کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

یادداشت حجت الاسلام بهزاد زارع

درباره برخی دلسوزی های غیرصادقانه سیاسی درباره خوزستان/ «این حنا دیگر رنگی ندارد»

30 تير 1400 ساعت 15:52

همه می‌دانند و می‌دانیم که مشکل خوزستان آب نیست، بلکه مشکل خوزستان سوء مدیریت آب است، و این سوء مدیریت هم یک شبه به‌وجود نیامده است، چرا مسئولان و عاملان دولت‌های گذشته وحامیان دولت فعلی به‌جای پاسخ‌گویی و عذرخواهی از خوزستانِ قهرمان؛ با وقاحت و پرویی و قیافه‌ای حق به‌جانب سعی دارند از نَمَد درد و رنج مردم خوزستان برای خود کلاهی ببافند؟!


گروه سیاسی جهان نیوز: حجت الاسلام بهزاد زارع از فعالین سیاسی و روایان دفاع مقدس طی یادداشتی به برخی دلسوزی های غیرصادقانه سیاسی درباره وضعیت غم انگیر فعلی خوزستان پرداخته است.

به گزارش جهان نیوز متن کامل این یادداشت به شرح ذیل است:
خوزستانِ قهرمان و مظلوم که امام(ره) فرمود: «دَین خود را به اسلام و ایران ادا کرده» این روزها از طرفی بر اثر سوء مدیریت و از طرفی گرفتار خشک سالی‌ست و حقیقتاً مردم مظلومش به‌ویژه شادگان در فشارند.

اما از دشمنان قسم خورده ایرانِ اَمن و متّحد در خارج تا فرصت‌طلبان فتنه‌گر داخلی در تلاشند از آب گِل‌آلود ماهی مورد نظر خود را صید کنند!

از نظام ظالمِ سلطه و سگِ دست پرورده‌اش صهیونیست‌های کودک‌کُش تا گاو شیردهٔ آن که دستش تا مرفق آلوده به خون کودکان سوری و یمنی و عراقی است هم بیش از این توقعی نداشته و نداریم.

اما چرا کسانی که از طرفی هم خود در این سوء مدیریت شریکند و هم در تحمیل وضع موجود به ملت مظلوم خوزستان دخیلند و هم از سوی دیگر در کشتی اَمن جمهوری اسلامی نشسته‌اند و کشتی را سوراخ می‌کنند و...؟!

جناب خاتمی یقه پاره می‌کند، احمدی‌نژاد انگشت اتهام را به‌سمت نظام نشانه می‌رود، تاج‌زاده رهبری را مقصر معرفی می‌کند، حجاریان نظام را به نارو زدن به مردم خوزستان متهم می‌کند، یادگارِ یادگارِ یادگار؛ پاسدارانی که برای آبرسانی به منطقه رفته‌اند را عاملان سرکوب می‌نامد و...!

همه می‌دانند و می‌دانیم که مشکل خوزستان آب نیست، بلکه مشکل خوزستان سوء مدیریت آب است، و این سوء مدیریت هم یک شبه به‌وجود نیامده است، چرا مسئولان و عاملان دولت‌های گذشته وحامیان دولت فعلی به‌جای پاسخ‌گویی و عذرخواهی از خوزستانِ قهرمان؛ با وقاحت و پرویی و قیافه‌ای حق به‌جانب سعی دارند از نَمَد درد و رنج مردم خوزستان برای خود کلاهی ببافند؟!

خاتمی باید جواب دهد در دولت خود و دولت بی‌کفایت مورد حمایت تکرارش چه گُلی به سر ملت ایران به‌ویژه ملت خوزستان زده؟!

احمدی‌نژاد که در انتخابات اخیر با دشمنان ملت هم‌نوا شد و با مریم رجوی انتخابات را تحریم کرد؛ باید جواب دهد که در دولت او چه اقدامات زیربنایی برای رفع مشکلات خوزستان از جمله آب شده؟!

اولاً؛
مشکل آب نیست و سوء مدیریت آب است که با خشک‌سالی هم مضاعف شده است.

ثانیاً؛
بیشتر اخبار و فیلم‌های بازنشر شده  مربوط به فتنه‌های قبل و حتی برخی متعلق به درگیری‌های عراق است و معلوم است با چه قصدی بازنشر می‌شود، آیا واقعاً آقایان این را نمی‌فهمند؟!

ثالثاً؛
در ناآرامی‌های اخیر خوزستان تا این لحظه (روز عید قربان) سه نفر کشته شده که هر سه نفر متعلق به نظام هستندیک نفر افسرنیروی امتظامی و دو نفر بعدی که خانواده آن‌ها رسماً مصاحبه کرده‌اند که عزیزانشان عضو فعال بسیج بوده‌اند و...

رابعاً؛
نیروهای ارتش و سپاه و بسیج و ناجا خارج از وظیفه سازمانی خود، ایثارگرانه برای کمک‌رسانی به منطقه رفته‌اند اما ناجوانمردانه آماج تُهمت سرکوب و... واقع شده‌اند.
جمهوری اسلامی در ۴۲ سال گذشته فتنه‌های فراوانی را پشت سرگذاشته است و یقیناً ملت ایران که در این انتخابات با وجود همه کارشکنی‌ها در کمال ناباوری یک‌بار دیگر سربلند از رود نیل عبور کرد، از این مراحل ناجوانمردانه منافقین داخلی و خارجی هم روسفید عبور می‌کند، اما درد اینجاست که چرا همواره جای شاکی و متشاکی، جلاد و شهید و... عوض می‌شود؟!

ظلم قبل از انقلاب را به‌خاطر می‌آوریم، به‌ویژه ستم به اقوام ایرانی ، قبل از انقلاب چه جفاهایی که روا داشته نشد، یکی از اقوامی که بیشترین ظلم و توهین و تحقیر را چشیده بود ملت مظلوم و محروم کردستان بودند، اما ۲۲ بهمن ۵۷ که انقلابِ همین پابرهنه‌ها و مظلومان به پیروزی رسید؛ بلافاصله پس‌مانده‌های رژیم که خود؛ عامل این ظلم‌ها بودند، به بهانه احقاق حق این اقوام وبنام آنها دست به شورش و فتنه زدند.

برای نمونه؛
در تاریخ ۲۶ بهمن ۵۷ فتنه کردستان با شعار «احقاق حق ملت کُرد مظلوم» کلید خورد و با کمک عده‌ای از خان‌زاده‌های منطقه؛ ۳۰ بهمن ۵۷ به پادگان مهاباد حمله کردند و تعدادی از افسران و درجه‌داران و سربازان را به‌شهادت رساندند و تمام سلاح‌ها و مهمات پادگان را به غارت بردند و...!

به‌راستی چه کسانی عامل محرومیت و ظلم به ملت کُرد بودند؟! آیا درهمین چهار روز (۲۲بهمن تا ۲۶ بهمن) حق کُرد ضایع شده بود؟!

این روزها خناثان روسیاه درصددند تا با استفاده از فشار خود ساخته بر گُرده مردم؛ مفری برای فرار خود از پاسخ‌گویی فراهم کنند و شیرینی پیروزی ملت در انتخابات اخیر را به‌کامشان تلخ کنند اما ملت ایران همانطور که در این انتخابات برای چندمین بار ثابت کرد از تجربه فتنه کردستان و ترکمن‌صحرا و خلق بلوچ و... تا فتنه کوی دانشگاه و فتنه ۸۸ درس گرفته است، به یاری خدا این حنای دشمنان و فتنه‌گران هم دیگر برایش رنگی ندارد!


کد مطلب: 770455

آدرس مطلب: http://www.jahannews.com/news/770455/درباره-برخی-دلسوزی-های-غیرصادقانه-سیاسی-خوزستان-این-حنا-دیگر-رنگی-ندارد

جهان نيوز
  http://www.jahannews.com