چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰ - 27 Oct 2021
 
۰
۲

اسحاق هرتزوگ رئیس رژیم صهیونیستی شد

چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۵
کد مطلب: 765402
«اسحاق هرتزوگ» به جای رئوون ریولین رئیس رژیم صهیونیستی شد. وی فرزند «حییم هرتزوگ» ششمین رئیس اسرائیل است.
اسحاق هرتزوگ رئیس رژیم صهیونیستی شد
به گزارش جهان نيوز، پارلمان رژیم صهیونیستی «اسحاق هرتزوگ» رهبر سابق حزب کار و رئیس آژانس یهود را به جای رئوون ریولین رئیس کنونی رژیم صهیونیستی که دوره هفت  ساله وی به پایان رسیده انتخاب کرد.

اسحاق هرتزوگ رئیس آژانس جهانی یهود و میریام پیرتس فعال اجتماعی بر سر تصدی پست ریاست این رژیم با هم رقابت کردند که با شمارش آرا، هرتزوگ به ریاست این رژیم انتخاب شد.

برای اولین بار است که احزاب حاضر در کنست کسی را برای ریاست رژیم صهیونیستی کاندید نکردند، چرا که معمولا این احزاب از جمله حزب حاکم لیکود یکی از اعضای خود را برای این سمت کاندید می‌کرد.

ریولین تا 9 جولای ریاست رژیم صهیونیستی را بر عهده دارد و پس از آن رئیس جدید رسما جانشین او خواهد شد.

«اسحاق هرتزوگ» کیست؟
«اسحاق هرتزوگ»، متولد 22 سپتامبر 1960،  سیاستمدار و وکیل اسرائیلی ایرلندی تبار، نماینده کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی)، رهبر حزب کار و رهبر مخالفان اسرائیل است.

وی اکنون ریاست سازمان غیردولتی «یهودیان برای اسرائیل» را بر عهده دارد، پیشتر وزیر رفاه و خدمات اجتماعی، وزیر امور یهودیان خارج از اسرائیل، ، وزیر مسکن و ساختمان و وزیر گردشگری رژیم صهیونیستی بوده است. 

وی فرزند «حییم هرتزوگ» ششمین رئیس اسرائیل و نوه حاخام «اسحاق هالوی هرتزوگ» است.  او در تل‌آویو به دنیا آمد و در رشته حقوق در دانشگاه تل‌آویو و دانشگاه کورنل تحصیل کرد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
لعنت الله علی القوم الظالمین
محمد
Iran, Islamic Republic of
آخریشه ...انشا اله