يکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - 17 Oct 2021
 
۰
۴
حریرچی معاون وزیر بهداشت:

ظرف چند روز آینده می توانیم روزانه حدود ٨٤٠ هزار نفر را واکسینه کنیم/ مرگ و میر و بستری در گروه سنی بالای ۷۰ سال به شدت کاهش یافته

جمعه ۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۴۴
کد مطلب: 770621
ورود واکسن خارجی و در دسترس بودن واکسن داخلی به طور قابل توجهی افزایش پیدا کرده و ما در شرایط فعلی توانایی تزریق روزانه ۵۰۰ هزار واکسن را داریم و در چند روز آینده این ظرفیت به یک درصد جمعیت کل کشور یعنی ۸۴۰ هزار تزریق واکسن در یک روز خواهد رسید.
ظرف چند روز آینده می توانیم روزانه حدود ٨٤٠ هزار نفر را واکسینه کنیم/ مرگ و میر و بستری در گروه سنی بالای ۷۰ سال به شدت کاهش یافته
به گزارش جهان نيوز، ایرج حریرچی معاون وزیر بهداشت در گفتگوی خبری اظهار کرد: ورود واکسن خارجی و در دسترس بودن واکسن داخلی به طور قابل توجهی افزایش پیدا کرده و ما در شرایط فعلی توانایی تزریق روزانه ۵۰۰ هزار واکسن را داریم و در چند روز آینده این ظرفیت به یک درصد جمعیت کل کشور یعنی ۸۴۰ هزار تزریق واکسن در یک روز خواهد رسید.

او افزود: عدم هماهنگی‌ها و ناهماهنگی‌های وجود دارد که از این بابت عذرخواهی می‌کنیم و قسمت عمده مشکل این است که بعضی از افراد دعوت شده و بعضی از افراد بالای ۷۰ سال و حتی بالای ۶۰ سال ‌علی رغم دعوت به اطلاعیه ما هنوز مراجعه نکردند و  جمعیت بالای ۶۰  ما ۹/۵ درصد جامعه هستند یعنی ۸ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر ولی بیش از ۷۰ درصد مرگ و میر و بیش از ۶۰ درصد موارد بستری کرونایی کشور را ایجاد می‌کنند. 

حریرچی بیان کرد: در افراد واکسینه شده در کشور و در جامعه ۷۰ سال به بالا که ۷۰ درصد آنها را واکسینه کردیم میزان مرگ و میر و میزان بستری به شدت کاهش یافته و خبر بد این است که عمده مرگ و میر فعلی در پیک پنجم در کرونا و بستری در ICU مربوط به افراد غیر واکسینه و و رده سنی ۵۰ الی ۶۰ سال که هنوز موفق به دریافت واکن نشده اند هستند. طبق اعلام سازمان  بهداشت جهانی تمامی واکسن ها دارای صد درصد کارایی در برابر مرگ و میر ناشی از کرونا هستند و اثر بخشی بسیار بالا در مقابل کووید شدید دارند و تاثیر بسیار مثبت در جلوگیری در بستری دارند.

برخی ادعاهای مردم در خصوص واکسن کرونا 
معاون وزیر بهداشت گفت: برخی باور‌های غلط و تبلیغات اشتباه در این زمینه وجود دارد، برای مثال برخی‌ها مدعی هستند که تاثیر گذاری واکسن‌ها کم بوده و آن‌ها را برای بدن ضرر اعلام کردند. ادعای دیگری که از سوی افراد دیگر دیده می‌شود این است که آن‌ها می‌گویند علت کرونا گرفتن افراد پس از واکسینه شدن به دلیل تزریق واکسن بوده است.
او ادامه داد: گفتنی است؛ باتوجه به واکسینه شدن برخی از افراد، کادر درمان و برخی هنرمندان که بعد از تزریق واکسن، کرونا گرفته اند تقریبا تمام موارد کم علامت و به صورت درمان در منزل هستند.

او ادامه داد: اکثر افراد نیز به گونه‌ای هستند که یا یک دوز واکسن را دریافت کردند یا از تزریق واکسن دوز دوم، سه هفته نگذشته و اثرات واکسیناسیون کامل حاصل نشده است. در چند روز آینده باید همت کرده تا تمام افراد بالای ۶۰ و ۷۰ سال را به صورت کامل واکسینه کنیم و سپس به گروه‌های شغلی پر خطر و رده سنی پایین‌تر وارد شویم.

حریرچی با بیا اینکه ظرفیت واکسن موجود برای واکسیناسیون گروه هدف و سالمند به اندازه زدن دو دوز به این گروه کافی است بیان کرد: بدون شک هیچ کمبودی در این زمینه وجود ندارد و ما واکسن‌هایی مثل سینوفارم و اسپوتنیک و آسترانزکا وارداتشان به اندازه کافی برای جمعیت هدف باتوجه به دوز دوم شروع شده و واکسن برکت و دیگر واکسن‌های داخلی در هفته‌های آینده به صورت تصاعدی در اختیار جامعه خواهد بود.
 
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Russian Federation
یک سوال ساده اما خیلی مهم
چرااعضای ستاد ملی کرونا(( رییس جمهور ، وزرا وغیره)) واکسن ایرانی را تزریق نمی نمایند! اعتقادی به واکسن ایرانی ندارند یا واکسن غیره زده اند.
Russian Federation
باز هم شعار از سوی دولت...
حسن
Iran, Islamic Republic of
بزرگترین اشتباه وزارت بهداشت ،نوع تقسیم بندی در زدن واکسن است .
چرا همه جوانان را که همیشه برای کسب کار در بیرون منزل هستند را واکسن نمیزنید و پیر مرد پیر زنهای بالای هشتاد ساله را که همیشه در منزل هستند واکسن زده اید .
Russian Federation
آقای حریرچی فرموده اند تصمیم عقلا بر بازگشایی مدارس است .شما بفرمایید اولا فرزندان خانواده خود را به کدام مدرسه میفرستید و در ثانی دانشجویان عقلامحسوب میگردند وتوان کنترل پروتکل ها را دارند یا محصلین ودانش آموزان