شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ - 19 Jun 2021
 
۰
۲۴

پاسخ ستاد انتخاباتی زاکانی به ادعای همتی درباره مدرک تحصیلی وی

شنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۱
کد مطلب: 765665
ستاد انتخاباتی علیرضا زاکانی به ادعای عبدالناصر همتی نامزد انتخابات، درباره مدرک تحصیلی زاکانی در رشته پزشکی هسته‌ای پاسخ داد.
پاسخ ستاد زاکانی به ادعای همتی درباره مدرک تحصیلی
به گزارش جهان نيوز به نقل از فارس، ستاد انتخاباتی علیرضا زاکانی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به ادعای عبدالناصر همتی دیگر کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در خصوص مدرک تحصیلی پزشکی هسته‌ای او، به نقل از زاکانی پاسخ داد که متن آن به شرح زیر است:

«درباره زمان تحصیل تخصص و تغییر رشته از دستیاری اطفال به پزشکی هسته‌ای به اسناد شماره ۱۲، ۶ و ۳ می‌رسیم. از جمله مواردی که بسیاری از دوستان می‌دانند اینکه پس از پایان پزشکی عمومی، دکتر جبل عاملی رئیس وقت دانشکده به بنده گفت که مسئولان دانشگاه با توجه به فعالیت هایم در دانشگاه، جمعاً تصمیم گرفته اند که به من بورس خارج از کشور دهند؛ اما بنده نپذیرفتم و گفتم که باید خودم امتحان بدهم و فعالیت‌هایم برای بورسیه شدن نبوده است. در ضمن به او به خنده گفتم که دانشگاه‌های خارج از کشور بسیج ندارند و من هم نمی‌توانم بدون خدمت در بسیج زندگی کنم. بعداً خدا لطف کرد و حدود کمتر از یک ماه به طور فشرده درس خواندم و در آزمون دستیاری کودکان دانشگاه تهران قبول شدم. پس از قبولی و مراجعه به بیمارستان اساتید و دوستان به بنده گفتند که به دلیل شرایط مجروحیت دست راست، امکان ادامه تحصیل در این رشته و کار با اطفال برایم بسیار سخت خواهد بود و عملاً این امکان وجود ندارد و باید تغییر رشته بدهم.

اینجانب در دی‌ماه ۷۶ درخواست تغییر رشته به فیزیولوژی دادم که رشته ای صرفاً آکادمیک و علوم پایه و در نظر دانشجویان به مراتب پایین‌تر از دستیاری اطفال است.

گروه مربوطه، دانشکده پزشکی و دانشگاه ابتدا با این درخواست موافقت کردند ولی بعد از چند ماه پیگیری، شورای علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی طبق سند ۱۲ در نامه مورخ ۲۷/۱۲/۷۶ به امضای دکتر وجگانی خطاب به دکتر ربانی معاون وقت آموزش دانشگاه علوم پزشکی تهران، با این درخواست بعلت تغییر رشته از گروه بالینی به علوم پایه مخالفت کرد و آن را مغایر قانون اعلام نمود و صراحتا نوشت که باید در گروه بالینی تغییر رشته دهم یا در صورت اصرار بنده بر انجام آن در شورای آموزش علوم پایه می بایست این درخواست تائید شود.

پیرو آن و به استناد نامه دکتر وجگانی، برابر سند شماره ۶ به تاریخ ۲۴/۱/ ۷۷ ، دکتر سراجی مدیر کل وقت آموزش دانشگاه علوم پزشکی تهران مخالفت فوق با این درخواست تغییر رشته به فیزیولوژی را اعلام کرده است، بنابراین مخالفت های مکرر ذکر شده در نامه های فوق مربوط به تغییر رشته به فیزیولوژی بعلت علوم پایه بودن آن است نه تغییر به پزشکی هسته ای که رشته ای بالینی است، در این خصوص هم نگارنده سرمقاله بیراهه رفته و خلاف گفته است.

موضوع دیگری که مطرح نموده اند با استناد به سند شماره ۷، شروع تحصیل دوره تخصصی بنده با وقفه ایجاد شده از سال ۷۷ تا ۸۰ است. لازم به توضیح است که چند روز قبل از اعلام تصویب مجوز شروع تحصیل در دوره تخصص در انتهای سال ۷۷، اینجانب با مسوولیت محوله از سوی نیروی مقاومت بسیج و افتخار قبول مسئولیت بسیج دانشجویی دانشگاه های استان تهران امکان شروع تحصیل در سال ۷۸ را نداشتم و برای شروع تحصیل در سال ۷۹ و برای وقفه تحصیلی برگ ماموریت به دانشگاه ارایه گردید و دانشگاه هم آن را پذیرفت- امری که برای کارمندان و ماموران دولتی امری متداول میباشد. با توجه به اینکه گروه پزشکی هسته ای قبلاً اعلام کرده بود که بنده از ابتدای سال ۷۸ درسم را شروع کنم ابتدا با عنایت به سند شماره ۷ اعلام شروع تحصیل در سال ۷۹ را منوط به شرایط درج شده در این سند نمود – البته گروه تخصصی مرجع تشخیص انصراف و یا قبول دستیاران نیست و آموزش دانشگاه این مسئولیت را دارا می باشد که مسیر فوق در دانشگاه پیگیری شده است- ولی بعد از مراجعه و توضیحات ارایه شده به رئیس محترم گروه پزشکی هسته ای که گله مند از عدم اطلاع رسانی بنده برای شروع ننمودن دوره ی تخصص بود، اینجانب دوره تخصصی را شروع کردم لذا بخش زیادی از وقفه فوق در سیر تغییر رشته بنده در وزارتخانه و دانشگاه در سراسر سال ۷۷ سپری گردیده و سال ۷۸ نیز عدم شروع تحصیلم بخاطر ماموریتی بود که مدرک آن تحویل دانشگاه شد و حتماً کسانی که به اسناد پرونده تحصیلی بنده دسترسی داشته اند از آن با خبر می باشند و در سال ۷۹ نیز ابتداً گروه برای موافقت شرایطی را گذاشت و توصیه نمود و سپس با ارایه ادله شرایط را پس گرفت – گرچه طبق عرضی که قبلاً نمودم این شرط گزاری خارج از حیطه مسئولیت گروه بود - و درس تخصصی را بنده شروع نمودم، پس در این موضوع نیز بیراهه رفته اند و سخن نادرست گفته اند.

البته ادعای دیگری نیز در ادامه ادعاهای فوق در گوشه و کنار مطرح کردند که بنده بخاطر پولساز بودن این رشته آن را انتخاب کرده ام، از این منظر هم جالب است مدعیان و مفتریان بدانند که بنده الان ۱۴ سال است مدرک پزشکی عمومی خود را گرفته و حدود ۷ سال است که مدرک تخصص پزشکی هسته ای ام  را اخذ کرده ام و در سراسر سال های ذکرشده، شرایط تاسیس و دریافت مجوز دایر کردن مطب و مرکز خصوصی در تهران را هم داشته ام ولی جز در بیمارستان دولتی کار نکرده ام و تاکنون حتی یک ریال هم از امکان مجوز کار خصوصی پزشکی کسب ننموده‌ام.»

گفتنی است، در جریان اولین مناظره انتخاباتی، همتی خطاب به زاکانی گفته بود: آقای زاکانی از پوششی بودن دربیایید! یعنی چه که این همه متهم می‌کنید؟ شما دو کلاس اقتصاد خوانده‌اید؟ اقتصاد نمی‌دانید! پزشکی‌ هسته‌ای‌تان هم که مشخص است چطور مدرک گرفتید. دهن من را باز نکنید. من می‌خواهم محترمانه صحبت کنم.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
همتی همه شما را در مناظره شکست داد.
Iran, Islamic Republic of
....
خراسانی
Iran, Islamic Republic of
همتی خودش را شکست داد و همه دیدیم چیزی برای عرضه و دفاع ندارد.
Iran, Islamic Republic of
......
Iran, Islamic Republic of
آرزویت را به صورت خبر بیان می کنی
پرستو
Iran, Islamic Republic of
درودبرزاکانی
Iran, Islamic Republic of
در بیانیه ای مربوط به شورای نظارت بر انتخابات بود و اول برنامه خوانده شد در مورد تهمتهایی که به کاندیداها از طرف کاندیدای دیگر شرایطی را اشاره کرده بودند و متاسفانه توهینهایی در مورد سطح سواد و مدرک دکتری و نوع گرفتن مدرک بیان شد.....توهینهایی مانند پوششی بودن ....که باید طبق شرایط موجود در بیانیه به افراد اجازه پاسخگویی داده شود .
محمد
Iran, Islamic Republic of
چون ندیدند حقیقت ره افسانه زدند ...
درود بر زاکانی عزیز...
Iran, Islamic Republic of
باید در همان مناظره آقایان طبق بیانیه ستاد نظارت بر انتخابات برای این توضیحاتی که دادید از صدا و سیما تقاضای زمان برای دفاع میکردید و همچنین به خاطر اهانت اصرار بر پوششی بودن . آنوقت طرف مقابل به جای تخریب به ارائه برنامه های خود در صورتی که چیزی در چنته داشت میپرداخت .
يامهدي
Iran, Islamic Republic of
واقعا اين اصلاح طلبان در اين 24 سال رياست جمهوري را كه داشتند بررسی کنید که رفتار و گفتارشون چه جوری بوده با داخلی ها و خارجی .خانواده اشون کجان و خودشون کجا. و مردم کجا هستن
Iran, Islamic Republic of
آقاي همتي كه خودش را يك دانشگاهی و عضو هیات علمی می داند در 30 سال اخیر فقط کار اجرایی کرده و اصلا در دانشکده اقتصاد حضور نداشته است
نمره ۲۰
Iran, Islamic Republic of
من به زاکانی بابت مناظره نمره ۲۰ میدهم.
Iran, Islamic Republic of
اصلاح طلبها همیشه بازنده اخلاق هستد!!!
Iran, Islamic Republic of
روزنامه اصلاح طلب آفتاب یزد : کاندیداهای اصلاح طلب بازنده اخلاق بودند
Iran, Islamic Republic of
همتی باید بعد مناظرات...پاسخگوی کارهای خود باشد.
Iran, Islamic Republic of
جناب همتی خوبه تو دکترا داری!!!...
Iran, Islamic Republic of
آقای همتی تلاش برای ریاست جمهوری بی فایده است مردم سرزمینم آگاهانه به کاندید خود رای میدهند.اینقدر دنبال مدرک کسی نباش. شورای نگهبان قبل از تو آگاهانه و خیلی دقیق نامزدهای ریاست جمهوری انتخاب کرد. من به احترام رهبرم وبه عشق رهبرم پای صندوق رای میایم..
Iran, Islamic Republic of
....
.....
Iran, Islamic Republic of
سئوال از آقای همتی و مهر علیزاده:
آیا صحت و سقم مدارک تحصیلی و کلاً تائید صلاحیت نامزدها، آیا بر عهده ی شورای نگهبان هستش یا بر عهده ی آقای همتی و مهر علیزاده؟؟؟!!!
چرا این آقایان در برابر چشم مردم خلاف قانون و شرع عمل میکنند ؟؟!!.
United States
......
amirali
Iran, Islamic Republic of
......
Iran, Islamic Republic of
یک سوال! آیا طی همه این مراحل تغییر رشته و تاخیر در تحصیل برای دیگر دانشجویان هم به دلایل مشابه امکان پذیر هست؟