يکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ - 20 Jun 2021
 
۱
۵۸
توهین مهرعلیزاده به سایر نامزدها:

اجازه بدهید کسی که کار را می‌فهمد، دزد نبوده و پاکدست است روی کار بیاید/ به پادگان‌ها، دادگاه‌ها و کار قانون گذاری تان برگردید

جمعه ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۱۹
کد مطلب: 766315
مشکل اقتصاد را کسی می‌تواند حل کند که مسایل اقتصادی را بفهمد و بار دیگر تکیه کردن بر یک فرد فرهنگی، نظامی، امنیتی و حقوقدان و به یک قضایی مسایل را حل نمی‌کند.
اجازه بدهید کسی که کار را می‌فهمد، دزد نبوده و پاکدست است روی کار بیاید/ به پادگان‌ها، دادگاه‌ها و کار قانون گذاری تان برگردید
به گزارش جهان نيوز، محسن مهر علیزاده روز جمعه در برنامه تبلیغاتی تلویزیونی که از سیمای مرکز زنجان پخش شد، بدون اسم بردن از استان زنجان و ظرفیت‌های این استان، گفت: مردم با انتخابشان خدمتگذاری را بر سر کار می‌آورند که این خدمتگزار بتواند به تمام معنا در خدمت مردمش باشد.

وی افزود: تاسف بارتر از آن باید اعلام کنم که در کشوری زندگی می‌کنیم که با تمام نیت خیر خیلی از مسئولان متاسفانه دست ناپاکی، اختلاس، دزدی، فساد، دست یازیدن به بیت المال، فشار بر مردم و نیز تحمیل زندگی سخت بر مردم را در رویه‌های اجرایی خود برگزیده و چنان معیشت سختی را بر مردم فراهم آورده‌اند که امید مردم به آینده بسیار کمتر از آن چیزی است که باید باشد.

وی ادامه داد: انتظار از مردم این است که این بار با دقت مطالعه کنند و اینکه مشکل کشور ما امروز اقتصاد است، مشکل اقتصاد را کسی می‌تواند حل کند که مسایل اقتصادی را بفهمد و بار دیگر تکیه کردن بر یک فرد فرهنگی، نظامی، امنیتی و حقوقدان و به یک قضایی مسایل را حل نمی‌کند، این موارد را در گذشته دیده‌ایم من با کسی مخالفتی نمی‌کنم اما اگر امروز مشکل قلبی داریم باید به متخصص قلب مراجعه کنیم.

مهرعلیزاده خطاب به سایر نامزدهای رقیب خود گفت: شما به پادگان‌ها، دادگاه‌ها، کار قانون گذاری تان و هر جایی که هستید بروید و اجازه بدهید که کسی که می فهمد کار را و دزد نبوده، سالم و پاکدست است بر روی کار بیاید.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: امروز کشور ما در مقطع تاریخی حساس و خطیری قرار گرفته است، مردم ایران دست به انتخابی خواهند زد که بتوانند با تکیه بر تجربیات گذشته، راهی برای برون رفت از مشکلات پیچیده موجود بیابند و با انتخابشان خدمتگزاری را بر سر کار بیاورند که آن خدمتگزار بتواند به تمام معنا در خدمت مردم باشد.

مهرعلیزاده ادامه داد: امروز متاسفانه مسائل معیشتی، فقر، تنگدستی، بیکاری، فاصله بسیار زیاد اجتماعی بین اقشار جامعه، افزایش سطح خط فقر و رسیدن آن به ۷۰ درصد جامعه، کشمکش‌های بی حاصل بین افراد، گروه‌ها و صاحب نظران در عرصه‌های مختلف را در کشور شاهد هستیم.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: در کشوری زندگی می‌کنیم که با وجود نیت خیر خیلی از مسئولان، متاسفانه دست ناپاکی، اختلاس، دزدی، فساد، دست یازیدن به بیت المال و فشار بر مردم را در رویه‌های اجرایی وجود دارد و چنان معیشت سختی را برای مردم فراهم آورده‌اند که مردم امیدشان به آینده خیلی کم شده است.

علیزاده افزود: برخی اقدامات مسئولان که بهتر است کلمه نا مسئولان را به کار ببرم، کسانی که به دنبال گرفتن کرسی‌های ریاست به دنبال روش‌های ناصواب رفتند، بعضاً کرسی خریدند، میز خریدند، میز فروختند، امضا خریدند و فروختند و کشور را به جایی رساندند که می‌تواند و می‌توانست به قوی‌ترین و غنی‌ترین کشور منطقه تبدیل شود، امروز کشور را با مشکلات عدیده ای مواجه کرده است.

وی افزود: اینکه فکر کنیم که مشکلات را افرادی باید بنشینند و حل کنند، این ایده درستی نیست، اینکه فکر کنیم وظیفه آن فرد یا جمعی که بالا نشسته این است که راه برون رفت را طراحی و معرفی کنند و ملت را نیز به دنبال خود بکشند، این ایده درست است.

مهرعلیزاده در بخش دیگری به عملکرد دولت‌های گذشته اشاره کرد و افزود: همه دولت‌ها کارهایی کرده‌اند و نمی‌شود اجر کسی را ضایع کرد، در زمان جنگ، زحمات زیادی را دولت وقت کشید، در دهه ۶۰ با یک نظام صحیح اقتصادی، دولت کاری کرد که با ۶ تا ۶.۵ میلیارد دلار درآمد نفتی، نیازهای ضروری در یک حداقلی به مردم می‌رسید و در این شرایط اعتماد مردم و کمک آنان به جنگ بی نظیر بود.

وی ادامه داد: در دولت سازندگی با آنکه زحمت کشیدند، ولی آن روحیه جلب تعاون همگانی برای همکاری مشترک و آنچه ایده آل بود پیش نیامد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: در قدم بعدی دولت اصلاحات تمام جهدش را گذاشت و دوباره برای کشور عزت و افتخار آفرید، پاسپورتمان اعتبار پیدا کرد، روسای جمهوری کشورهای اروپایی برای دعوت از رییس جمهور کشورمان صف کشیدند، تئوری گفتگو تمدن‌ها در سطح جهان طنین افکن شد.

مهرعلیزاده معتقد است: با کار بسیار ارزشمندی که تحت عنوان برجام در سه سال اول دولت و با تمام تلاش‌هایی که دولت و مجموعه نظام داشت و حتی با یادآوری، مراقبت‌ها و نظارت عالی‌ترین سطح تصمیم گیران نظام، مقام معظم رهبری و سایرین، شاید در عمر تاریخ ایران قوی‌ترین معاهده بین المللی که ایرانیان توانسته بودند در آن نظریات خود را اعلام و اعمال و به حق غنی سازی شان برسیم، حقی که تا دیروز نادیده گرفته می‌شد را بپذیرند، مکتوب کرده و در سازمان ملل تصویب و از سوی دیگر چندین تحریم که در حال منجر شدن به جنگ و ناامنی برای کشورمان بود خطرش رفع شود.

وی با اشاره به بدعهدی‌های آمریکا گفت: این کشور هیچ وقت با ما دوستی نکرده، آمریکا همان کشوری است که در اوایل انقلاب با تحریک نیروهای شاه و بعدها نیروهای وابسته به شکل‌های مختلف توانست در داخل ناامنی و جنگی را از طریق صدام به ما تحمیل، به عراق کمک و هشت سال به ما جنگ و خونریزی و فشارهایی از این دست تحمیل کردند.

مهر علیزاده افزود: بعدها نیز در مقاطع و روش‌های مختلف از جمله تحریم و فشارها در واقع هیچ وقت با ما دوستی نکرده و همیشه عناد ورزیدند، اگر چه تصورمان بر این بود که با برجام که یک اجماع جهانی بر علیه ما ایجاد شد می‌توانست راه‌های سرمایه گذاری و تبادلات خارجی، صادرات و واردات را بگشاید.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: آمریکا این موضوع را به خوبی می‌دانست، به همین منظور راه را بست و با خروج و بی اثر کردن برجام و از سوی دیگر با فشارهای اقتصادی و تحریم‌های اشخاص، سازمان‌ها و شخصیت‌ها تصور می‌کردند که با فشاری که از ابتدای ۹۷ با خروج از برجام ایجاد کرده‌اند، خواهند توانست که مردم را ناامید کرده و نظام را بر بیاندازند.

مهرعلیزاده گفت: اما خدا رو شکر فکر مردم، اعتقاد، تعصب و افتخار به ایرانی بودنشان، از خودگذشتگی و مهربانی هایتان و اینکه یک سری کارهای عادی که می‌توانست حداقل نشاط را به جامعه بیاورد توسط عده‌ای با تنگ نظری کامل محدودیت بر آن اعمال شد و اینکه عده‌ای به شکل تمامیت خواهی بر تمام ارکان این مملکت فائق بیایند و دیدگاه‌های تنگ نظرانه شان را پیاده کنند، این مساله نیز وجود دارد و این شما را عصبانی می‌کند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: اینکه به بحران آب در این کشور که بحران وحشتناکی است توجه‌ای نمی‌شود و غافل و به جای بحران آب به یک دوچرخه سواری، بزم موسیقی، شعر خوانی و یا بازی چند جوان در پارک و آب پاشیدن آنها به یکدیگر گیر می‌دهند، این مسایل درد بزرگی است.

مهرعلیزاده ادامه داد: این مساله که به جای اینکه به فکر معیشت مردم باشند با هدف از سکه انداختن دولت، مردم را به خیابان‌ها ریخته و شعار مرگ بر این و آن بدهند یک ضعف است، مرگ را تمام کنید، این دشمنی و کینه‌ها را تمام و زندگی کنید، چرا که ایرانی‌ها انسان‌های بزرگی هستند در شان ما نیست که به دیگران گیر داده و شعار مرگ سر بدهیم.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: ما بزرگ هستیم و باید با بزرگواری با دنیا برخورد کنیم، باید به گونه‌ای حرکت کنیم که این حرکتمان بزرگی مان و تاریخ چند هزار ساله مان را به مردم دنیا نشان بدهد و دنیا نیز همین را از ما توقع دارد.

مهرعلیزاده ادامه داد: ما بزرگ هستیم، بزرگان بایستی حرکت‌های بزرگ انجام بدهند، با این وجود شما حق دارید چرا که می‌گویید اگر ما بزرگ هستیم پس آن رعایت حق بزرگواری ما کجاست؟ چرا اجازه نمی‌دهید که در زندگی خودمان شاداب باشیم؟ چرا نمی‌گذارید به زندگی خود در یک فضای رقابتی کسب و کار داشته باشیم؟

وی گفت: می‌گویید پس چرا در برنامه‌هایتان تولید را منکوب کرده‌اید؟ چرا نمی‌دانید که بایستی راه تولید باز باشد؟ رانت نمی‌گذارد آیا ارتباطات زیرمیزی هایتان اجازه نمی‌دهد که راه را برای تولید باز تا ما بتوانیم یک زندگی شرافتمندانه داشته باشیم.
مرجع : مهر
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


موسوی
Iran, Islamic Republic of
مشکل اقتصاد را کسی می‌تواند حل کند که .... آره آقای علیزاده .. آیا مشکل اقتصاد را کسی می‌تواند حل کند که خودش آن را بوجود آورده!؟؟؟؟!
خراسانی
Iran, Islamic Republic of
خوب چرا تو هشت سال روحانی یا 92 و 96 نگفتی
خسارت محض
Iran, Islamic Republic of
برجام اقتصاد کشور را قفل کرد.
United States
مهرعلیزاده : اجازه بدهید کسی که دزد نبوده و پاک دست است روی کار بیاید
آقای مهرعلیزاده چشم همین کار را می کنیم .
Iran, Islamic Republic of
آقای مهر علیزاده شما هم حرف خودت را اجرا کن .
یوسف
Iran, Islamic Republic of
جواب این اقا رو مردم پای صندوق خواهند داد.
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
با انتخاب جناب همتی توسط مردم وزنه اصلاحات و اصولگراها تعیین خواهد شد
خوش خیال
Iran, Islamic Republic of
داداش کسی چهار تا مطلب رو نمی تونه خودش بگه و از روی کاغذ میخونه وزنی نداره
با تجربه
Iran, Islamic Republic of
همتی رقیب آراء باطله خواهد بود.
Iran, Islamic Republic of
......
Iran, Islamic Republic of
............
یاور
Iran, Islamic Republic of
مردم تحمل دولت سوم روحانی را ندارند.
Iran, Islamic Republic of
دانا سخن از زبان ما می گویی... بله ما هم معتقدیم که
بسه دیگه اجازه بدید پاکدستان حکومت رو بدست بگیرند
Iran, Islamic Republic of
شما خودت مشکلی جناب .پاگذاشتن رو خرخره مردم ....!!1
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
شورای نگهبان با چه حجتی ایشون رو تایید صلاحیت کرده؟؟؟!!
Kardarblash
Iran, Islamic Republic of
......
علی
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
واقعا از کسی که بین یک تا هفت ، هشت را انتخاب میکند چه مسئولیتی باید داد
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
دور و بر روحانی پر از اقتصاددان بود اینهم وضع مملکته..
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
سلام

شما هم به حوزه ی تربیت بدنی برگرد . .
Iran, Islamic Republic of
اگر منظورت اینه که آقای همتی رییس جمهور شود خیال تخت که آقای رییسی رییس جمهور است. منتظریم که آقای رییسی بیاید.
Iran, Islamic Republic of
یعنی شورای نگهبان نمیخواد تذکری به ایشون بده هرچی به دهم‌ میاد میگه .
اقای مهر علیزاده 30 سال گذشته عکس فرمایشاتت ثابت شده ....
احسان
Iran, Islamic Republic of
......
سعید
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
دولت را بدهید دست آقای مهر علیزاده، تا دلار را به 50000هزار تومان برسانه تا دولت روحانی ادامه پیدا کنه کاری به او نداشته باشید
Iran, Islamic Republic of
شما هم برگرد برو هلند درسهات رو پاس کن !!!!! .
Iran, Islamic Republic of
این اجازه دست مردم هست، .....
سیدمحمد
Iran, Islamic Republic of
جهان ..نه توهین کردم نه مسخره چرانظرم رو حذف کردی ..اینه آزادی بیان دیدگاهها ونظرات متاسفم براتون...
چقدر پوستت کلفت مهر علیزاده..به هر کی یک لگدی میزنی بی ادب‌
Iran, Islamic Republic of
....
United Arab Emirates
.........
Iran, Islamic Republic of
....
عبدالله
Bulgaria
رئیس جمهور باید فردی باشد دارای خصلت مدیریت جامع و نه تک بعدی
مگر قرار است که رئیس جمهور فقط اقتصاد کشور را مدیریت کند ..
United Arab Emirates
آذربایجان عویاخدی
رئیسی دایاخدی
Iran, Islamic Republic of
البته اویاخدی نه عویاخدی
Iran, Islamic Republic of
جناب مهر علیزاده شما که استاد مدیریت دانشگاه تهران هستین فعلا بفرمایید کشور با چه مدل مدیریتی داره مدیریت میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مجید
Iran, Islamic Republic of
جاده صاف کن همتی .
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
....
قرچک
Iran, Islamic Republic of
این آقا فکر می کنه اقتصاد بلده ایشون هم مثل آقای روحانی بلده تورم خلق کنه این همه از دوران خاتمی میگه اون موقع هم گرونی بیداد می کرد دوستان مراجعه کنند به فیلم تبلیغاتی هاشمی رفسنجانی در سال 84 تا ببینند که چه کرده اند.
حسيني پور
Iran, Islamic Republic of
......
Iran, Islamic Republic of
...
فهیم
Iran, Islamic Republic of
خواسته مردم هم همین است بروید کنار در این 8سال مردم را به خاک سیا ه نشاندید
Iran, Islamic Republic of
پس مثل بقیه مردم توهم به رییسی رای بده
صادق
Iran, Islamic Republic of
اگه حرف خودت رو قبول داری تمام معیار هایی که گفتی در رئیسی است.
حسین
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
.....
رسولی
Iran, Islamic Republic of
شمایی که قدرت را موروثی می دانید و تشنه رسیدن به پست و مقام و خدمت به خودتان هستید.
و مردم را بدهکار خود می دانید و در آخر کارتان هم انتظار دارید ملت از شما تشکر کنند.
عمر امثال شما رو به پایان است.
...
علی
United States
توی چند سال گذشته که هر خیر و برکتی دیدیم از همون پادگان‌ها و دادگاه‌ها دیدیم! .
Iran, Islamic Republic of
......
پهپاد
Iran, Islamic Republic of
حالا چند روز دیگه سران اصلاحات با زبان بی زبانی میگن:
تَکرار می کنیم.!!!
بیچاره مردم
Iran, Islamic Republic of
. اصلاحاتی جماعت با توهین کردن ..... عجین شده ......
Iran, Islamic Republic of
میخاد بگه من میخام قدرت دست من باشد .....
Iran, Islamic Republic of
برو خدا رو شكر كن نسيم كولر كاغذهاتو با خودش نبرد، وگرنه فقط بايد گوش ميكردي