پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ - 5 Aug 2021
 
۰

رکوردشکنی تزریق واکسن کرونا درکشور/ دستور وزیر بهداشت برای افزایش سرعت واکسیناسیون همگانی

يکشنبه ۲۷ تير ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۰
کد مطلب: 770190
وزیر بهداشت در نامه ای خطاب به رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و روسای دانشگاه های علوم پزشکی بر افزایش سرعت واکسیناسیون همگانی تاکید کرد.
رکوردشکنی تزریق واکسن کرونا در کشور
به گزارش جهان نيوز، سعید نمکی وزیر بهداشت در نامه ای خطاب به رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و روسای دانشگاه های علوم پزشکی بر افزایش سرعت واکسیناسیون همگانی تاکید کرد.

در این نامه آمده است:

باسلام؛ 
آمار مسرت بخش واکسیناسیون از ساعت 8 صبح امروز تاکنون که نزدیک به چهارصد هزار تزریق بود رکورد تازهای در واکسیناسیون کشورست که حاصل تلاش بی وقفه کلیه همکاران ارجمند در خانه های بهداشت، مراکز جامع سلامت، پایگاههای ایجاد شده، مراکز تجمیعی، سازمان اورژانس و همچنین زحمات کلیه عزیزان همراه در نیروهای مسلح، سازمان بسیج و مردم عزیز در سراسر کشورست.

ضمن تبریک رسیدن به این رکورد و خداقوت خدمت همه عزیزان ستادی و زحمتکش در مراکز تزریق واکسن که میدانم مدیریت همزمان این فعالیت با مهار پیک پنجم بسیار سنگین است ضرورت دارد با رعایت موارد زیر تلاش کنیم در روزهای آتی به آمار بالاتری دست یابیم تا هرچه زودتر بتوانیم جمعیت بیشتری را در برابر این ویروس خطرناک ایمن سازیم.

1- همکاران ستادی در توزیع بموقع واکسن برای کلیه مراکز کشور بگونه ای عمل کنند که سرعت واکسیناسیون بدلیل وقفه کوتاه مدت در رسیدن واکسن کند نشود.

2- در اطلاع رسانی گسترده توسط صدا و سیما و رسانه های محلی بگونه ای اقدام گردد که با نوبت‌دهی منظم از مراجعه خارج از موعد مقرر و تجمع در مراکز واکسیناسیون پرهیز شود.

3- در تهران و کلانشهرها مراکز تجمیعی بسرعت افزایش یابد.

4- کلیه مراکز تک شیفت در دو شیفت کاری (در مناطق گرمسیر شیفت عصر میتواند از 4 بعدازظهر تا شب دایر باشد) خدمت رسانی کنند.

5- همانگونه که در ابلاغیه قبلی ذکر شده، کلیه مراکز در روزهای تعطیل بدون وقفه باز و خدمت‌رسانی کنند. در ایام تعطیل، وقفه در پوشش واکسیناسیون کشور و عدم تزریق تخلف محسوب میشود.

6- در صورت اتمام واکسیناسیون گروه های هدف تعیین شده، طبق اعلام قبلی، گروه‌های هدف سنی، جمعیتی و شغلی جدید فقط با ابلاغ رسمی اینجانب مجاز خواهد بود.

لذا شایسته است روسای محترم دانشگاهها بمحض رسیدن به اهداف تعیین شده اعلام نمایند تا برحسب ضرورت گروههای هدف جدید اعلام و ابلاغ گردد.

توفیق همگان را در این خدمت ارزشمند از خداوند بزرگ مسئلت دارم. 

دکتر سعید نمکی
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *