جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ - 18 Jun 2021
 
۰
۸

واکنش جهانگیری به نخستین مناظره نامزد‌ها

دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۰۴
کد مطلب: 765755
مناظره نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری در برنامه‌ریزی و اجرا عجیب بود.
واکنش جهانگیری به نخستین مناظره نامزد‌ها
به گزارش جهان نيوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور امروز دوشنبه در رشته توییتی با اشاره به نخستین مناظره نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری نوشت: اولین مناظره نامزدان ریاست جمهوری را دیدم، هم برنامه‌ریزی و هم اجرا عجیب بود. هفت نامزد ریاست جمهوری درباره مسائل اقتصادی کشور مورد پرسش قرار گرفتند بدون آنکه هیچ سوالی درباره تحریم‌های ظالمانه و آثار آن بر اقتصاد و نیز بحران کرونا و پیامد‌های آن بر اشتغال و معیشت مردم مطرح شود.

وی اضافه کرد: هیچ نامزدی به این مسئله نپرداخت و پنج نامزد همسو نیز یک صدا، خرابی همه اوضاع را تنها به این دولت ارجاع دادند. آن‌ها نگفتند مقصر ارجاع پرونده هسته‌ای کشور به شورای امنیت سازمان ملل تحت مدیریت آمریکا در سال ١٣٨٥ چه تیمی و چه جریانی بود و چه هزینه‌های سنگینی بر کشور تحمیل کرد.

معاون اول رئیس جمهور یادآورشد: آنها نگفتند دولت اول روحانی چگونه توانست ایران را از ذیل فصل هفتم شورای امنیت خارج و تحریم‌ها را رفع کند و برجام، ثبات اقتصادی، دستیابی به نرخ تورم تک رقمی و رشد اقتصادی ١٢ درصدی در سال ٩٥ سبب شد تا دولت دوم روحانی با رای ٢٤ میلیونی مردم تشکیل شود.

جهانگیری ادامه داد: آن‌ها نگفتند با خروج ترامپ از برجام در سال ٩٧ و وضع سنگین‌ترین تحریم‌ها و راه‌اندازی جنگ اقتصادی بی‌سابقه در طول سه سال اخیر، مردم با چه تنگنا‌های اقتصادی شدیدی مواجه شدند.

وی افزود: آن‌ها نگفتند که در این مدت چه جریانی نگذاشت راه‌های خروج کشور از تحریم‌ها و بازشدن در‌های اقتصاد که نتیجه مستقیم آن کاهش رنج‌ها و نگرانی‌های مردم بود به فرجام برسد. آن‌ها احتمالا باید بدانند که اداره اقتصاد کشور در تحریم و بدون تحریم سیاست‌ها و اولویت‌های متفاوتی دارد.

معاون اول رئیس جمهور خاطرنشان کرد: اگر فهم مسائل واقعی کشور و راه حل‌های به دور از شعار و تبلیغات سیاسی مد نظر باشد باید صدا و سیما امکان پاسخگویی وزراء و اظهارات نخبگان و کارشناسان مطلع را فراهم کند. تنها با گروه خود به قاضی رفتن خود را راضی کردن است.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
شما که زبان مذاکره بلد بودید.
Iran, Islamic Republic of
جناب جهانگیری : شما خیلی مشتاق رفع تحریم و..... هستید بعد از 28 خرداد ماه 1400 سریع اقدام کنید.!!
Iran, Islamic Republic of
...
ناظر
Iran, Islamic Republic of
آقای جهانگیری،هم حزب ها و دوستان شما سعی می کنند فاصله شون رو با شما حفظ کنن و مسوولیت کارهای شما رو باهاتون شریک نمی شن...!!!
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
آنها نگفتند شما چگونه ذخایر ارزی و طلای کشور را به باد دادید!!!؟!
Iran, Islamic Republic of
خوب بود این ها را در انشایی که برای همتی و مهر علیزاده تنظیم کرده بودید مفصلتر میاوردید .
مهاجر
Iran, Islamic Republic of
....