن موشک به سمت اسرائیل شلیک کرده بودند».

در ادامه این بیانیه با تکرار ادعاهای نخ‌نماشده و بی‌اساس علیه مقاومت لبنان، آمده است: «دولت لبنان مسئولیت آنچه در داخل قلمرو آن اتفاق می‌افتد را بر عهده دارد. ارتش اسرائیل نسبت به ادامه تلاش برای حمله به اسرائیلی‌ها و حاکمیت آن هشدار داد».

ظهر چهارشنبه بود که رسانه‌های صهیونیستی از به‌صدا درآمدن آژیر هشدار حمله راکتی در شهرک صهیونیست‌نشین واقع در شمال فلسطین اشغالی و نزدیک مرز لبنان در پی شلیک سه فروند راکت خبر دادند.


کد مطلب: 771916

آدرس مطلب: http://www.jahannews.com/news/771916/حمله-جنگنده-های-رژیم-صهیونیستی-جنوب-لبنان

جهان نيوز
  http://www.jahannews.com