جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ - 18 Jun 2021
 
۰
۳

زاکانی: ثبات را به بازار برمی‌گردانم

يکشنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۰
کد مطلب: 765707
دولت باید برای رونق بازار سرمایه کمک کند نه اینکه کمر بازار سرمایه را بشکند تا بتواند از این طریق خود را اداره کند.
زاکانی: ثبات را به بازار برمی‌گردانم
به گزارش جهان نيوز به نقل از مهر، علیرضا زاکانی، نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چه برنامه‌ای برای ساماندهی بازار سرمایه و رونق بورس دارید؟ گفت: جهت اصلی فعالیت‌های اقتصادی در دولت بنده توجه ویژه به بازار سرمایه خواهد بود و من همه داشته‌های دولت را در خدمت این بازار می‌گیرم چرا که بهترین روش موجود ما برای بهره‌مندی از امکانات مردم، در خلق ثروت مابه‌ازای تولید مناسب همین بازار سرمایه است.

وی تصریح کرد: در همین ارتباط، ابتدا داخل خود دولت را تنظیم می‌کنم چرا که بخشی از اشکالاتی که در بازار سرمایه ایجاد شد، به علت دعوای میان وزرای نفت و امور اقتصادی و دارایی بود.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: علت دیگر اخلال در بازار بورس دعوایی است که مبتنی بر سیاستگذاری‌های دستوری قیمت‌ها صورت می‌گیرد و علت بعدی اخلال در بازار بورس نیاز دولت به این بازار بود که دست در جیب بازار سرمایه کرد به این ترتیب که وزیر اقتصاد چندی پیش اعلام کرد که دولت ۳۰۰ هزار میلیارد تومان از بازار سرمایه برداشته است، در حالی که دولت حق ندارد از مال مردم بردارد.

زاکانی بیان کرد: دولت اکنون از بابت ایجاد تورم و ظرفیت‌های بازار سرمایه خودش را اداره می‌کند و خبری جدید دارم که ۳۴ هزار میلیارد تومان، دولت پیش‌خور کرده و برای دولت بعد گذاشته است.

وی گفت: ما در دولت اقدام و اصلاح با گروهی کارشناسانه ثبات را به بازار سرمایه باز می‌گردانیم و بانک باید در خدمت بازار سرمایه قرار گیرد نه اینکه مداخله‌گر و رقیب این بازار باشد. دولت باید برای رونق بازار سرمایه کمک کند نه اینکه کمر بازار سرمایه را بشکند تا بتواند از این طریق خود را اداره کند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: بانکی که به تولید کمک نکند، بهتر است درش بسته شود. لذا آنچه که برای ما در بحث بازار سرمایه اهمیت دارد این است که به گونه‌ای سیاستگذاری کنیم تا دولت در بازار سرمایه دخالت نکند و خودش را خرج بازار سرمایه کند نه اینکه بازار سرمایه و مال مردم را خرج خود کند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


United States
ملت همه بایدها را میدانند... چگونگی حل مشکلات را بگو داداش.
Iran, Islamic Republic of
دولت روحانی نه در پاسخگویی و نه در عذرخواهی لکنت نداشته است
Iran, Islamic Republic of
اگر کاندیدایی نمی‌تواند کشور را به سمت عصر ظهور ببرد، نباید نامزد انتخابات شود