کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

ناهید کیانی:

می‌خواستم با دستی قدرتمند پرچم ایرانم را بلند کنم

5 مرداد 1400 ساعت 17:47

آنقدر دویدم آنقدر جنگیدم تا شد، تا رسیدم به ۲۰۲۰ ای که حالا ۲۰۲۱ شده بود، رسیدم به جایی که باید تمام قدرتم را میفرستادم به پاهایم تا بتوانم با دستی قدرتمند پرچم ایرانم را بلند کنم.


به گزارش جهان نیوز، ناهید کیانی دو روز پس از رقابت با کیمیا علیزاده با انتشار این عکس و متنی به این دیدار واکنش نشان داد و نوشت: می‌خواستم با دستی قدرتمند پرچم ایرانم را بلند کنم

او با سلامی به مردم ایران و معرفی خودش درباره تلاش‌ها برای رسیدن به مدال المپیک گفته است: من ناهید هستم دختری که سالهاست برای برافراشتن پرچم کشورم تلاش کرده‌ام و روزهای زیادی از دوران ورزشی‌ام با رژیم گرفتن‌های سخت و طاقت فرسا گذشته. سالهاست عدد ۲۰۲۰ در اکثر پسوردهای مورد نیازم جا خوش کرده بود تا فراموش نکنم که باید روزی خودم را درکجا ببینم. آنقدر دویدم آنقدر جنگیدم تا شد، تا رسیدم به ۲۰۲۰ ای که حالا ۲۰۲۱ شده بود، رسیدم به جایی که باید تمام قدرتم را میفرستادم به پاهایم تا بتوانم با دستی قدرتمند پرچم ایرانم را بلند کنم.

او درباره ایران گفته است: ایران همان تمدن چند هزار ساله که من دختری از آب و خاکش هستم دختری از جنس مردم عادی همین آب و خاک، دختری که ورزش را انتخاب کرد با تمام سختی هایش، با تمام بایدها و نبایدهایش.

تکواندوکار کشورمان سپس به ماجرای رویارویی‌اش با کیمیا علیزاده پرداخته و نوشته: من آموخته‌ام که رسالت ورزش صلح است، من نمی‌دانستم که روزی در بزرگترین آوردگاه زندگیم در نقطه‌ای که سالها برای رسیدن به آن تلاش کرده بودم قرار است مقابل هم وطنم بایستم، مقابل دوستی که بخشی از خاطرات دوران ورزشی من است. من چه باید میکردم؟ سیاست در مقابلمان قد علم کرده بود، نمیدانم چه بر سر جهان آمده که زور ورزش به سیاست نرسید و پرچم المپیک تنها به نمادی بی توجه تبدیل شده که شعار صلح سر می‌دهد.

تمام این چند روز زندگی‌ام با بهت گذشت... مردم سرزمینم من از جنس خود شما هستم از جنس مردم عادی از جنس دردهای حقیقی ، ببخشید اگر نتوانستم تمام خود باشم، نتوانستم در میان درد بی‌آبی، درد خشکسالی شادی کوچکی به شما هدیه بدهم، ببخشید اگر رویارویی من با هم وطنم دل شما را آزرد ، بازنده‌ی حقیقی بازی من و کیمیا “المپیک” بود، آری المپیک رویدادی که تمامی بزرگیش به فریاد صلحش است ، المپیک ۲۰۲۱ با تمام خوب و بدش تمام میشود و من می مانم و المپیک که بزرگیش در ذهنیتم افول کرده است “المپیک کرونا زده‌ی بدون صلح

بیشتر بخوانید:
خانم ناهید کیانی! تو خواهر خوب مایی/ ما را ببخش

خانم کیمیا علیزاده! دو راه پیش روی شماست


کد مطلب: 771066

آدرس مطلب: http://www.jahannews.com/news/771066/می-خواستم-دستی-قدرتمند-پرچم-ایرانم-بلند-کنم

جهان نيوز
  http://www.jahannews.com