کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

چمران اولویت‌های شورای شهر را اعلام کرد

25 تير 1400 ساعت 19:48

اقتصاد شهری، مسائل فرهنگی و اجتماعی، مسائل خدماتی و عمرانی از وظایف شهرداری است؛ اما مسائل خدماتی و عمرانی شهر به عنوان فرمان اول، در دوره ششم قرار خواهد گرفت.


به گزارش جهان نیوز به نقل از خبرگزاری دانشجو، مهدی چمران، منتخب شورای اسلامی ششم شهر تهران درباره نتیجه جمعبندی اعضای شورا بر سر انتخاب شهردار جدید تهران گفت: ما در حال جمع آوری رزومه نامزد‌های شهرداری تهران هستیم که بررسی را به زودی انجام خواهیم داد.

وی افزود: اعضای شورا برای انتخاب مدیران شهری شاخص‌های تخصص، تجربه، میزان توانایی‌های مدیریتی، تسلط به مسائل اقتصاد شهری، شناخت شهر تهران، شناخت نظام مسائل شهر تهران و همچنین شرایط اولیه از جمله: ولایی، انقلابی و پاک دست بودن را به عنوان ملاک قرار داده اند.

چمران ادامه داد: اقتصاد شهری، مسائل فرهنگی و اجتماعی، مسائل خدماتی و عمرانی از وظایف شهرداری است؛ اما مسائل خدماتی و عمرانی شهر به عنوان فرمان اول، در دوره ششم قرار خواهد گرفت، برای مثال: حل مشکل ترافیک، تأمین سلامت شهر، راه اندازی خطوط نیمه تمام مترو و مسائل اقتصادی برای در اولویت قرار دارد.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به بازداشت چند نفر از اعضای شورا در شهر‌های مختلف، چه برنامه‌ای برای جلوگیری از فساد اعضای شورای شهر دارید، تصریح کرد: ما در شورای استان‌ها در دوره‌های قبل، کمیسیون نظارت تشکیل دادیم و حتی به مجلس هم پیشنهاد دادیم که حتما جهت نظارت بر اعضای شورا، چنین کمیسیونی تشکیل دهد و به صورت جدی پیگیری می‌کردیم.

مهدی چمران درباره بازداشت چند نفر از اعضای شورای شهر در دوره‌های قبل هم تصریح کرد: در چند سال گذشته به اعضای شورای شهر تهران، اتهامی با عنوان جعلی «املاک نجومی» زدند که من چنین مسئله‌ای را رد می‌کنم، چون اصلا مسئله فساد اقتصادی، بین اعضای شورای تهران نداشتیم، فساد نجومی یعنی چند هزار میلیارد به بالا در صورتی که تعداد املاک مذکور، حدودا ۱۶۰ واحد عنوان شده بود که ۴۰ تا صحت نداشت و در سه دوره‌ای که من حضور داشتم، هیچ یک از اعضای شورای شهر در این معاملات نقشی نداشتند.

به گزارش خبرگزاری فارس پس از اعلام فهرست ۴۱ نفره نامزد‌های شهرداری تهران تا امروز بیش از ۱۵ نفر از حضور در این منصب انصراف داده‌اند.


کد مطلب: 769947

آدرس مطلب: http://www.jahannews.com/news/769947/چمران-اولویت-های-شورای-شهر-اعلام

جهان نيوز
  http://www.jahannews.com