چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰ - 27 Oct 2021
 
۲
۵

چمران: گزینه‌های شهرداری تهران ۳۱ نفره شد/ کدام چهره‌های شاخص از سکان داری پایتخت انصراف دادند؟

سه شنبه ۲۲ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۴
کد مطلب: 769652
منتخب شورای ششم شهر تهران از انصراف 10 نفر از گزینه‌های انتخاب شهردار خبر داد و گفت: پس از بررسی‌های اولیه 10 نفر به عنوان گزینه‌های نهایی مورد بررسی قرار می‌گیرند.
چمران: گزینه‌های شهرداری تهران ۳۱ نفره شد/ کدام چهره‌های شاخص از سکان داری پایتخت انصراف دادند؟
به گزارش جهان نيوز، مهدی چمران منتخب شورای ششم در گفت‌وگو با فارس،‌ درباره سرانجام انتخاب شهردار در پایتخت اظهار داشت: شب گذشته برخی از گزینه‌ها از 41 نفر پیشنهاد انصراف دادند چرا که برخی از آنها اعلام کردند به لحاظ برخی از مسئولیت‌ها و یا حکم از رهبری جهت حضور در شهرداری تهران منصرف شده‌اند و بابت این موضوع عذرخواهی کردند.

وی افزود: سایر گزینه‌ها که اعلام آمادگی کردند، قرار شده رزومه کامل اولیه از خودشان تا چهارشنبه برای ما ارسال کنند و بعد ما بررسی مقدماتی و نهایی انجام دهیم. 

منتخب شورای ششم گفت: بررسی‌های اولیه که انجام شد، 10 نفر در مرحله پایانی انتخاب می‌شوند و سپس از آنها مصاحبه و برنامه‌های حضوری خواهند داشت تا ما از میان آنها فردی را به عنوان شهردار انتخاب کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که نظر شما در مورد شهردار زن یا مرد برای پایتخت چیست، گفت: این قضیه به لحاظ جنسیتی فرقی ندارد. همه گزینه‌ها مقایسه و بررسی می‌شوند و نظر مثبت یا منفی خاصی در این راستا نداریم.

وی در مورد گمانه‌زنی‌هایی که در فضای مجازی و رسانه‌ها برای انتخاب شهردار انجام گرفته گفت: باید این موضوع را دقیق بررسی کنیم و هنوز انتخاب شهردار مشخص نیست. 

وی در مورد شاخص‌هایی که از سوی شهروندان به سایت شورای ائتلاف جهت انتخاب شهردار ارسال شده است، گفت: از جمله این شاخص‌های بارز که توسط شهروندان ارسال شده است، انتخاب شهردار از بدنه شهرداری و یا ملی بودن چهره آن است. 

وی گفـت: برای ما فرقی ندارد که بدنه شهردار از خارج شهرداری باشد، البته اگر از بدنه باشد چه بهتر و اگر از خارج از شهرداری باشد،‌اگر توانمند باشد مشکلی ندارد. آقای قالیباف هم برای خارج از شهرداری بود ولی بهترین شهردار پایتخت شد. 

پرویز فتاح،‌ مخبر دزفولی، سعید محمد، سردار حاجی زاده،‌ فرهاد رهبر، لطف الله فروزنده سردار وحیدی و مسکنی از گزینه هایی هستند که انصراف داده اند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
منم انصراف دادم
Iran, Islamic Republic of
فقط سعید محمد
Iran, Islamic Republic of
دکتر سعید محمد انصراف داده. ایشان انشاالله از اعضای کابینه دولت جدید خواهند بود.
Iran, Islamic Republic of
......
United States
از چهره های تکراری خسته شدیم....