چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ - 28 Jul 2021
 
۰
۲

نظامیان آمریکایی: جنگ را در افغانستان باخته‌ایم

جمعه ۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۱۹
کد مطلب: 770564
خروج نظامی آمریکا پس از دو دهه از افغانستان پرسش‌هایی را بین نظامیان این کشور به وجود آورده است مبنی بر این که نتیجه این همه چه بود در حالی که آنها معتقدند این جنگ را باخته‌اند.
نظامیان آمریکایی: جنگ را در افغانستان باخته‌ایم
به گزارش جهان نيوز، آمریکا و دیگر نیروهای خارجی در حالی از افغانستان خارج می‌شوند که بیش از 3500 نفر از نظامیان آنها کشته و هزاران تن دیگر نیز زخمی شدند.

به گزارش رویترز، هرچند مقام‌های آمریکایی کشته شدن «بن‌لادن» و تضعیف القاعده را هدف اصلی لشکرکشی به افغانستان می‌دانند اما برخی از نظامیان آمریکایی بر این باورند که هدف حضور نظامی آمریکا در افغانستان برآورده نشده است.

«جیسون لیلی» عضو نیروهای ویژۀ آمریکا که مدتها در عراق و افغانستان جنگیده است، باور دارد که دوستان و هم‌رزمانش در جنگی کشته شدند که آمریکا برندۀ آن نیست و هدف آن نیز به دست نیامده است.

وی با اشاره به جنگ علیه طالبان گفت: «ما صد در صد جنگ را باخته‌ایم. طالبان گذرگاه‌های مهم را مانند گذرگاه مرزی با تاجیکستان گرفته‌اند و از آن پول به دست می‌آورند. ما هنوز به‌طور کامل نیز خارج نشده‌ایم اما طالبان همه جا را خواهد گرفت، چه‌کسی مانع آنها خواهد شد؟ تمام هدف مأموریت ما، نابود ساختن ای گروه بود».

این در حالی است که بر اساس بنیاد اطلاعات دانشگاه براون در آمریکا، طی جنگ در افغانستان بیش از 3500 نظامی خارجی و 47 هزار غیرنظامی و 66 هزار نظامی افغان کشته شده‌اند.

این نظامی آمریکایی خاطرنشان کرد که همه چیز را سیاه و سفید می‌دیده است، خب در برابر بد اما وقتی به افغانستان رفته بود، مشاهده کرده بود که همه چیز مثل فیلم‌ها نیست.

جیسون همچنین اظهار داشت که «نباید در رفتن به جنگ و ساختن ماشین‌های پول و قراردادهای نظامی عجله شود. مردمانی هستند که از این راه بسیار پول‌دار شدند».
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
جامعه بین‌ الملل از سال 2011 تاکنون شریک جرم آمریکا، ناتو و تروریسم در افغانستان است
Iran, Islamic Republic of
آمریکا با داعش در افغانستان همکاری دارد