کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

هم‌زمان با آغاز تولید انبوه؛

آمادگی زنجیره تامین برای تولید تارا با پنج ستاره کیفی

27 تير 1400 ساعت 12:39

با آغاز تولید انبوه محصول تارا، عمق خودکفایی ۷۵درصدی قطعات این خودرو در زنجیره تامین گروه صنعتی ایران خودرو محقق شد.


به گزارش جهان نیوز به نقل از ایکو پرس، برنامه‌ریزی تعمیق خودکفایی و تضمین کیفیت و ساخت و تولید خودروی تارا در شرکت ساپکو و زنجیره تامین آن منجربه تولید انبوه تارا دستی در تیرماه و تارا اتوماتیک از شهریور امسال شد.

به منظور تحقق اهداف و سیاست های گروه صنعتی ایران خودرو و اجرایی سازی سیاست های کلان اقتصاد مقاومتی و جهش تولید، تولید انبوه خودروی تارا با ۷۵درصد عمق خودکفایی قطعات و مجموعه های آن از تیرماه آغاز و برنامه تولید خودروی اتوماتیک تارا را نیز از امسال اجرایی خواهد شد.

۹۰ درصد قطعات خودروی تارا در سیستم ‌تضمین کیفیت پیمانکاران (+SQA) ارزیابی و فرآیند تضمین کیفیت آن انجام شده است.

تارا، نخستین محصول ایران خودرو است که تمامی قطعات آن بر اساس روش تضمین کیفیت پیمانکاران (+SQA) مورد ارزیابی قرار گرفته و تیم ارزیابی کیفیت شرکت ساپکو، ظرفیت سنجی تامین مواد اولیه و تامین قطعات این محصول را تحت پایش مستمر قرار داده است؛ ارزیابی روند کیفی ۱۲۰ قطعه ویژه تارای اتوماتیک نیز بر اساس همین سیستم در شرکت ساپکو دنبال می شود و فراهم سازی تمامی الزامات نرم افزاری، کالیبراسیون و صحه گذاری این محصول با همکاری مرکز تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران خودرو در حال انجام است. 

برای تولید خودروی پنج ستاره تارا، ۱۳۹سازنده اعم از شرکت های زیرمجموعه گروه صنعتی ایران خودرو و سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو همکاری داشته اند.
برنامه‌ریزی‌های گسترده ای به منظور  داخلی سازی محور عقب این خودرو تا انتهای سال ۱۴۰۰ صورت گرفته است. مجموعه اکسل این خودرو از جمله قطعات مهم و های تک این محصول است که در داخلی سازی اکسل عقب این خودرو شرکت‌های محورسازان ایران خودرو، قالب های صنعتی ایران خودرو و ماشین ابزار ایران خودرو همکاری داشته اند.

بر اساس گزارش های ارایه شده از مدیریت پروژه تارا در ساپکو، استحکام ورق های بدنه این محصول از مهم‌ترین ویژگی های این محصول است. با عرضه  خودروی تارا اتوماتیک به مصرف کنندگان این محصول و  بهره مندی آن از تمامی امکانات خودروهای جدید و به روز دنیا نظیر سیستم نور و روشنایی خودکار در شب، سیستم روشن کردن خودرو بدون کلید (کی لس)، صندلی های برقی، آینه های تاشو، سنسور نور و باران، سیستم پایداری، سانروف، سیستم کروز کنترل و سایر امکانات ایمنی و رفاهی و همچنین استحکام بالای ورق های بدنه، این خودرو در سطح پنج ستاره کیفیت در بازار محصولات ایران خودرو خواهد درخشید.
 


کد مطلب: 770143

آدرس مطلب: http://www.jahannews.com/news/770143/آمادگی-زنجیره-تامین-تولید-تارا-پنج-ستاره-کیفی

جهان نيوز
  http://www.jahannews.com