پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ - 23 Sep 2021
 
۰

فاصله تورمی دهک‌ها به ۶.۸ درصد رسید

چهارشنبه ۹ تير ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۲۷
کد مطلب: 768385
طبق اعلام مرکز آمار ایران، فاصله تورمی دهک‌ها در خرداد ماه ۱۴۰۰ به ٦.٨ درصد رسید که نسبت به ماه قبل ٠.٦ واحد درصد کاهش داشته است.
فاصله تورمی دهک‌ها به ۶.۸ درصد رسید
به گزارش جهان نيوز، گزارش شاخص قیمت مصرف کننده کل کشور بر اساس دهک‌های هزینه‌ای در خرداد ماه ١٤٠٠ توسط مرکز آمار ایران منتشر شد.

بر اساس اعداد مربوط به تورم در میان دهک‌های مختلف هزینه‌ای، فاصله تورمی دهک‌ها در این ماه به ٦.٨ درصد رسید که نسبت به ماه قبل (٧.٤ درصد) ٠.٦ واحد درصد کاهش داشته است.

نرخ تورم کل کشور در خرداد ماه ١٤٠٠ برابر ٤٣.٠ درصد است که در دهک‌های مختلف هزینه‌ای در بازه ٤٢.٣ درصد برای دهک پنجم و ششم تا ٤٩.١ درصد برای دهک دهم نوسان دارد.

محدوده تغییرات تورم دوازده ماهه در گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» بین ٤٨.٧ درصد برای دهک دهم تا ٥٤.٢ درصد برای دهک دوم است. هم چنین اطلاع مذکور در مورد گروه عمده «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» بین ٣٢.٠ درصد برای دهک اول تا ٤٩.٢ درصد برای دهک دهم است.

فاصله تورمی دهک‌های هزینه‌ای
بر اساس اعداد مربوط به تورم در میان دهک‌های مختلف هزینه‌ای، فاصله تورمی دهک‌ها در این ماه به ٦, ٨ درصد رسید که نسبت به ماه قبل (٧.٤ درصد) ٠.٦ واحد درصد کاهش داشته است.

فاصله تورمی در گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» نسبت به ماه قبل ٠.٢ واحد درصد افزایش و گروه عمده «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» نسبت به ماه قبل ٠.١ واحد درصد کاهش را نشان می‌دهد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *