يکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - 17 Oct 2021
 
۰
۷

احمد توکلی: آقای رئیسی! منتظر روحانی نمانید/ به داد مردم خوزستان برسید

پنجشنبه ۳۱ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۰
کد مطلب: 770524
رئیس هیات مدیره دیده‌بان شفافیت از آیت‌الله رئیسی رئیس جمهور منتخب خواست به داد مردم خوزستان برسد و برای حل مشکلات مردم این استان منتظر دولت روحانی نماند.
احمد توکلی: آقای رئیسی! منتظر روحانی نمانید/ به داد مردم خوزستان برسید
به گزارش جهان نيوز، احمد توکلی رئیس هیات مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت با اشاره به مشکلات مردم خوزستان خطاب به رئیس جمهور منتخب گفت: آقای رئیسی به داد خوزستان برسید؛ منتظر نمانید آقای روحانی کاری کند، البته مسئولیت با ایشان است و او باید اقداماتی انجام می داد که نداده است.

 رئیس هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت در پاسخ به این سوال که چرا شما مسئولیت را به گردن آقای رئیسی می اندازید، هنوز آقای روحانی رئیس جمهور است!، افزود: اگر قانون به آقای رئیسی برای این روزها به عنوان رئیس جمهور منتخب  مسئولیتی نداده، سید ابراهیم رییسی هم مسئول نیست؟ عقل و دین و وجدان او را ملزم کرده که این شرایط سخت را نادیده نگیرد.

توکلی یادآور شد: آن سید ابراهیمی که ما می شناسیم آبرو دارد، از آبروی خویش برای مردم مظلوم خوزستان مایه بگذارد. آبرو نزد مردم، نزد رهبر، نزد نیروهای داوطلب مردمی و انقلابی و از همه مهمتر نزد خدا. مردم در وضعیتی هستند که خدمات فداکارانه نیروهای سپاه و ارتش باید به شدت پشتیبانی شود. حداقل کاری که آقای رئیسی می تواند بکند سفر یک روزه به میدان است که باعث تقویت این خدمتگزاران و تشفی خاطر آزرده مردم است.

وی تصریح کرد: معضل بزرگتر برای مردم خوزستان، از دست دادن منبع ارتزاقشان به خاطر بی تدبیری ها فسادها و البته خشکسالی است. برای یک خانواده آنجا، گاومیش، همه چیز است و از دست دادنش بیشتر از مرگ فرزند زیست آنها را آشفته می سازد.

رئیس هیات مدیره دیده بان دیده بان شفافیت گفت: مردم، چون خلف وعده بسیار دیده و دروغ هم کم نشنیده اند، با وعده آرام نمی گیرند. باید به سرعت خسارت آنها جبران شود و چون تعیین خسارت زمانبر است، در تمام نقاط، تخمینی از میزان خسارت زده شود و مبلغ، به حساب سران عشیره ها و معتمدان محلی واریز گردد تا خاطر مردم جمع شود که به زودی قدرت بازسازی خود را می یابند.

توکلی افزود: البته کم آبی خوزستان زخم کهنه‌ای است که سوء تدبیر و عدم مدیریت علمی منابع آب کشور و توزیع نادرست آن در بستر خشکسالی و سودجویی عناصر معاند و ضد انقلاب آن را تبدیل به چنین بحرانی کرده، اما امروز وقت این حرف ها نیست و باید قبل از هر چیزی به داد مردم برسید.

وی خطاب به رئیس جمهور منتخب گفت: آقای رییسی! اگر امروز به داد مردم خوزستان نرسید شاید فردا دیر باشد. آقای روحانی را مجبور کنید از منابع مربوط و با اعتبارات موجود مشکل خوزستان را حل کند. منابع بسیاری وجود دارد که می‌توان از آن‌ها هزینه کرد و نیاز نیست منابع جدیدی تعریف کرد.

توکلی یادآور شد: اینجا و اکنون جای این سوال نیست. حتی اگر منبعی نباشد، ضروری است اولویت ها را تغییر دهیم. به جای ولخرجی ها و افزایش بی تناسب حقوق های نجومی میتوان برای مردم آسیب دیده هزینه کرد و حق را به حقدار رساند.

 رئیس هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت در پایان اظهار داشت: اگر قانون هم اکنون مسئولیتی برای آقای رئیسی در نظر نگرفته است اما عقل و شرع حکم می‌کند که ایشان از آبروی خودش برای مردم هزینه کند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


منصف
Iran, Islamic Republic of
از عجایب روزگار این است که دولت مستقر به وظیفه اش عمل نمی کند...!!!
۵۶
Iran, Islamic Republic of
آن ایام که سودای ماندن در سر داشتند هیچ نکردند! اکنون درحال رفتن چه انتظاری؟!
Iran, Islamic Republic of
آقای توکلی هرچه بگوی من یکی فراموش نمی کنم که خود جنابعالی هم در این وضعیت مقصر هستی. هیچ وقت صحبت های شما را در مورد زنگنه در زمان گرفتن رای اعتماد در دور اول ریاست جمهوری روحانی فراموش نمی کنم که چگونه .... حمایت کردید....
Iran, Islamic Republic of
اقای توکلی لطفا با توجه به اینکه حکم تنفیذ اقای رییسی از طرف رهبری امضا نشده کابینه اش از مجلس رای اعتماد نگرفته میشو بفرمایید اقای رییسی چگونه به داد مردم خوزستان برسد لطفا راهکار بدهید قبل از اینکه انتظار ایجاد کنید
محمدحسن
Iran, Islamic Republic of
...
جناب توکلی، اجازه بدید دولت مستقر شود بعدا شروع کنید
...!!!
United States
مشکل کم آبی خوزستان مربوط به اقدامات نسنجیده است،حل آن نیز زمان بر و نیاز به برنامه منطقی ،مدیریت کارآمد وصرف بودجه زیاد دارد.
Iran, Islamic Republic of
عجب!!! شما دولتی که اختیارات بودجه و امکانات و ... را در دست دارد رها کردید و منتقدآقای رئیسی شدید که هنوز هیچ اختیار و اجازه ای در ورود به امور ندارد؟! بفرمایید تنفیذ هم بفرمایید!!!