چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰ - 27 Oct 2021
 
۱
۱

نکاتی برای نگهداری از خودرو در روزهای گرم

پنجشنبه ۲۴ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۰
کد مطلب: 769849
این روزها هوا به اندازه‌ای گرم شده که شرایط را برای دارندگان خودرو نیز سخت تر کرده این در حالیست که گرم شدن زیاد قطعات ماشین می تواند موجب خسارت و یا از بین رفتن آن شود.
نکاتی برای نگهداری از خودرو در روزهای گرم
به گزارش جهان نيوز به نقل از خودروکار، نگهداری از خودرو در روزهای گرم تابستانی نیاز به دانش پیچیده ای ندارد بلکه با داشتن آگاهی مختصر در مورد نحوه عملکرد قطعات در فصول مختلف سال می توانید کارایی بیشتری را از خودرویتان انتظار داشته باشید.

این روزها هوا به اندازه ای گرم شده که شرایط را برای دارندگان خودرو نیز سخت تر کرده این در حالیست که گرم شدن زیاد قطعات ماشین می تواند موجب خسارت و یا از بین رفتن آن شود.

بهتر است علاج واقعه را قبل از وقوع آن دانست و تدابیری برای نگهداری خودروی خود اندیشید. در این بخش از دانستنی های خودرو سعی داریم به مواردی بپردازیم که با رعایت آنها می توانید شرایطی عادی برای استفاده از خودرو فراهم کنید.

سیستم کولر خودرو را بازدید کنید
سیستم کولر خودرو را بازدید و سرویس های مربوط به آن مانند شارژ گاز، تعویض تسمه کولر و تعویض فیلتر خشک کن هوای کولر را انجام دهید.

در هوای گرم مخزن شیشه شور را پر کنید
در فصل گرما و سرما منبع شیشه شور را از مایع پر کنید و هرگز از محلول های ضدیخ، در داخل مخزن شیشه شور نریزید. به علت نزدیکی مخزن شیشه شور به موتور و گرمای زیاد، خالی بودن منبع در فصل گرما سبب خشکی، شکنندگی و خرابی زودرس پلاستیک می شود.

ترموستات موتور را در فصل تابستان باز نکنید
وجود ترموستات روی موتور در فصل تابستان الزامی است زیرا موجب می شود که موتور پس از روشن شدن و در اوایل صبح سریع به دمای نرمال برسد پس هرگز ترموستات موتور را در فصل تابستان باز نکنید.

تعویض روغن موتور خودرو در هوای گرم
اگر روغن موتور، جعبه دنده و دیفرانسیل خودروی شما از نوع زمستانه است ، در ابتدای فصل تابستان آن را با روغن های مناسب فصل یا چهارفصل تعویض کنید.

بررسی سیستم خنک کننده قبل از ریختن ضد یخ
از سلامت و کارایی قسمت های مختلف سیستم خنک کاری مانند ترموستات، پمپ آب، شیلنگ ها و درب رادیاتور قبل از اضافه کردن ضد یخ اطمینان یابید.

بررسی تسمه پروانه خودرو در هوای گرم
هر 8000 تا 10000 کیلومتر تسمه پروانه را بررسی کنید تا از سالم بودن آن اطمینان یابید و لمی آن در حد و اندازه های توصیه شده باشد.

برای نگهداری از خودرو از ضد یخ مناسب استفاده کنید
بعد از در نظرگرفتن شرایط آب و هوایی و حجم خنک کننده ضد یخ مناسب انتخاب کنید و داخل رادیاتور بریزید.

برای نگهداری از خودرو سطح سیال خنک کننده بازدید شود
آب مصرفی در خودرو باید دارای سختی کمی باشد تا رسوب نگیرد. سطح سیال خنک کننده باید هر هزار کیلومتر یا هفته ای یک بار بازدید شود. در شرایط عادی باید سالانه یا پس از طی مسافت 30 هزار کیلومترتعویض سیال خنک کننده انجام شود اما در شرایط سخت رانندگی و بسته به شرایط زمان های تعویض سیال تفاوت دارد.

باد تایرها را کنترل کنید
با افزایش دمای هوا در فصل تابستان فشار باد تایرها افزایش می یابد بنابراین در فواصل زمانی کوتاه تری باد تایرها را کنترل کنید.

فرمان خودرو را 180 درجه بچرخانید
قبل از ترک ماشین فرمان خودرو را 180 درجه بچرخانید تا قسمتی که شما آن را لمس می کنید در سایه قرار گیرد.

اتومبیل را در زیر نور مستقیم آفتاب پارک نکنید
برای به حداقل رساندن تبخیر بنزین از باک اتومبیل از پارک کردن اتومبیل در زیر نور مستقیم آفتاب خودداری کنید.

برای نگهداری از خودرو شمع ها را تعویض کنید
شمع ها را نیز هر 25000 کیلومتر بازدید و تمیز کرده و یا تعویض کنید.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


رضا
Iran, Islamic Republic of
برای خودروهابی جدید از بنزین سوپر استفاده شود
ضدیخ حداقل 30 تا 50 درصد آب رادیاتور باشد
در زمان داغ شدن موتور از دنده سنگینتر استفاده شود
باد لاستیکها در هوای خنک تنظیم شود
فیلتر هوا زودتر بازدید و در صورت لزوم تعویض شود
روغن مناسب خودرو استفاده شود در خودروهای امروزی روغن 10-40 توصیه شده
اگر متوجه حرارت غیر عادی آمپر موتور شدید میتوانید سریع بخاری ماشین رو فعال و روی دور تند روشن کنید
جهان متشکرم